Луцький національний технічний університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцький національний технічний університет
Луцький НТУ
ЛНТУ.JPG
50°43′ пн. ш. 25°17′ сх. д. / 50.717° пн. ш. 25.283° сх. д. / 50.717; 25.283Координати: 50°43′ пн. ш. 25°17′ сх. д. / 50.717° пн. ш. 25.283° сх. д. / 50.717; 25.283
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Луцьк
Засновано 1966
Акредитація IV  рівня
Ректор Вахович Ірина Михайлівна
Адреса вул. Львівська, 75, м. Луцьк
Сайт lutsk-ntu.com.ua

Луцький національний технічний університет —державний технічний заклад вищої освіти України, розташований у місті Луцьк, що має найвищий – четвертий – рівень акредитації.

Історія[ред. | ред. код]

Історія Луцького національного технічного університету розпочалась у 1966-му році, коли, згідно з наказом Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, у місті Володимир-Волинський було утворене відділення загальнотехнічного факультету Київського автомобільно-дорожнього інституту. Ініціатором цієї ідеї були директор Луцького автомобільного заводу М.В. Романюк та ректор Київського автомобільно-дорожнього інституту Є.П. Вериженко. Перший набір студентів нараховував 105 осіб. Очолив відділення загальнотехнічного факультету Д.М. Коновалюк.

У 1968 році відділення загальнотехнічного факультету Київського автомобільно-дорожнього інституту стало Луцьким загальнотехнічним факультетом Київського автомобільно-дорожнього інституту.

У 1971 році факультет Київського автомобільно-дорожнього інституту підпорядковують Українському інституту інженерів водного господарства. Проте невдовзі колегія міністерства вносить зміни у своє попереднє рішення і передає Луцький загальнотехнічний факультет у підпорядкування Львівського політехнічного інституту.

У 1975 році Луцький загальнотехнічний факультет Львівського політехнічного інституту реорганізовують у Луцький філіал Львівського політехнічного інституту з відповідним відділенням у місті Нововолинськ. Було затверджено структуру філіалу (першим його директором працював І.М. Хорольський, згодом – В.В. Божидарнік), що складався спочатку з двох факультетів (вечірнього і загальнотехнічного – декани І.І. Ореховський та В.В. Божидарнік) та чотирьох кафедр, на яких здійснювалась підготовка фахівців 12-ти спеціальностей.

Структура філіалу дедалі більше вдосконалювалася, набирала нової змістово-суттєвої виразності і сучасних форм. Шляхом поділу кафедри загальноінженерних дисциплін виокремлюються кафедри загальнотехнічних дисциплін та інженерної графіки. Розподіл кафедр за факультетами – основна віха реформування філіалу в 1985 році.

У історичний період народження незалежної, суверенної України, на хвилях радикальних перетворень в усіх сферах суспільно-політичного життя Рада Міністрів УРСР 1 квітня 1991 року ухвалила Постанову №87 про створення на базі Луцького філіалу Львівського політехнічного інституту Луцького індустріального інституту.

Протягом свого існування навчальний заклад завжди тонко відчував пульс нового, оперативно реагував на потреби народногосподарського комплексу країни, особливо її західного регіону і насамперед Волинської області, у висококваліфікованих спеціалістах, проявляв до цієї важливої справи гнучкий, диференційований підхід. У жовтні 1991 року в інституті відкрили аспірантуру: заклад вищої освіти отримав право на присудження вчених ступенів кандидатів технічних наук. Спеціалізовані ради тоді очолили професори Ю.Г. Бобро та Г.А. Хайліс.

Інститут переходить до багаторівневої системи організації навчального процесу. Впроваджуються програми підготовки бакалавра, спеціаліста, магістра за різними напрямками техніки та економіки. Суттєво змінюються, наповнюються найсучаснішими теоретичними та прикладними курсами навчальні плани.

Триває подальше реформування структури закладу вищої освіти. Відкриваються кафедри промислового і цивільного будівництва, екології і безпеки виробництва. З кафедри економіки і управління виробництвом додатково формуються ще дві кафедри – менеджменту у виробничій сфері та обліку і аудиту. Внаслідок подальшої реорганізації структури інституту утворюються кафедри приладобудування, верстатів, інженерної графіки, дизайну.

Подією виняткової ваги не лише для колективу закладу вищої освіти, а й для всієї Волинської області стало ухвалення 24 грудня 1997 року Постанови Кабінету Міністрів України №1463 «Про утворення Луцького державного технічного університету» на базі Луцького індустріального інституту[1].

З отриманням найвищого – четвертого – рівня акредитації Луцький державний технічний університет одержав право самостійно визначати зміст освіти і плани прийому абітурієнтів, з урахуванням регіональних потреб відкривати нові спеціальності, створювати в своїй структурі відповідні навчальні заклади, наукові установи різних типів, краще розвивати пошукові та фундаментальні дослідження, ділове, науково-творче співробітництво з відповідними закладами зарубіжних країн, надавати вчені ступені, звання.

11 квітня 2008 року Указом Президента України №335/2008 Луцькому державному технічному університету було надано статус національного[2].

Сучасна структура університету[ред. | ред. код]

Луцький національний технічний університет – багатогалузевий навчально-науковий комплекс, до складу якого входять 7 факультетів та 36 кафедр:

·       Факультет архітектури, будівництва та дизайну

·       Факультет бізнесу

·       Факультет екології, туризму та електроінженерії

·       Факультет комп’ютерних наук та інформаційних технологій

·       Машинобудівний факультет

·       Технологічний факультет

·       Факультет фінансів, обліку, лінгвістики та права

У структурі закладу вищої освіти функціонує єдина у Волинській області кафедра військової підготовки та 24 підрозділи, серед яких:

У Луцькому національному технічному університеті працюють 427 науково-педагогічних працівників, 90% з них мають наукові ступені, зокрема 342 доктора філософії, доцента; 37 докторів наук, професорів; 15 академіків і членкорів галузевих академій; 3 заслужених працівника освіти України; 3 заслужених діяча науки і техніки України.

У Луцькому національному технічному університеті станом на 2020 рік навчається 5500 студентів та здійснюється підготовка фахівців 51-ї спеціальності освітнього рівня бакалавр та 35-ти спеціальностей освітнього рівня магістр. Задля створення простору для всебічного розвитку, забезпечення якості освіти та підвищення мобільності студентів у закладі вищої освіти діє студентська рада.

До сучасної структури університету входять 3 відокремлених структурних підрозділи Луцького національного технічного університету:

Корпуси і кампуси[ред. | ред. код]

Луцький національний технічний університет – заклад вищої освіти з розвинутою інфраструктурою, це:

 • 5 навчально-лабораторних корпусів;
 • 2 гуртожитки;
 • спортивний комплекс зі стадіоном, басейном і тренажерними залами;
 • сертифікований центр для легкоатлетичних змагань;
 • 2 бази відпочинку;
 • науково-дослідні лабораторії, оснащені сучасним обладнанням;
 • комп’ютерні аудиторії зі спеціалізованим програмним забезпеченням;
 • агробіостанція;
 • природна лабораторія навчально-наукової бази «Дендропарк»;
 • електромонтажний навчально-тренувальний полігон;
 • автодром;
 • коворкінг-центри;
 • студентський бізнес-інкубатор;
 • стартап-школа;
 • бізнес-інноваційний центр;
 • центр професійного орієнтування та кар’єрного розвитку;
 • студентські гуртки;
 • студентська пральня;
 • радіостудія;
 • інформаційно-видавничий відділ;
 • прес-центр;
 • арт-релаксації ART-TELL-IYA для ветеранів АТО/ООС;
 • інклюзивне середовище;
 • зони WI-FI.

Міжнародне співробітництво[ред. | ред. код]

Міжнародне співробітництво Луцького національного технічного університету спрямовано на інтеграцію закладу вищої освіти до європейського та світового освітнього простору і є невід’ємною частиною його діяльності, що відповідає рекомендаціям Міністерства освіти і науки України щодо інтернаціоналізації вищої освіти.

Співпраця університету з навчальними закладами та установами інших держав ґрунтується на засадах пріоритету національних інтересів, розвитку освітнього та наукового потенціалу університету, системного та взаємовигідного характеру співпраці, орієнтації на залучення додаткових джерел фінансування через систему грантів, укладення договорів із іноземними юридичними та фізичними особами щодо навчання студентів, підготовки наукових кадрів.

У студентів Луцького національного технічного університету існує можливість навчання, стажування, проходження міжнародних практик у світових закладах вищої освіти та отримання подвійного диплома.

Луцький національний технічний університет проводить набір та навчання іноземних студентів на мовну підготовку, на вищі ступені освіти бакалавр та магістр, а також на навчання у відділі аспірантури за кредитною мобільністю у рамках програми Еразмус+.

У закладі вищої освіти функціонує команда «студентів-бадіс», які допомагають новим іноземним студентам швидше адаптуватись у новому мовному та культурному середовищі, надають необхідну консультацію та підтримку.

На початок 2020 року заклад вищої освіти співпрацював із понад 80-ма іноземними партнерами у 25-ти країнах світу.

Ректори[ред. | ред. код]

Почесні доктори[ред. | ред. код]

Почесні доктори (DOCTOR HONORIS CAUSA) Луцького національного технічного університету:

Відомі випускники[ред. | ред. код]

Із стін Луцького національного технічного університету за усю історію існування закладу вищої освіти вийшло понад 55 тисяч випускників. У 2018 році було створено громадську організацію «Асоціація випускників Луцького національного технічного університету».

Знані випускники закладу вищої освіти:

 • Абаза Олена Анатоліївна – українська співачка, телеведуча.
 • Більшевич Микола Миколайович – поет, бард-виконавець, митець-волонтер.
 • Буснюк Ігор Васильвич – керівник рекламного агентства «Web-маркетинг».
 • Войтюк Ігор Миколайович – перший заступник генерального директора ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536».
 • Галущак Олег Ігорович – виконувач обов’язків генерального директора фірми «Континіум».
 • Гарасюк Андрій Миколайович – керівник Луцького центрального відділення ПАТ «Укрінбанк».
 • Гусак Назар Богданович – директор рекреаційного комплексу «Альфа-Експо».
 • Дмитрук Олег Миколайович – власник ТМ «Дмитрук».
 • Дудка Євген Степанович – генеральний директор ТзОВ «Волинь-зерно-продукт».
 • Жичук Ірина Миколаївна – сучасний художник-дизайнер, лауреат Ukrainian Art Week, засновниця громадської організації «Квартира FM».
 • Забіяка Сергій Володимирович – приватний підприємець, співвласник ТМ «Забіяка».
 • Завадський Василь Михайлович – директор ПП «Луцькземресурс».
 • Заремба Віталій Миколайович – голова СТзОВ «Романів».
 • Іванішин Леонтій Володимирович – генеральний директор ТзОВ «Завод залізобетонних конструкцій».
 • Карвіна Юрій Євгенович – директор готелю «Світязь».
 • Кирильчук Леонід Олексійович – начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Волинської обласної державної адміністрації.
 • Корецький Юрій Михайлович – директор СП «Західна нафтова група».
 • Костюк Роман Анатолійович – заступник директора ТОВ «Альфа Експо».
 • Кравчук Святослав Євгенович – перший заступник Луцького міського голови.
 • Малиха Ігор Володимирович – начальник Волинського відділу комплексного проєктування ДП «Укрдіпродор».
 • Межова Оксана Володимирівна – заступник директора з навчально-виховної роботи Волинського коледжу Національного університету харчових технологій.
 • Михалик Тарас Володимирович – український футболіст, захисник. Дворазовий чемпіон України, дворазовий володар Кубка України та Суперкубка України, чемпіон Росії 2018, фіналіст молодіжного чемпіонату Європи 2006. Грає на позиції опорного півзахисника або центрального захисника. Майстер спорту України міжнародного класу.
 • Михальчук Роман Ростиславович – директор дочірнього підприємства «Волиньська Софтова Компанія» ТОВ «Біо-Радіо».
 • Мотрунчик Віктор Феодосійович – директор ТзОВ «Азотер Україна».
 • Покінська Наталія Петрівна – генеральний директор ТОВ «Кроноспан УА».
 • Положинський Олександр Євгенович – лідер українського гурту «Тартак», проєкту «Був’є», проєкту «Ол.Ів.’Є», співак і шоумен, ведучий радіо «НВ».
 • Романюк Микола Ярославович – Луцький міський голова.
 • Супрунюк Сергій Степанович – директор ТзОВ «Волинь-зерно-продукт».
 • Ткачук Андрій Михайлович – заступник начальника Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області.
 • Торчинський Сергій Георгійович – молодший сержант Збройних сил України, спортсмен, бронзовий призер Всеукраїнських змагань «Ігри нескорених».
 • Федорченко Ярослав Анатолійович – комерційний директор ТОВ «Каскад-Продакшен».
 • Філіпчук Михайло Миколайович – директор ТОВ «Полімер».
 • Фірс Юрій Петрович – директор веб-студії Wtb-Logic.
 • Фокін Микола Володимирович – директор ПрАТ «Луцький домобудівельний комбінат».
 • Хвещук Олександр Юрійович – директор ТзОВ «Забіяка».
 • Хиля Василь Васильович – заступник директора, керівник бізнесу крупних та VIP-корпоративних клієнтів АТ ДБ «ПриватБанк».
 • Чабан Олександр Іванович – начальник відділу координацій ремонтно-будівельних робіт і реконструкцій ПрАТ «СКФ Україна».
 • Чайковський В’ячеслав Іванович – начальник спиртового виробництва ДП «Луцький спиртогорілчаний комбінат».
 • Члек Олександр Петрович – начальник відділення АТ «Артем-Банк».
 • Яковлев Тарас Володимирович – перший заступник Луцького міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради, радник голови Волинської обласної державної адміністрації.

Нагороди та репутація[ред. | ред. код]

Про досягнення Луцького національного технічного університету свідчать:

 • 67 нагрудних знаків «Відмінник освіти» (Міністерство освіти і науки України).
 • 64 почесні грамоти (Міністерство освіти і науки України).
 • Диплом за інноваційний розвиток освіти та сучасні педагогічні технології (Міністерство освіти і науки України).
 • Диплом за видання підручників та навчальних посібників нового покоління (Міністерство освіти і науки України).
 • Диплом за книгу «Методика розв’язання і збірник задач з теоретичної механіки», як найкращу в номінації «Наукова література» за підсумками Волинського обласного конкурсу «Світ волинської книги-2007» (Луцьк).
 • Диплом міжнародної виставки «Пак Експо 2008» (Київ).
 • Диплом І Всеукраїнського конкурсу «Найкращий ВНЗ з підготовки фахівців банківсько-фінансової сфери 2011» за версією міжнародного журналу «Банкіръ» (Київ).
 • Подяка за плідну організаторську роботу по інноваційному розвитку освіти України (Міністерство освіти і науки України).
 • Подяка за плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти, високу професійну майстерність (Волинська обласна державна адміністрація).
 • Почесна грамота за вагомий внесок у підготовку кадрів та розвиток науки (Українська академія наук).
 • Почесна грамота за багаторічну сумлінну працю (Луцька міська рада).
 • Почесна грамота за проявлений патріотизм та бездоганне служіння Україні від Міжнародного проєкту «Україна й українці – цвіт нації, гордість України» (Київ).
 • Почесна грамота за допомогу в організації VIII Міжнародного наукового семінару «Сучасні проблеми інформатики в управління, економіці, освіті і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи» (Академія інженерних наук України).
 • Почесна грамота за сприяння реалізації політики держави в сфері охорони довкілля, значний внесок у галузі екологічного виховання (Луцька міська рада).
 • Почесна медаль «Незалежність України» (Міжнародний академічний рейтинг популярності «Золота фортуна»).
 • 7-ме місце серед 26-ти вищих технічних навчальних закладів України (рейтинг найкращих технічних закладів вищої освіти України, складений Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України у 2012 році).
 • 52-ге місце серед двохсот вищих закладів освіти України, сума індексів університету – 42,78 (академічний рейтинг закладів вищої освіти України «ТОП-200 Україна 2019», складений Центром міжнародних проєктів «Євроосвіта» в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence у 2019 році).
 • 64-те місце серед двохсот вищих закладів освіти України, сума індексів університету – 45,48 (академічний рейтинг закладів вищої освіти України «ТОП-200 Україна 2020», складений Центром міжнародних проєктів «Євроосвіта» в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence у 2020 році).

Примітки[ред. | ред. код]

 1. zakon.rada.gov.ua https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1463-97-п#Text Пропущений або порожній |title= (довідка). Процитовано 2021-01-17. 
 2. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №335/2008. Офіційне інтернет-представництво Президента України (ua). Процитовано 2021-01-17. 
 3. Ірину Вахович офіційно призначили ректором ЛНТУ (НАКАЗ). Конкурент. Процитовано 2021-05-06. 
 4. Владика Михаїл став почесним доктором ЛНТУ. Конкурент. Процитовано 2021-05-06. 

Посилання[ред. | ред. код]