Львівгаз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Львівгаз
Тип публічне акціонерне товариство
Форма власності публічна компанія
Галузь газопостачання, газифікація
Спеціалізація газопостачання та газифікація
Попередник(и) Державне підприємство «Львівгаз»
Засновано 1994., В 1994р. на базі ДП «Львівгаз» було створено ВАТ «Львівгаз», а 18 листопада 2010 р. ВАТ «Львівгаз» рішенням загальних зборів акціонерів перейменовано у ПАТ «Львівгаз»
Штаб-квартира вул. Золота, 42, м. Львів, 79039, Україна
Територія діяльності Львівська область
Попередні назви ВАТ «Львівгаз»
Ключові особи Зленко Володимир Володимирович (голова правління).
lv.dsoua.com

ПАТ «Львівгаз»публічне акціонерне товариство, яке займається газопостачанням та газифікацією у місті Львові та Львівській області.

Історія[ред. | ред. код]

Передісторія[ред. | ред. код]

Напередодні Першої світової війни біля Дашави під час бурильних робіт (котрі проводила одна з німецьких фірм у пошуках калійної солі) відкрите родовище природного газу. Проте в умовах війни і розвалу Австро-Угорської імперії до 1918 року роботи було зупинено.

У 1921 році роботи було поновлено. Почалось промислове використання родовища. Збудовано газопроводи: Дашава-Стрий (14,4 км, 1921), Стрий-Дрогобич (1924), Дашава-Стебник (1925). Почали створюватися акціонерні спілки і товариства по видобутку природного газу — зокрема, АТ «Газоліна». У 1929 році прокладено газопровід Дашава-Львів (68 км), розпочато будівництво львівських газорозподільної і вимірювальної станцій, укладено першу угоду Львівської управи з АТ «Газоліна».

Створення «Львівгазу»[ред. | ред. код]

Після подій «золотого вересня» у 1939 році на базі АТ «Газоліна» створено Стрийське експлуатаційне управління Наркомату нафтової промисловості СРСР. З квітня 1940 року у Львові почав діяти трест «Укргаз». В середині 1940 року на базі львівського міського газового підприємства утворився трест «Львівгаз». У 1941 році його реорганізовано в Львівський газовий завод, проте після війни, 22 липня 1947 року, завод став знову трестом.

Трест підпорядковувався Львівському міськвиконкому. До його складу входили: Львівський газовий завод, завод по ремонту і виготовленню газової апаратури «Львівгаз-апарат», Управління місцевої газової мережі, міська контора по експлуатації та газозбуту (з 4-ма філіями), міська будівельна контора «Львігаззбут», відділ робітничого постачання.

«Львівгаз» на Львівщині[ред. | ред. код]

В 1952 році (з метою газифікації не тільки Львова, але й сільської місцевості у області) при тресті створено ремонтно-будівельне управління.

13 серпня 1955 року трест отримав обласний статус (із підпорядкуванням відділу комунального господарства Львівського облвиконкому). «Львівгаз» прийняв на обслуговування газове господарство двох областей – Львівської і ліквідованої Дрогобицької.

Газифікація області почалася з 1956 року.

Сучасність[ред. | ред. код]

У 1994 році на базі Державного підприємства «Львівгаз» було створено ВАТ «Львівгаз».

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]