Луцій Секстій Латеран

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Секстій Латеран
Народився невідомо
Рим
Помер після 361 до н. е.
невідомо
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик
Суспільний стан Homo novus[1]
Посада консул
Термін 366 рік до н. е.
Попередник військові трибуни з консульською владою
Наступник Квінт Сервілій Агала
Рід Секстії
Батько невідомо
Мати невідомо

Луцій Секстій Латеран (лат. Lucius Sextius Lateranus; ? — після 361 до н. е.) — політичний та військовий діяч часів Римської республіки.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з плебейського роду Секстіїв. Про батьків немає відомостей.

Був одним з лідерів плебеїв. З 376 до 367 року до н. е. його обрано народним трибуном. У 367 році до н. е. разом з Гаєм Ліцинієй Кальвом Столоном запропонував закон (Lex Licinia Sextia), згідно з яким одним із консулів обов'язково повинен бути плебеєм. З цього моменту почалася точитися боротьба за цей закон. Незважаючи на його незатвердження у 366 році до н. е. Луція Секстія було обрано консулом разом з Луцієм Емілієм Мамерціном. Під час своєї каденції продовжив боротьбу за зрівняння у правах плебеїв з патриціями. У подальшому разом з Ліцинієм Столоном домагався затвердження закону, яким обмежувалося право володіння землею (максимум 500 югерів). Остання згадка про Латерана датується 361 роком до н. е.

Джерела[ред. | ред. код]

  • T. Robert S. Broughton: The Magistrates Of The Roman Republic. Vol. 1: 509 B.C. — 100 B.C.. Cleveland / Ohio: Case Western Reserve University Press, 1951. Unveränderter Nachdruck 1968. (Philological Monographs. Hrsg. von der American Philological Association. Bd. 15, Teil 1), S. 114f (англ.)
  1. Digital Prosopography of the Roman Republic