Луцій Волкацій Тулл (консул 33 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Волкацій Тулл
Народивсяблизько 85 до н. е.
Стародавній Рим
Померпісля 26 до н. е.
невідомо
ГромадянствоРимська республіка
Діяльністьдавньоримський політик, давньоримський військовий
Посадаконсул
Термін33 рік до н. е.
ПопередникМарк Геренній Піцен
НаступникГай Фонтей Капітон
РідВолкації
БатькоЛуцій Волкацій Тулл
Матиневідомо
Брати, сестриGaius Volcacius Tullusd

Луцій Волкацій Тулл (лат. Lucius Volcatius Tullus; близько 85 до н. е. — після 26 до н. е.) — політичний та військовий діяч часів занепаду Римської республіки, консул 33 року до н. е.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з плебейського роду Волкаціїв. Син Луція Волкація Тулла, консула 66 року до н. е. Про молоді роки замало відомостей.

У 50-х роках до н. е. став квестором та еділом, втім, коли саме, достеменно невідомо. З початком громадянської війни у 49 році до н. е. між Гаєм Юлієм Цезарем та Гнеєм Помпеєм Великим підтримав першого. У 46 році до н. е. обрано міським претором. У 45—44 році у ранзі пропретора керував провінцією Кілікія. На цій посаді не надав допомоги наміснику Сирії Гаю Антістію Вету, який намагався придушити повстання Квінта Цецилія Басса.

Після вбивства Цезаря через деякий час Волкацій перейшов на бік Октавіана Августа. У 33 році до н. е. разом з останнім його обрано консулом. На своїй посаді перебував до 1 травня, коли був змінений консулом-суфектом Гаєм Фонтеєм Капітоном

Сприяв здобуттю підтримки Октавіана з боку римського сенату. Після остаточної перемоги над Марком Антонієм у 28 або 27 році до н. е. його призначено проконсулом до провінції Азія, якою керував до 26 року до н. е. Подальша доля невідома.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 1, Boston: Little, Brown and Company, Vol.3 pag.1190 n.3
  • Broughton, T. Robert S. (1952). The Magistrates of the Roman Republic, Vol II. p. 222, 295, 310