Луцій Аврелій Коммод Помпеян

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Аврелій Коммод Помпеян
Народивсяблизько 177
невідомо
Помер211/212
·вбивство
ПідданствоРимська імперія
Діяльністьполітик
Знання мовлатина
Посадаконсул
Термін209 рік
ПопередникЦезар Марк Аврелій Антонін Август
НаступникМаній Ацилій Фаустін
БатькоТиберій Клавдій Помпеян (названий)
МатиАннія Луціла
Брати, сестриAurelia Lucillad, Lucilla Plautiad, Lucius Aurelius Verusd, Lucius Clodius Pompeianusd і Тиберій Клавдій Помпеян Квінціан
Діти2 сини і 1 донька

Луцій Аврелій Коммод Помпеян (лат. Lucius Aurelius Commodus Pompeianus; близько 177 — 211/212) — державний діяч часів Римської імперії, консул 209 року.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив зі знатного сирійського роду. Про батьків замало відомостей. Ймовірно Тиберій Клавдій Помпеян всиновив його. Таким чином увійшов до роду Антонінів, оскільки Помпеян був чоловіком Аннії Луцилли, доньки імператора Марка Аврелія. Коли йому було 5 років, страчено Аннію Луциллу та брата Тиберія Клавдія Помпеяна Квінціана — за змову проти імператора Коммода.

Замолоду підтримав боротьбу Луція Септимія Севера за імператорський трон. У 190-х років на посаді військового трибуна в I легіоні Мінерви. На честь Септимія Севера та членів його родини встановив вівтар у Лігдоніумі (сучасний Ліон).

Втім надалі опинився серед прихильників Гети, сина Септимія Севера. У 209 році став консулом, разом із Квінтом Гедієм Лолліаном Плавцієм Авітом. У 212 або 212 році Коммода Помпеяна було вбито за наказом імператора Каракалли.

Родина

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Prosopographia Imperii Romani (PIR ²) P 568
  • Margaret M. Roxan, Paul Holder: Roman Military Diplomas IV, Nr. 315.