Луцій Манлій Торкват

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Манлій Торкват
лат. Lucius Manlius Torquatus
Народився невідомо
Стародавній Рим
Помер 47 до н. е.(-047)
невідомо
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, державний та військовий діяч
Знання мов латина
Суспільний стан патрицій[d][1]
Посада консул
Термін 65 рік до н. е.
Попередник Луцій Волкацій Тулл
Наступник Гай Марцій Фігул
Конфесія давньоримська релігія
Рід Манлії
Батько Луцій Манлій Торкват
Мати невідомо
У шлюбі з невідомо
Діти Луцій Манлій Торкват

Луцій Манлій Торкват (лат. Lucius Manlius Torquatu; ? — 47 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч Римської республіки, консул 65 року до н. е.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Манліїв. Здобув гарну освіту, навчався разом з Марком Туллієм Цицероном. Був прихильником оптиматів.

У 84—81 роках до н. е. в армії Луція Корнелія Сулли брав участь у війни проти Мітрідата, царя Понту, а потім в Італії — проти маріанців. У 80 році до н. е. став квестором. На цій посаді випустив золоті та срібні монети.

У 68 році до н. е. його обрано претором. У 67 році до н. е. як пропретор керував провінцією Азія. У 65 році до н. е. обирається консулом (разом з Луцієм Аврелієм Коттою). На цей період приходить так звана Перша змова Луція Сергія Катіліни (корупційна змова низки патриціїв щодо отримання посади консулів). Підтримував оптиматів проти розширення демократичних установ.

З 64 до 63 року як проконсул керував провінцією Македонія. Римський сенат надав йому титул імператора за пропозицією Цицерона щодо розкриття першої змови Катіліни. У 63 році до н. е. допоміг Цицеронові у розкритті та придушенні цієї змови.

У 57 році до н. е. домігся повернення Цицерона із заслання та передачу тому колишнього майна. З початком у 49 році до н. е. громадянської війни між Гаєм Цезарем та Гнеєм Помпеєм, підтримав останнього. У 48 році до н. е. після поразки при Фарсалі потрапив у полон до цезаріанців. У 47 році до н. е. за наказом Цезаря Торквата було страчено.

Родина

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Thomas Robert Shannon Broughton: The magistrates of the Roman republic. Bd. 2. New York, 1952. S. 60, 63, 69, 137–138, 145, 148, 156, 168. (англ.)
  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 1, Boston: Little, Brown and Company, Vol. 3 pag. 1164 n. 14 (англ.)
  1. Digital Prosopography of the Roman Republic