Лун-ван

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лун-ван
Покровитель для водний об'єкт, дощ і посуха
Діти Longnüd
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Лун-ван («цар драконів») — у китайській традиції голова драконів-лун, повелитель вод. Він набагато більший за інших драконів, його довжина біля п'ятиста метрів[1]. У кожного моря є свій лун-ван, всі вони — брати черепахи Ао.

  • Лун-ван східного моря — Гуанде 广德 (той, що надає мудрості)
  • західного — Гуаншунь 广顺 (той, що надає прихильність)
  • північного — Гуанцзе 广泽 (той, що надає щедрість)
  • південного — Гуанлі 广利 (той, що додає багатства).

Крім того, вважалося, що лун-вани є у чотирьох головних річок Китаю та у великих озер[2].

У фольклорі китайців лун-ван предстає старцем, який живе у палаці лунгун на дні моря. Цей палац повний незчисленними скарбами, які охороняють морські тварини.

У класичному середньовічному романі У Чен-еня «Мандрівка на Захід» розповідається про те, як цар мавп Сунь Укун бився із лун-ваном. Битва була довгою та кривавою. Нарешті Сунь Укун приловчився та ударом залізної палиці розміжчив лун-вану череп. На місці битви за велінням імператора звели монастир з такою вивіскою над воротами: «Монастир, заснований за наказом імператора, який охороняє державу та позбавляє драконів».


Примітки[ред. | ред. код]

  1. Китайський дракон Лун-Ван — владика драконів і хазяїн водної стихії. Китайська міфологія. web.archive.org. 1 грудня 2017. Архів оригіналу за 1 грудня 2017. Процитовано 5 березня 2021. 
  2. Лунван Давнього Китаю — хазяїн водної стихії. Китайська міфологія. web.archive.org. 24 вересня 2020. Архів оригіналу за 24 вересня 2020. Процитовано 5 березня 2021. 

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Китайська міфологія. Енциклопедія. — М.:ЕКСМО; 2007.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Лун-ван. [Архівовано 5 вересня 2017 у Wayback Machine.] — онлайн енциклопедія «Міфи народів світу».