Луцій Емілій Мамерк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Емілій Мамерк
Ім'я при народженні Lucius Aemilius Mamercus
Народився невідомо
Рим
Помер після 473 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, державний і військовий діяч
Суспільний стан патрицій
Посада консул
Термін 484, 478, 473 роки до н. е.
Рід Емілії
Батько Мамерк Емілій
Діти Тіберій Емілій Мамерк

Лу́цій Емі́лій Маме́рк (лат. Lucius Aemilius Mamercus; ? — після 473 до н. е.) — політичний, державний і військовий діяч часів ранньої Римської республіки, консул 484, 478 і 473 років до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Еміліїв. Син Мамерка Емілія.

У 484 році до н. е. його було вперше обрано консулом разом з Цезоном Фабієм Вібуланом. Діяв проти вольсків, а його колега — проти еквів. Спочатку зазнав поразки від ворогів, але потім завдав їм поразки під Анцієм. Того ж року брав участь у висвяченні Храму Діоскурів.

У 478 році до н. е. його вдруге було обрано консулом разом з Гаєм Сервілієм Структом Агалою, який несподівано помер, через що Опітера Вергінія Есквіліна було обрано додатково консулом-суффектом. Під час своєї каденції бився проти міста-держави Вейї, але не здобув рішучої перемоги. Тому уклав мирну угоду, згідно якої зберігався статус-кво. Незважаючи на отриману здобич римський сенат не надав Емілію права на тріумф, яке той вимагав. Причиною відмови була відсутність територіальних завоювань.

У 473 році до н. е. його було втретє обрано консулом разом з Вопіском Юлієм Юлом. Підтримував аграрний закон Спурія Кассія Вісцеліна. Почалися заворушення між патриціями та плебсом щодо розподілу землі. Зрештою консули вимушені були сховатися в будівлії Курії, де оголосили про складання своїх повноважень.

Про подальшу долю Луція Емілія немає відомостей.

Джерела[ред. | ред. код]

  • T. Robert S. Broughton: The Magistrates Of The Roman Republic. Vol. 1: 509 B.C. — 100 B.C.. Cleveland / Ohio: Case Western Reserve University Press, 1951. Unveränderter Nachdruck 1968. (Philological Monographs. Hrsg. von der American Philological Association. Bd. 15, Teil 1), S. 29 (англ.)