Луцій Пінарій Мамерцін Руф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Пінарій Мамерцін Руф
лат. Lucius Pinarius Mamercinus Rufus
Народився близько 510 до н. е.
Стародавній Рим
Помер після 471 до н. е.
Громадянство Римська республіка
Діяльність законодавець, політик, військовослужбовець
Суспільний стан патрицій
Посада консул
Термін 472 рік до н. е.
Попередник Луцій Емілій Мамерк
Наступник Аппій Клавдій Красс Інрегіллен Сабін
Рід Пінарії
Діти Луцій Пінарій Мамерцін

Лу́цій Піна́рій Мамерці́н Руф (лат. Lucius Pinarius Mamercinus Rufus; близько 510 до н. е. — після 471 до н. е. ) — політичний діяч часів ранньої Римської республіки, консул 472 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Пінаріїв. Про батьків, молоді роки відсутні відомості. У 472 році до н. е. його обрано консулом разом з Публієм Фурієм Медулліном Фузом. Під час своєї каденції розробив та домігся затвердження сенатом закону про суди (lex de judiciis), яким регулювалася низка процедурних правил здійснення судочинства під час позову (відомий як legis actio, згадується правником Гаєм). Був одним з перших законів такого штибу.

Також Пінарій впровадив закон (lex Pinaria) щодо використання високосного (додаткового) місяця. Водночас разом з колегою та за підтримки сенату протистояв прийняттю законопроекту народного трибуна Волерона Публілія, за яким плебейські посадові особи повинні були обиратися на зборах за трибами. Таким чином протягом року його так і не було прийнято.

У 471 році до н. е. Луція Пінарія було викликано до трибутних коміцій, де він повинен був пояснити свої дії на посаді консула, коли перешкоджав Волерону. Результат цього процесу невідомий. Відомостей про подальшу діяльність Пінатрія немає.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Тит Лівій Ab urbe condita II 56, 1-5. (лат.)
  • Friedrich Münzer: Pinarius 12). // Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band XX,2, Stuttgart 1950, Sp. 1400 (нім.)
  • Janine Cels-Saint-Hilaire, La République des tribus: Du droit de vote et de ses enjeux aux débuts de la République romaine (495—300 av. J.-C.), Presses universitaires du Mirail, coll., 1995, 381 p (фр.)
  • Lucius Pinarius Mamercinus Rufus[недоступне посилання з липень 2019] (англ.)