Луцій Юній Сілан Торкват

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Луцій Юній Сілан Торкват
Народився 26(0026)
Помер 49(0049)
Рим, Римська імперія
самогубство
Діяльність політик
Посада претор
Батько Марк Юній Сілан
Мати Емілія Лепіда
Рід Юнії
Брати, сестри  • Triaria[d]

Луцій Юній Сілан Торкват (*Lucius Junius Silanus Torquatus, 26 —49) — політичний та військовий діяч Римської імперії.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патрциіанського роду Юніїв. Син Марка Юнія Силана, консула 19 року, прапраонук імператора Августа.

У 41 році був заручений з Октавіяєю, донькою імператора Клавдія. Тоді ж увійшов до колегії арвальских братів, обіймав посаду вігінтвіра. У 42 році був міським префектом і керував Латинськими урочистостями. Згодом отримав право займати державні посади на п'ять років раніше законного терміну.

У 43 році брав участь у британській військовій кампанії Клавдія і був відправлений імператором до Риму, щоб повідомити сенату звістку про перемогу. У 44 році брав участь у тріумфі Клавдія над бритами. На честь цієї перемоги Клавдій надав Луцію Сілану тріумфальні відмінності, незважаючи на його молодість.

У 45 році, під час святкування перемоги, Сілан організовував грошові роздачі населенню. У 48 році обіймав посаду претора у справах громадян і іноземців, а імператор Клавдій сплатив влаштовані ним гладіаторські ігри. Проте в цьому ж році проти Сілана почала інтригувати Агрипіна, бажаючи одружити на Октавії власного сина. Крім того, Сілан представляв небезпеку і сам по собі, будучи прямим нащадком Августа. Луцій Вітеллій звинуватив Сілана в кровозмісної зв'язку з його сестрою Юнією Кальвіною. Йому було також висунуто звинувачення в змові проти Клавдія. За цим пішло позбавлення Сілана сенаторського стану, позбавлення його преторской посади та розірвання заручин з Октавією. На початку 49 року, в день весілля Клавдія з Агрипина, Сілан наклав на себе руки.

Джерела[ред.ред. код]

  • Ingemar König, Der römische Staat II, Die Kaiserzeit, Stuttgardiae 1997, p. 464