Луцій Норбан Бальб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Луцій Норбан Бальб
Народився невідомо
Рим
Помер 24 січня 41
Громадянство Римська імперія
Ім'я при народженні Lucius Norbanus Balbus
Діяльність політик
Посада консул
Термін 19 рік
Попередник Марк Віпстан Галл
Наступник Публій Петроній
Батько Гай Норбан Флакк
Мати Корнелія Бальба
Рід Норбани

Луцій Норбан Бальб (*Lucius Norbanus Balbus, д/н — 24 січня 41) — державний діяч часів ранньої Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду нобілів Норбанів. Молодший син Гая Норбана Флакка, консула 24 року до н. е., та Корнелії Бальби (доньки Луція Корнелія Бальби Молодшого). На честь діда отримав когномен «Бальб».

Добрі стосунки батька з імператором Августом сприяли швидкій кар'єрі луція Норбана, проте про роки обіймання посад від квестора до претора невідомі. У 19 році стає консулом (разом з Марком Юнієм Сіланом Торкватом). Разом з колегою склав та видав закон щодо (Lex Iunia Norbana), яким обмежено доступ вільновідпущенників до державних посад (за умови дозволу імператора або шлюбу з римським громадянином). При цьому вільновідпущенники зобов'язувалися значну частину статків передавати у спадок колишнім господарям.

Після завершення каденції у квітні став вести життя приватної особи, мешкаючи в своїх маєтках поблизу Перузії. Уславився незвичайним хобі — збирав і грав на різних трубах.

Зберігав гарні стосунки з усіма імператорами. Вважається, що у 41 році супроводжував Калігули. Тому під час замаху на останнього Норбана було вбито або нападниками, або германцями-охоронцями імператора.

Джерела[ред.ред. код]

  • Edmund Groag: Norbanus 8). In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band XVII,1, Stuttgart 1936, Sp. 932.
  • Der Neue Pauly, Stuttgardiae 1999, T. 8, c. 1001
  • Hans Georg Gundel: Norbanus. In: Der Kleine Pauly (KlP). Band 4, Stuttgart 1972, Sp. 156.