Луцій Валерій Флакк (консул 261 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Валерій Флакк
Народився невідомо
Рим
Помер після 261 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовослужбовець
Суспільний стан патрицій
Титул консул
Посада давньоримський сенатор[d][1] і консул[1]
Термін 261 рік до н.е.
Попередник Луцій Постумій Мегелл
Наступник Гней Корнелій Сципіон Азіна
Рід Валерії
Батько Марк Валерій Флакк
Діти Публій Валерій Флакк

Луцій Валерій Флакк (*Lucius Valerius Flaccus, д/н  — після 261 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Валеріїв. Син Марка Валерія Флакка, онук Луція Валерія Флакка, начальника кінноти 321 року до н. е.

Про його молоді роки відомо замало. У 261 році до н. е. обирається консулом (разом з Титом Отацілієм Крассом). В цей час тривала Перша Пунічна війна. Діяв з колегою на о. Сицилія проти карфагенян на чолі з Ганноном, проте без особливого успіху, оскільки прибережні міста у західній частині острова не вдалося захопити. Разом з становище римлян в середині Сицилія залишилося міцним. Сприяв побудові римського флоту. Про подальшу долю відсутні відомості.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • T.R.S. Broughton, The Magistrates of the Roman Republic (American Philological Association, 1951, 1986), vol. 1, p. 204.
  • Münzer F. Valerius 162ff // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft. — 1955. — Bd. VIII А, 1. — Kol. 3-5
  1. а б Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3