Луцій Юлій Урс Сервіан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Луцій Юлій Урс Сервіан
Busto de Lucio Julio Urso Serviano.jpg
Народився 47(0047)
Помер 136(0136)
Країна Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул-суффект і консул
Термін 90, 102, 134 роки
У шлюбі з Елія Доміція Пауліна
Діти Юлія Сервіана Пауліна

Луцій Юлій Урс Сервіан (лат. Lucius Iulius Ursus Servianus; 47 — 136) — державний та військовий діяч Римської імперії, консул-суффект 90 року, двічі ординарний консул 102 і 134 років.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з провінції Бетіка. Був з роду Сервіїв, нащадків римських колоністів. За часів Флавіїв перебрався до Риму. За часів імператора Веспасіана вже був сенатором. У 90 році став консулом-суффектом разом з Луцієм Антістієм Рустіком. Незабаром увійшов до колегії понтифіків.

Кар'єра Сервіана пришвидчилася зі вступом на трон його друга та земляка Траяна. У 98 році призначено імператорським легатпропретором у провінції Верхня Германія. У 99—101 роках керував провінцією Паннонія як імператорський легат—пропретор. Відзначився у війні з даками. За це у 102 році став ординарним консулом разом з Луцієм Ліцинієм Сурою. Цього ж року був усиновлений Луцієм Юлієм Урсом.

З часом вплив Луція Сервіана при дворі Траяна зріс. Він суттєво допомагає Плінію Молодшому. Надалі представляв імператора під час судових засідань. Після смерті Траяна підтримав Адріана на посаді імператора. У 134 році вдруге став ординарним консулом, цього разу разом з Титом Вібієм Варом. Планувалося, що онук Сервіна — Гней Педаній Фуск Салінатор — стане спадкоємцем трону. Втім у 136 році Адріан змінив своє рішення, оголосивши Луція Елія Вера своїм наступником. Проти цього виступив Сервіан із онуком. Тому імператор наказав їх стратити.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Елія Доміція Пауліна

Діти:

  • Юлія Сервіана Пауліна (98—136)

Джерела[ред. | ред. код]