Лоїс Лейн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лоїс Лейн
Історія
Видавець DC Comics
Дебют Action Comics №1
(червень 1938)
Автор(и) Джеррі Сігел
Джо Шустер
Характеристики
Позиція Добро
Вид Людина
Громадянство США США
Актор Емі Адамс, Ноель Ніллd, Марго Кіддер, Тері Гетчер, Еріка Дюранс, Кейт Босворт, Patricia Marandd, Lesley Ann Warrend, Jenny Powersd, Phyllis Coatesd і Елізабет Таллок
Команди й організації
«Дейлі Пленет»
Союзники
Супермен

Лоїс Лейн (англ. Lois Lane) — вигаданий персонаж коміксів видавництва DC Comics. Була створена Джеррі Сігелом і Джо Шустером, вперше з'явилася в коміксі «Action Comics» в червні 1938 року. Лоїс Лейн є головним любовним інтересом Супермена. Вона працює журналістом газети «Дейлі Пленет».

Зовнішність персонажа була взята у Джоан Картер, моделі, котру найняли Джеррі Сігел і Джо Шустер, потім вона стала дружиною Джеррі Сігела. Характер базувався на Торч Блейн, героїні однойменної серії фільмів 1930-их років, котру зіграла Гленда Фаррелл. Прізвище героїні було взято у Лоли Лейн, котра одного разу грала Торч Блейн.[1] Образ Лоїс Лейн також знаходилася під впливом реальної журналістки Неллі Блай.[2]

Історія публікацій[ред. | ред. код]

Лоїс Лейн дебютувала в коміксі «Action Comics» в червні 1938 року, в першій опублікованій історії про Супермена.[3] Особистість Лоїс Лейн змінювалися протягом багатьох років, в залежності від сценаристів коміксів, а також від ставлення до жінок в часи публікацій. В більшості публікацій вона була зображена як рішуча, вольова людина. Лоїс Лейн постійно використовувала безкорисливість Кларка Кента, котра на її думку, блякне в порівнянні з його альтер-его Супермена.

Зовнішній вигляд Лоїс Лейн залежав від моди, котра панувала в ті часи, а також в залежності від екранізацій. В середині 1990-их років, коли по телебаченню йшов серіал «Лоїс і Кларк: Нові пригоди Супермена» вона отримала нову зачіску і стала виглядати як актора Тері Гетчер, котра її грала. Очі героїні були, як правило, фіолетові, щоб відповідати образу із мультсеріалу про Супермена, котрий виходив в ті часи. Традиційно персонаж має чорне волосся, проте в період з 1980-их по 1990-ті роки зображувалася з червонувато-коричневим волоссям.

Лоїс є донькою Елен і Сема Лейн. В перших коміксах її батьки були фермерами в місті під назвою Піттсдейл, сучасні комікси зображують Сема як відставного офіцера, а Лоїс народилася на авіабазі Рамштайн, де пройшла підготовку в області рукопашного бою і володіння вогнепальною зброєю. Лоїс має молодшу сестру — Люсі Лейн.

В більшості історій про Супермена, Лоїс Лейн показана як один з найкращих журналістів в місті і найкращий в газеті, де працює. В золотому та срібному віці коміксів вона постійно підозрювала, що Кларк Кент це Супермен, котрий приховував це від неї. Але розпочинаючи з 1970-их років у Лоїс Лейн значно знизився інтерес до таємничої особистості Супермена.

В 1958 році Лоїс Лейн отримала свою власну серію коміксів під назвою «Superman's Girl Friend, Lois Lane». В центрі уваги були самостійні пригоди героїні. В 1960-ті роки ця серія коміксів була однією із найпопулярніших серед коміксів від DC Comics і входила в десятку найбільш продаваних коміксів в Америці.[4]

Лоїс Лейн також володіла суперсилами і була супергероєм. Певний час вона була Супервумен, а також Червоним Торнадо на Землі 2.

Після того, як Кларк Кент зізнався Лоїс Лейн, що він Супермен вона вийшла за нього заміж, ця подія сталася в грудні 1996 року в коміксі «Superman: The Wedding Album».[5][6] Героїня внаслідок зберегла своє дошлюбне прізвище для професійних цілей.

Поза коміксами[ред. | ред. код]

Емі Адамс, прем'єра фільму «Людина зі сталі», 2013

Фільми[ред. | ред. код]

Серія фільмів про Супермена[ред. | ред. код]

Світи DC[ред. | ред. код]

Докладніше: Світи DC

Серіали[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Superman Homepage - Comics. www.supermanhomepage.com. Архів оригіналу за 21 липня 2015. Процитовано 2 липня 2016. 
  2. Farghaly, Nadine (2013). Examining Lois Lane: The Scoop on Superman's Sweetheart. Scarecrow Press, Inc. p. 45. ISBN 0810892375
  3. Wallace, Daniel; Dolan, Hannah, ed. (2010). "1930s". DC Comics Year By Year A Visual Chronicle. Dorling Kindersley. p. 20. ISBN 978-0-7566-6742-9Lois Lane was established early...but she rejected Clark [Kent] as a 'spineless, unbearable coward.
  4. Miller, John Jackson. Comic Book Sales Figures for 1962. www.comichron.com. Архів оригіналу за 8 жовтня 2014. Процитовано 2 липня 2016. 
  5. Manning, Matthew K. "1990s" in Dolan, p. 247: "When [Clark Kent] proposed to his longtime love Lois Lane, he did so in a modest fashion...Lois accepted and comic book history was made, served up by writer/artist Jerry Ordway."
  6. Manning "1990s" in Dolan, p. 275: " The behind-the-scenes talent on the monumental issue appropriately spanned several generations of the Man of Tomorrow's career. Written by Dan Jurgens, Karl Kesel, David Michelinie, Louise Simonson, and Roger Stern, the one-shot featured the pencils of John Byrne, Gil Kane, Stuart Immonen, Paul Ryan, Jon Bogdanove, Kieron Dwyer, Tom Grummett, Dick Giordano, Jim Mooney, Curt Swan, Nick Cardy, Al Plastino, Barry Kitson, Ron Frenz, and Dan Jurgens."
  7. Otterson, Joe (28 жовтня 2019). 'Superman and Lois' Starring Tyler Hoechlin, Elizabeth Tulloch in the Works at CW. Variety. Архів оригіналу за 5 лютого 2020. Процитовано 5 лютого 2020. 

Посилання[ред. | ред. код]