Луцький екзархат УГКЦ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Луцький (Волинський) екзархат  — складова частина Української греко-католицької церкви. Створений 15 січня 2008 року. Є продовженням Луцької греко-католицької єпархії, яка існувала з перервами у ХУІ - ХІХ ст. Кафедра єпископа знаходиться у церкві Різдва Христового у Луцьку.

Луцький екзархат було створено рішенням Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви. 15 січня 2008 року у Ватикані було оголошено про те, що Папа Бенедикт XVI поблагословив рішення Синоду єпископів заснувати новий архиєпископський екзархат у Луцьку та призначити о. Йосафата Олега Говеру, священика Тернопільсько-Зборівської єпархії, першим екзархом, уділяючи йому титулярний престол Цезаріани. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Волинський Архиєпископський Екзархат УГКЦ з осідком в Луцьку знаходиться на північному заході України і охоплює Волинську та Рівненську області. На момент створення на цій території діяло 14 греко-католицьких парафій, в яких працюють 5 єпархіальних священиків та 5 ченців — Отці Василіяни і Редемптористи, та один диякон, яким допомагали також священики із сусідніх єпархій. Василіянські монастирі є в Луцьку та Володимирі-Волинському, Отці Редемптористи мають дім у Ковелі.


Посилання[ред.ред. код]