Лосини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ле́ґінси
Шерстяні краги

Лоси́ни або ле́ґінси (англ. leggings, від leg — «нога»; первісно — «захист для ніг»)[1] — тип обтяжного одягу, що покриває ноги та який вдягають як чоловіки так і жінки.

Спочатку лосини складалися з двох окремих елементів, по одному на кожну ногу.

Сучасні лосини, як правило, зроблені лайкри (спандексу), нейлону, бавовни або поліестеру (або суміші цих волокон), але вони також можуть бути зроблені з вовни, шовку та інших матеріалів, доступні в безлічі кольорів та декоративних дизайнах.

Лосини

Лосини іноді носять без одягання будь чого поверх них, таким чином повністю виставляючи напоказ свої ноги. Більш традиційно їх носять так що вони частково покриваються за рахунок іншого одягу, такого як спідниці, великі футболки або шорти або ж навіть повністю покривається за рахунок верхнього одягу, такого як повноцінна спідниця традиційної довжини. Лосини, як правило, доходять лише до кісточок ніг, але деякі з них покривають частину ступні. Деякі трапляюся коротшими ніж вони бувають зазвичай. Лосини носять аби тримати ноги людині в теплі, як захист від тертя під час активної діяльності, фізичних вправ або як декоративний або модний одяг. Їх носять і чоловіки і жінки під час вправ, але зазвичай тільки жінки в інший час.

У сучасному мовленні термін лосини вживають щодо тугих штанів з щільною посадкою, що простягаються від талії до щиколоток. У США їх інколи називають tights (це слово означає також непрозорі панчохи).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. legging. www.etymonline.com.  (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]

Шаблон:Панчішні вироби Шаблон:Одяг