Лоренс Катнер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лоренс Катнер
Lawrence Kutner
Кел Пенн, виконавець ролі Лоренса Катнера
Кел Пенн, виконавець ролі Лоренса Катнера
Кел Пенн, виконавець ролі Лоренса Катнера
Поява Те, що треба
Інформація
Прізвисько Професійний дефібрілляторщик
Стать Чоловік
Звання лікар у відділенні діагностичної медицини лікарні Принстон-Плейнсборо
Число епізодів 36
Виконавець ролі Кел Пенн

Доктор Лоренс Катнер (англ. Lawrence Kutner) — персонаж американського телесеріалу «Доктор Хаус».

Біографія

[ред. | ред. код]

Про його минуле відомо небагато. У заключній серії 4 сезону [1] він каже, що «Катнер» — не індійське прізвище. У його батьків була невелика крамниця, під час пограбування якої вони були застрелені, коли Лоренсу було шість. Справжнє прізвище Чаудрі (англ. Choudray)[2]. З чого випливає, що німецьке прізвище дісталося йому від прийомних батьків. В епізоді «Виродок» спонукаючи пацієнта зізнатися у вживанні наркотиків, Катнер розповідає йому, що в дитинстві сам «балувався наркотою». В епізоді «Ускладнення» згадується, що Лоренс встановив світовий рекорд по повзанні — він проповз дистанцією у 20 миль.

Основна причина його вступу до команди Хауса — прагнення до нового досвіду. Доктор Лоренс Катнер в грі Хауса був під номером 6. Як не дивно, Катнер не зумів утриматися в низці скорочень Хауса і був звільнений після своєї доповіді про стан пацієнта Ембер Волакіс («Нещадна Сучка»). Проте він продовжував працювати, оскільки Хаус перевернув його номер «6» й одержав «9», та скасував його звільнення. Відразу після цього Катнер провів досить стресовий тест для печінки пацієнта (він просто його напоїв). Таким чином Катнер знову пережив низку скорочень і виявився в переможній команді з «нещадним стервом» доктором Валакіс[3].

Катнер з дитинства захоплюється фантастикою і навіть збирає деякі предмети з фантастичних фільмів (це з'ясовується при огляді його квартири[2]). Тауб говорить про те, що Катнер захоплюється комп'ютерними он-лайн іграми.

Катнер повний ентузіазму та бажання працювати. Досить часто саме його осіняє, у чому причина з пацієнтом або як застосувати традиційні засоби нетрадиційним чином. Він першим отримав дозвіл Хауса на реанімацію пацієнта який був у барокамері за допомогою дефібрилятора (через високий тиск сталося займання одягу пацієнта). Тим самим він показав свою готовність до ризикованих методів і відсутність страху завдати пацієнтові ще більшої шкоди. Точно так само в серії «Дзеркало, дзеркало» при реанімації пацієнта дефібрилятором він не врахував вологість шкіри пацієнта, через що отримав розряд і практично впав у кому. Дефібрилятори й Катнер стали ходячим жартом Хауса, який у серії «Жахливий» призначив його «професійним дефібриляторщіком», званням, яким здається, Катнер навіть пишався.

Катнер не звертає увагу на примхи Хауса і його часом нелегальні методи, він часто погоджується з безрозсудними ідеями Хауса, як, наприклад в епізоді «Янголи охоронці»[4], коли Хаус змусив команду викопувати труп. У тому ж епізоді Катнер показує, що він і сам готовий до сміливих вчинків, як, наприклад, коли його команда, зайнята відкопуванням трупа раптом чує, що щось наближається, то він починає кликати, що б це не було, навіть охоронець. Ця нерозважливість зрештою накликає на нього гнів Кадді, яка співпрацює з Джеффрі Коулом в епізоді «Ти не хочеш знати»[5] і вносить його до списку звільнення. Цей вчинок вражає Катнера, який до того моменту був у дружніх стосунках з Коулом і не чекав звільнення.

Коли Хаус звільнив Коула, обговоривши це з Кадді, то залишилися члени команди, прощаючись з Коулом, потиснули йому руку, і тільки один Катнер не зробив цього, він навіть не підвів погляд так і не попрощавшись. Дзеркальний пацієнт сказав, що Катнер отримує задоволення від нових експериментів, включаючи й хворобливі. Його прозвали «Творець сиріт».

У двадцятій серії п'ятого сезону знайдений Форманом і Тринадцятою мертвим у своїй квартирі. Очевидно самогубство — вогнестрільна рана в області скроні, на пістолеті відбитки Катнера. Однак Хаус вважає, що це вбивство, оскільки не може знайти жодного пояснення самогубства Катнера[2].

Скоріше за все, творцям серіалу довелося у швидкому порядку вигадати історію з самогубством, тому що актор пішов на роботу заступником директора Офісу зі зв'язків з громадськістю в Білому Домі.

Факти

[ред. | ред. код]
  • Коли Катнеру було шість років, він бачив, як убили його батьків. Тому, у його поглядах на життя і смерть є певна основа.
  • У Катнера були прийомні батьки.
  • Катнер любить експерименти та нові відчуття, навіть якщо вони хворобливі. Можливо є прихованим мазохістом.
  • Катнер запрошував на побачення «нещадну стерво» Ембер Волакіс, але отримав відмову, оскільки та вже зустрічалася з Вілсоном.
  • «Професійний дефібріліст» © Хаус.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Епізод «Серце Вілсона»
  2. а б в Епізод «Просте пояснення»
  3. епізод «97 секунд» / «97 Seconds»
  4. Guardian Angels
  5. «You Don't Want to Know»