Луцій Квінкцій Фламінін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Квінкцій Фламінін
Народився 3 століття до н. е.
Помер 2 століття до н. е.
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність політик, військовослужбовець
Суспільний стан патрицій
Посада претор[1], едил, давньоримський сенатор[d][2] і консул[2][1]
Військове звання Адмірал
Брати, сестри  • Тит Квінкцій Фламінін[1]

Лу́цій Кві́нкцій Фламіні́н (лат. Lucius Quinctius Flamininus; 227/232 — після 184 року до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч Римської республіки, консул 192 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Квінкціїв. Син Тита Квінкція Фламініна.

У 201 році до н. е. став еділом, а у 199 році до н. е. його обрано претором. У 198 році до н. е. служив легатом в армії свого брата Тита Фламініна проти Пилипа V, царя Македонії. Луцій Фламінін займався захопленням м. Еретрія, а також у перемовинах із спартанських царем Набідом. Після цього з 196 до 194 року до н. е. очолював римський флот в Егейському морі. Також займався переправою римлян з Греції до Італії.

У 192 році до н. е. його обрано консулом разом з Гнеєм Доміцієм Агенобарбом. Воював проти галлів на півночі Цізальпійської Галлії. У 190 році до н. е. служив легатом Луція Корнелія Сципіона Азіатіка) у війні проти Антіоха III Селеквида, царя Сирії. По поверненню до Риму брав участь у політичних протиборствах на боці роду Сципіонів. Тому цензор Марк Порцій Катон Старший, звинувативши Фламініна у недостатньому виконанню своїх обов'язків на посаді консула, вигнав останнього з сенату. Подальша доля Луцій Квінкція Фламініна невідома.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Facta et dicta memorabilia 4, 5, 1. (лат.)
  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 1, Boston: Little, Brown and Company, Vol.2 p. 161. (англ.)
  1. а б в Любкер Ф. Quintii // Реальный словарь классических древностей по Любкеру / под ред. Ф. Ф. Зелинский, А. И. Георгиевский, М. С. Куторга и др. — Санкт-Петербург: Общество классической филологии и педагогики, 1885. — С. 1141–1142.
  2. а б Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3