Луцій Геллій Поплікола (консул 36 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Геллій Поплікола
лат. L. Gellius L.f.L.n. Poplicola
Народився 1 століття до н. е.
Стародавній Рим
Помер 31 до н. е.
невідомо
·загиблий у бою
Країна Стародавній Рим
Діяльність давньоримський політик, давньоримський військовий
Посада квестор, давньоримський сенатор[d][1] і консул[1]
Батько Луцій Геллій Поплікола[2][2]
Мати Полла (матрона)
Брати, сестри Марк Валерій Корвін Мессала, Valeriad[2][2] і Valeriad[2][2]
У шлюбі з Semproniad[2][2]

Луцій Геллій Поплікола (75 — 31 роки до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, консул 36 року до н. е. Займався літературною діяльністю.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з роду нобілів Геллієв. Син Луція Геллія Попліколи та Полли, онук Луція Геллія Попліколи, консула 72 року до н. е.

У 50-х роках до н. е. був другом поета Катулла, потім посварився з ним через суперництво в коханні. Після цього Катулл звинуватив Геллія в інцесті з численними родичками. Наприкінці 50-х році до н. е. Луцій займав посаду дуумвіра в Мінтурнах.

У травні 43 року до н. е. виступав як посередник на перемовинах поміж Мунаціем Планком та Лепідом. Планк рекомендував його Цицерону як вірного республіканця. У 42 році до н. е. перебував з Брутом у Македонії, однак там склав проти нього змову, був викритий, втім отримав прощення завдяки клопотанню свого брата Мессали. Тоді ж Геллій готував змову проти Кассія, але мати його виказала, вимовивши як нагороду його життя. Після цього Геллій перебіг до Марка Антонія.

У 41 році до н. е. на посаді квестора пропретора карбував монети для Антонія на Сході. У 36 році до н. е. його було обрано консулом (разом з Марком Кокцеєм Нервою). Склав свої повноваження достроково, через що було обрано консулом-суффектом Луція Нонія Аспрената. У 31 році до н. е. командував правим крилом флоту Антонія у битві при Акції, в якій загинув.

Родина

[ред. | ред. код]

Дружина — Семпронія Атратина.

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Wiseman T.P. «Who was Gellius?» // Cinna the Poet and other Roman Essays. Leicester University Press, 1974, с. 118—129. (англ.)