Луцій Муммій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Луцій Муммій
Народився невідомо
Помер після 140 до н. е.

Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Звання консул
Термін 146 рік до н.е.
Попередник Гай Лівій Друз
Наступник Луцій Гостілій Манцін
Батько Луцій Муммій

Луцій Муммій Ахаїк (*Lucius Mummius Achaicus, д/н —після 140 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з плебейського роду Мумміїв. Син Луція Муммія, народного трибуна 187 року до н. е. Про молоді роки недостатньо відомо. У 154 році до н. е. стає претором, у 153 році до н. е. в якості пропреторської провінції отримує провінцію Дальня Іспанія де з успіхом воював проти лузітан. За це отримав від римського сенату тріумф.

У 146 році до н. е. обирається консулом (разом з Гнеєм Корнелієм Лентулом). Йому було доручено воювати проти Ахейського союзу. Спочатку він розбив Діейя, стратега союзу, а згодом захопив головне місто ахейців Коринф. Муммій зруйнував місто, а усе населення, що залишилося у живих, наказав продати у рабство. У 145 році в якості провінції отримав Елладу. Під час своєї каденції упорядкував керування новою провінцією Римської республіки. Того ж року отримав тріумф й когномен Ахаїк.

У 142 році до н. е. стає цензором (разом з Сципіоном Еміліаном). Втім швидко погиркався із колегою, тому цензура пройшла безрезультатно. Остання згадка про Муммія даитується 140 роком до н. е.

Джерела[ред.ред. код]

  • André Piganiol, La conquête romaine, P.U.F., 1967, p. 327.

Посилання[ред.ред. код]


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.