Лос-Анджелес Таймс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Лос-Анджелес Таймс
Los Angeles Times.svgЛоготип
Los Angeles Times building perspective side view.jpg
Будівля редакції Los Angeles Times
Тип Щоденна газета

Власник Tribune Company
Видавець Eddy W. Hartenstein
Редактор Даван Махарадж
Заснована 1881
Мова Англійська
Головний офіс 202, West 1st Street, Лос-Анджелес, Каліфорнія, США, 90012
Наклад 572 998 прим.
ISSN 0458-3035

Веб-сторінка:
latimes.com

«Лос-А́нджелес Таймс» (англ. Los Angeles Times) — щоденна газета, яка видається у Лос-Анджелесі, одна з найбільш популярних і авторитетних газет США, першочергову увагу приділяє висвітленню подій міського життя. Заснована 4 грудня 1881 року. У 2008 році була визнана 4-ю найбільшою щоденною газетою США[1]. З 2000 року газета входить до медіа-холдінгу Tribune Company[2]

Історія[ред.ред. код]

Епоха Отіса[ред.ред. код]

Перший номер «Лос-Анджелес Таймс» був опублікований 4 грудня 1881 року під керівництвом Натана Коула молодшого[en] та Томаса Гардінера[en]. Вона була надрукована у друкарні «Mirror printing», яка належала Джессі Ярнелу[en] та Томасу Дж. Кейстілу[en]. Будучи не в змозі оплатити рахунок друку, Коул і Гардінер передали газету компанії "Mirror printing ". Тим часом , Семюел Метс[en] вступив у фірму на умови, що «Таймс» продовжують публікацію. У липні 1882 Харрісон Грей Отіс[en] переїхав з Санта-Барбари щоб стати редактором газети. Згодом саме Отіс приніс успіх газеті .

Історик Кевін Старр[en] писав, що Отіс був бізнесменом «здатним маніпулювати всім політичним апаратом і громадською думкою для власного збагачення». Редакційна політика Отиса була заснована на цивільному хвастощі, звеличуючи гідності Лос-Анджелеса і сприяючи його зростанню. По відношенню до тих цілей, газета підтримала спроби розширення водопостачання міста шляхом придбання права на поставку води в долині Оуенс в Каліфорнійській війні води[en]. Безліч цих подій прикрашено у фільмі Романа Поланскі «Китайський квартал».

Зусилля в боротьбі проти місцевих профспілок призвели до підриву штаб-квартири «Таймс»[en] 1 жовтня 1910 , в результаті чого загинув двадцять один чоловік. Оголошення були висунуті двом профспілковим лідерам — Джеймсу і Джозефу Макнамара. Американська федерація праці для судового процесу найняла видатного адвоката Кларенса Дерроу[en], щоб представляти інтереси братів, які в кінцевому підсумку визнали себе винними .

Отіс прикріпив бронзового орла на вершині високого фриза нової будівлі штаб-квартири, розробленої Гордоном Кауфманом[en], проголошуючи переписане його дружиною, Елізою, кредо газети: "Stand Fast, Stand Firm, Stand Sure, Stand True".

Епоха Чендлера[ред.ред. код]

Після смерті Отіса в 1917 року «Таймс» очолив його зять , Гаррі Чендлер[en] . У 1944 Гаррі змінив його син , Норман Чендлер[en], який керував газетою під час швидкого розвитку в післявоєнний час[en]. Дружина Нормана , Дороті Чендлер[en], була активісткою громадської діяльності, і сприяла будівництву Лос- Анджелеського Музичного Центру, головний концертний зал якого був названий в її честь. Члени сім'ї поховані на кладовищі «Голлівуд назавжди» біля студії Парамаунт, де також знаходиться меморіал жертвам теракту 1910 г..

Главою четвертому поколінні сім'ї главою видавництва з 1960 по 1960 став Отіс Чендлер[en]. Отіс прагнув до визнання сімейної газети, намагаючись зрівнятися з найбільш читаються газетами, як «Нью-Йорк Таймс» і «Вашингтон Пост». Вважаючи, що основним доходом є відділ новин, Отіс вирішив розширити його і збільшити зарплати робітникам. У 1962 газета об'єдналася з «Вашингтон пост», щоб сформувати «Агентство новин Лос-Анджелес Таймс — Вашингтон пост».

У 1960-х, газета виграла чотири Пулітцерівських премії — більше, ніж за дев'ять попередніх десятиліть разом узятих.

Наші дні[ред.ред. код]

На початку 21-го століття у «Таймс» виникли серйозні проблеми: банкрутство, скорочення персоналу зміна редакторів, зниження зарплат і підвищена необхідність присутності в Інтернеті.

У 2000 році «Tribune Company[ru]» придбала «Таймс», помістивши газету в спільне володіння з тодішнім WB (нині CW).

Протягом двох днів у 2005 році, Таймс експериментував з «Wikitorial», першою «Вікі», що дозволяє читачам об'єднувати зусилля, щоб виробляти власну редакцію. Тим не менш, вони закрили його після того, як кілька людей «обложили» сайт, редагуючи і викладаючи неналежну інформацію.

У грудні 2008 року, «Tribune Company» подала заяву про банкрутство.

Ставка однієї копії газети 2 $. З березня 2015 видавництво збільшило свою щоденну ціну на $ 0,50 (33,3 %) відповідно до ставкою в неділю / день подяки

Пулітцерівська премія[ред.ред. код]

До 2014 року, Таймс виграв 41 премію, у тому числі чотири у редакційній карикатурі, і по одному в зведеннях новин місце в 1965 «Watts Riots» і в 1992 «Los Angeles riots».

Автор спортивної колонки «Таймс», Джим Мюррей[en], виграв Пулітцерівську премію в 1990.

Журналісти-розслідувачі Чак Філіпс[en] і Майкл Хілцік[en] отримали Пулітцерівську премію в 1999 розкривши корупцію в музичному бізнесі.

Журналіст Девід Уілман[en], виграв в 2001 році Пулітцерівську премію за серію журналістських розслідувань.

Журналісти Беттіна Боксал і Джулі Карт отримали Пулітцерівську премію за пояснювальну звітність в 2009 році.

Просування[ред.ред. код]

Книжковий фестиваль[ред.ред. код]

У 1996 році «Таймс» почав щорічний «Los Angeles Times» фестиваль книг, у співпраці з Університетом Каліфорнії в Лос- Анджелесі. Він має круглі столи, виставки, і театри протягом двох днів наприкінці квітня кожного року .В 2011 годуфестіваль книги був перенесений до Університету Південної Каліфорнії

Книжкові призи[ред.ред. код]

З 1980 року «Таймс» ввів щорічні книжкові призи. Категорії: біографія, нинішній інтерес, фантастика, первинна фантастика, історія, трилер, поезія, наука і технології, юнацька художня література. Крім того, премія Роберта Кірша присуджується щорічно за участю авторів

Книжкове видавництво[ред.ред. код]

За ці роки "Таймс" також володіла багатьма книжковими видавництвами включаючи Нову Американську Бібліотеку[en], C.V. Mosby[en], а також Harry N. Abrams.

У 1960 році "Таймс" купила книжкове видавництво Нову Американску Бібліотеку, відому публікаціями передруку класичних і наукових книг в м'якій обкладинці. Бібліотека продовжувала працювати автономно з Нью-Йорка і в "Таймс". І в 1983 Odyssey Partners і Іра Хечлер купили НАБ у the Times Mirror Company за більш ніж $50 мільйонів.

У 1967 р. "Таймс" придбала C.V. Mosby Company, професійне видавництво і об'єднало її за ці роки з декількома іншими професійними видавництвами включаючи Resource Application, Inc., Книгу року Медичні Видавництва, Wolfe Publishing Ltd., PSG Publishing Company, B.C. Decker, Inc. Але у 1998 Mosby був проданий Harcourt Brace & Company.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Оскільки газета в перші десятиліття свого існування завзято відстоювала інтереси роботодавців, у 1910 р. представники радикальних профспілок заклали в будівлі редакції динаміт. При детонації вибухівки загинув 21 співробітник газети, ще сто потрапили до лікарні.
  • У 1964 р. корпораціяThe Times Mirror Company, яка володіє газетою, першою з газетних видавців здійснила первинне розміщення акцій на Нью-Йоркській фондовій біржі.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]