Луцій Доміцій Агенобарб (консул 54 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Доміцій Агенобарб
лат. Lucius Domitius Ahenobarbus
Народився 98 до н. е.
Рим, Римська республіка
Помер 48 до н. е.
Farsala[d], Farsala Municipality[d]
·загиблий у бою
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність політик, військовослужбовець
Посада претор, квестор, еділ, давньоримський сенатор[d][1] і консул[1]
Батько Гней Доміцій Агенобарб
Брати, сестри  • Гней Доміцій Агенобарб
У шлюбі з Порція Катона Салоніана
Діти Гней Доміцій Агенобарб

Лу́цій Домі́цій Агеноба́рб (лат. Lucius Domitius Ahenobarbus; 98 — 48 роки до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, консул 54 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду нобілів Доміціїв. Син Гнея Доміція Агенобарба, консула 96 року до н. е.

За часів диктатури Луція Корнелія Сулли дуже збагатився. У 70 році до н. е. виступив проти Гая Верреса, а у 66 році до н. е. на посаді квестора виступав проти закону Манілія, яким надався імперій Гнею Помпею для війни з Мітридатом VI, царем Понту.

У 61 році до н. е. став курульним еділом. Під час своєї каденції влаштував дуже тривалі ігри. У 58 році до н. е. його обрано претором. Під час своєї каденції намагався скасувати закони Гая Цезаря та повернути Цицерона з вигнання. У 54 році до н. е. його обрано консулом разом з Аппієм Клавдієм Пульхром. На цій посаді протидіяв тріумвірам. У 50 році до н. е. став членом колегії понтифіків.

У 48 році до н. е. Агенобарб був призначений на заміну Цезарю у Трансальпійській Галлії. Але не встиг виїхати до провінції. Протидіяв Цезарю у Корфінії, але вимушений був здатися. Після цього зібрав війська в Етрурії й знову виступив проти Цезаря, але зазнав поразки в Масилії (сучасний Марсель) й втік до Помпея. Займав жорстоку позицію до цезаріанців, вимагаючи проти них суворих репресій. Доміцій командував лівим флангом у битві при Фарсалі, під час якої загинув.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Порція

Діти:

  • Гней Доміцій Агенобарб, консул 32 року до н. е.
  • Гай Атілій Серран Доміціан

Джерела[ред. | ред. код]

  • Светоній. Iul. 23—24; 34, 1—2; Nero 2 (лат.)
  • Плутарх. Pomp. 52; 67, 2; 69, 1; Crass. 15; Caes. 34—35; 42; 44, 2; Cat. Min. 41. (гр.)
  • Badian, Ernst (1996), «Domitus Ahenobarbus, Lucius (1)», in Hornblower, Simon, Oxford Classical Dictionary, Oxford: Oxford University Press (англ.)
  1. а б Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3