Луцій Плотій Пегас

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Плотій Пегас
Народився невідомо
Помер після 86
Рим
Громадянство Римська імперія
Діяльність політик
Посада префект Риму
Рід Плотії
Батько Марк Плотій Павло

Луцій Плотій Пегас (*Lucius Plotius Pegasus, д/н —після 86) — державний діяч та правник часів Римської імперії.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з заможного роду Плотіїв. Син Марка Плотія Павла. Невідомо за яких обставин отримав когномен Пегас. Був учнем та прихильником правника Прокула, від якого пішла прокуліанська школа права.

У 69 році підтримав Веспасіана у боротьбі за владу. За це того ж року призначається префектом Риму. З цього моменту з деякими перервами (в цей час призначався намісником провінції Далмація та іншого, назва якої невідома) обіймав цю посаду до 86 року. Служив консультантом з права імператорам Веспасіану, Титу та Доміціану. Після смерті Прокула очолив Прокуліанську школу.

Правництво[ред. | ред. код]

З доробку Пегаса майже нічого не збереглося. Головними його розробками були коментарі до ыснуючих законыв, сенатських рішень, а також до прийнятих нормативних актів консулами-суфектами. Також він розглядав правницькі випадки. Так, Пегас, першив став вказувати на неможливість притягнення до відповідальності за шкоду безумця (недоумкуватого), звернувши увагу на наявність у нього природних вад свідомості та волі.

Працями Пегаса користувалия Гай, Емілій Папініан, Юлій Павл. Його учнем був Публій Ювенцій Цельс Старший, який після смерті Пегаса очолив Прокуліанську школу.

Джерела[ред. | ред. код]

  • http://geum.ru/com/index-670.htm
  • Памятники римского права: Юлий Павел. Пять книг сентенций к сыну. Фрагменты Домиция Ульпиана / Пер. с лат. Е. М. Штаерман; отв. ред. и сост. Л. Л. Кофанов. М., 1998-С. 111.