Луцій Порцій Ліцин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Порцій Ліцин
Народився невідомо
м.Рим
Помер після 181 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик
Посада консул
Термін 184 рік до н. е.
Попередник Марк Семпроній Тудітан
Наступник Квінт Фабій Лабеон
Рід Порції
Батько Луцій Порцій Ліцин
Діти Луцій Порцій Ліцин

Лу́цій По́рцій Ліцин (лат. Lucius Porcius Licinus; ? — після 181 до н. е.) — політичний, державний та військовий діяч часів Римської республіки, консул 184 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив зі стану вершників та роду Порціїв Ліцинів. Син Луція Порція Ліцина, претора 207 року до н. е. Про молоді роки відомостей замало.

Брав участь у Другій пунічній війні. Був союзником Марка Порція Катона Старшого у протистоянні з партією Корнеліїв Сципіонів. У 193 році до н. е. став претором, як провінцію отримав Сардинію.

Ліцин користувався підтримкою плебеїв, що сприяло його кар'єрі. У 184 році до н. е. його обрано консулом разом з Публієм Клавдієм Пульхром. Під час своєї каденції рушив разом із колегою проти повсталих лігурів. Також домігся прийняття закону (Lex Porcia) щодо суддів, які не виконують provocatio ad populum. У 181 році до н. е. висвятив храм Венери Ерицинської біля Коллінської брами. Про подальшу долю нічого невідомо.

Родина[ред. | ред. код]

  • Луцій Порцій Ліцин, легат 172 року до н. е.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Hans Georg Gundel: Porcius 23). // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band XXII,1, Stuttgart 1953, Sp. 215. (нім.)
  • William Smith (a cura di), Porcius Licinus in Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 1870. (англ.)