Луцій Тітіній Панса Сакк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Тітіній Панса Сакк
лат. L.Titinius L.f.M'.n. Pansa Saccus
Ім'я при народженні Lucius Titinius Pansa Saccus
Народився невідомо
Стародавній Рим
Помер невідомо
невідомо
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик
Знання мов латина
Посада військовий трибун з консульською владою
Термін 400 і 396 роки до н. е.
Рід Тітінії
Батько невідомо
Мати невідомо

Лу́цій Тіті́ній Па́нса Сакк (лат. Lucius Titinius Pansa Saccus; V—IV століття до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, військовий трибун з консульською владою 400 і 396 років до н. е.

Біографія

[ред. | ред. код]

Походив з плебейського роду Тітініїв.

Його було обрано військовим трибуном з консульською владою на 400 рік до н. е. разом з Публієм Ліцинієм Кальвом Есквіліном, Публієм Манлієм Вульсоном, Публієм Мелієм Капітоліном, Спурієм Фурієм Медулліном і Луцієм Публілієм Філоном Вульском в ході запеклої боротьби за доступ плебеїв в цю колегію. Він став одним з трьох плебеїв, які були трибунами цієї каденції. Того року римська армія відбила Анксур у вольськів.

396 року до н. е. його вдруге було обрано військовим трибуном з консульською владою разом з Публієм Ліцинієм Кальвом Есквіліном, який через поважний вік попросив аби обрали його сина, Публієм Мелієм Капітоліном, Гнеєм Генуцієм Авгуріном, Луцієм Атілієм Пріском і Квінтом Манлієм Вульсоном Капітоліном. Продовжувалась облога Вейї, а Луцій Тітіній разом з Гнеєм Генуцієм Авгуріном виступили проти фалісків і капенів, але потрапили в засідку. Гней Генуцій загинув, а Луцію Тітінію вдалося втекти. Звістка про загибель римської армії збурила Рим, а солдати, що облягали Вейї, були в паніці, деякі з них втекли. Через це сенат призначив диктатором Марка Фурія Камілла, який швидко повернув вояків і зрештою взяв Вейї.

З того часу про подальшу долю Луція Тітінія Панси Сакка відомостей немає.

Джерела

[ред. | ред. код]