Луцький екзархат УГКЦ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Луцький екзархат
Основна інформація
Країна Україна Україна
Площа 40.3
Митрополія Київська митрополія
Епархіяльне управління Луцьк
Заснована 15 січня 2008
Кількість парохій 24
Кількість
священнослужителів
25
Катедральний храм Собор Різдва Пресвятої Богородиці
Сан правлячого архієрея єпископ
Титул правлячого архієрея екзарх
Сайт Офіційний веб-сайт
Єпископ
Ukraine eparchies.png

Луцький (Волинський) екзархат  — складова частина Української греко-католицької церкви. Створений 15 січня 2008 року. Є продовженням Луцької греко-католицької єпархії, яка існувала з перервами у ХУІ - ХІХ ст. Кафедра єпископа знаходиться у церкві Різдва Христового у Луцьку.

Луцький екзархат було створено рішенням Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви. 15 січня 2008 року у Ватикані було оголошено про те, що Папа Бенедикт XVI поблагословив рішення Синоду єпископів заснувати новий архиєпископський екзархат у Луцьку та призначити о. Йосафата Олега Говеру, священика Тернопільсько-Зборівської єпархії, першим екзархом, уділяючи йому титулярний престол Цезаріани. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Волинський Архиєпископський Екзархат УГКЦ з осідком в Луцьку знаходиться на північному заході України і охоплює Волинську та Рівненську області. На момент створення на цій території діяло 14 греко-католицьких парафій, в яких працюють 5 єпархіальних священиків та 5 ченців — Отці Василіяни і Редемптористи, та один диякон, яким допомагали також священики із сусідніх єпархій. Василіянські монастирі є в Луцьку та Володимирі-Волинському, Отці Редемптористи мають дім у Ковелі.

Посилання[ред.ред. код]