Луцій Мінуцій Есквілін Авгурін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Луцій Мінуцій Есквілін Авгурін
Народився невідомо
Помер після 439 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул Римської Республіки[d], давньоримський сенатор[d] і децемвір[d]
Звання консул-суфект
Термін 458 рік до н.е.
Попередник Гай Карбетон
Наступник Квінт Мінуцій Есквілін
Батько Публій Мінуцій Авгурін
Рід Мінуції

Луцій Мінуцій Есквілін Авгурін (*Lucius Minucius Esquilinus Augurinus, д/н — після 439 до н. е.) — політичний і військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походи в з роду Мінуціїв. Син Публія Мінуція Авгуріна, консула 492 року до н. е. Про життя й діяльність відомо замало. У 458 році до н. е. призначається консулом Гаєм Навтієм Рутилом своїм колегою — консулом-суфектом замість померлого Гая Кабертона. Під час своєї каденції воював з еквами. Втім його було оточено в Альбанських горах. Лише завдяки успішним діям Луція Цинцінната вдалося врятувати римську армію.

У 450—449 роках увійшов до складу Другої колегії децемвірів (разом з, на яких було покладено завершення роботи зі складання Дванадцяти таблиць. Втім під впливом Аппія Клавдія децемвіри лише сприяли посилення патриціїв, обмежуючи права народу. Внаслідок спротиву армії Луцій Мінуцій вимушений був разом із колегами скласти свої повноваження.

У 440–439 роках до н. е. був претором аннони, відповідав за забезпечення Рима зерном. Брав участь у придушенні заколоту Спурія Мелія. За це на форумі встановлено статую Мінуція. Подальша доля невідома.

Джерела[ред.ред. код]