Лосини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ліза Кант одягнута у краги на подіумі
Шерстяні краги

Лосини або леґінси (англ. leggings) — тип обтяжного одягу, що покриває ноги та який вдягають як чоловіки так і жінки.

Спочатку лосини були двома окремими одежинами, по одній на кожну ногу.

Сучасні лосини, як правило, зроблені із суміші лайкри, спандексу, нейлону, бавовни або суміші поліестеру, але вони також можуть бути зроблені з шерсті, шовку та інших матеріалів. Краги доступні в безлічі кольорах та декоративних дизайнах.

Краги

Краги іноді носять без одягання будь чого поверх них, таким чином повністю виставляючи напоказ свої ноги. Більш традиційно їх носять так що вони частково покриваються за рахунок іншого одягу, такого як спідниці, великі футболки або шорти або ж навіть повністю покривається за рахунок верхнього одягу, такого як повноцінна спідниця традиційної довжини. Краги, як правило, доходять лише до кісточок ніг, але деякі з них покривають частину ступні. Деякі трапляюся коротшими ніж вони бувають зазвичай. Краги носять аби тримати ноги людині в теплі, як захист від тертя під час активної діяльності, фізичних вправ або як декоративний або модний одяг. Краги носять і чоловіки і жінки під час вправ, але зазвичай тільки жінки в інший час.

У сучасному вживанні, краги кажуть коли говорять про тугі штáні з щільною посадкою, що простягаються від тілії до щиколоток. У Сполучених Штатах їх інколи називають tights. Попри це, ці два слова не є синонімічними бо це слово означає непрозорі панчохи.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Шаблон:Панчішні вироби Шаблон:Одяг