Луцій Манлій Торкват

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Луцій Манлій Торкват
Народився невідомо
Помер 47 до н. е.
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул Римської республіки[d], Консул і Римський губернатор[d]
Звання консул
Термін 65 рік до н.е.
Попередник Луцій Волкацій Тулл
Наступник Гай Марцій Фігул
Конфесія давньоримська релігія
Батько Луцій Манлій Торкват
Рід Манлії
Діти Луцій Манлій Торкват

Луцій Манлій Торкват (*Lucius Manlius Torquatu, д/н —47 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Манліїв. Здобув гарну освіту, навчався разом з Марком Туллієм Цицероном. Був прихильником оптиматів. У 84—81 роках до н. е. в армії Сулли брав участь у війни проти Мітрідата, царя Понту, а потім в Італії — проти маріанців. У 80 році до н. е. став квестором при Луції Суллі. На цій посаді випустив золоті та срібні монети.

У 68 році до н. е. обирається претором. У 67 році до н. е. як пропретор керував провінцією Азія. У 65 році до н. е. обирається консулом (разом з Луцієм Аврелієм Коттою). На цей період приходить так звана Перша змова Катиліни (корупційна змова низки патриціїв щодо отримання посади консулів). Підтримував оптиматів проти розширення демократичних установ.

З 64 до 63 року як проконсул керував провінцією Македонія. Римський сенат надав йому титул імператора за пропозицією Цицерона щодо розкриття першої змови Катиліни. У 63 році до н. е. допоміг Цицеронові у розкритті та придушенні змови Катиліни.

У 57 році до н. е. домігся повернення Цицерона із заслання та передачу тому колишнього майна. З початком у 49 році до н. е. громадянської війни між Гаєм Цезарем та Гнеєм Помпеєм, підтримав останнього. У 48 році до н. е. після поразки при Фарсалі потрапив у полон до цезаріанців. У 47 році до н. е. за наказом Цезаря Торквата було страчено.

Родина[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Thomas Robert Shannon Broughton: The magistrates of the Roman republic. Bd. 2. New York, 1952. S. 60, 63, 69, 137–138, 145, 148, 156, 168.
  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 1, Boston: Little, Brown and Company, Vol.3 pag.1164 n.14