Луцій Корнелій Цінна (претор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Луцій Корнелій Цінна
Lucius Cornelius Cinna
Народився 95 до н. е.(-095)
Помер після 44 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик
Посада претор
Батько Луцій Корнелій Цінна
Мати Аннія
Рід Корнелії
Діти Луцій Корнелій Цінна

Луцій Корнелій Цінна (лат. Lucius Cornelius Cinna, 95 до н. е. —після 44 до н. е.) — політичний діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патрциіанського роду Корнеліїв. Син Луція Корнелія Цінни, консула 87-84 рокі вдо н. е.

Після перемоги Луція Корнелія Сулли у 82 році до н. е. був позбавлений права обіймати політичні посади. У 78—77 роках до н. е. приєднався до повстання Марка Лепіда, а після його поразки втік до Іспанії до Серторія.

У 70 році до н. е. отримав право повернутися до Риму завдяки прийняттю закону Плотія за підтримки Гая Цезаря, чоловіка сестри Цінни.

У 49 році до н. е. Цезар відновив права синів проскрибованих, і в 44 році до н. е. Цінна став претором. Він домігся від Цезаря повернення до Риму народних трибунів Цезетія і Марулла, раніше позбавлених посади і відправлених у вигнання. 15 березня 44 року до н. е. після вбивства Цезаря на рострах виголосив промову на підтримку змовників і зняв преторські інсигнії як дар тирана, що викликало народне обурення та змусило змовників замкнутися на Капітолії. 17 березня на засіданні сенату знову з'явився в одязі претора і на вулиці зазнав нападу прихильників Цезаря, врятувавшись завдяки втручанню Лепіда. На похоронах Цезаря розлючений народ помилково вбив народного трибуна Цінну, прийнявши його за претора. 28 листопада на засіданні сенату відмовився брати участь у розподілі провінцій на знак протесту проти політики Марка Антонія. Подальша доля не відома.

Родина[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Sumner G.V. Lex Annalis under Caesar. Phoenix 25 (1971), 368—369
  • Henry George Liddell: Cinna, Cornelius. 3. L. Cornelius L.f. L.n. Cinna. In: William Smith (Hrsg.): Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology. Boston 1867, S. 754—755
  • Moles J. The Attacks on L. Cornelius Cinna, Praetor in 44 B.C. Rheinisches Museum 130 (1987), с. 124—128.