Львівський національний університет імені Івана Франка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Львівський національний університет
імені Івана Франка
ЛНУ імені Івана Франка
Universitas Leopoliensis Coat of Arms.png
Lviv University RB.jpg
Головний корпус університету, колишня будівля Галицького сейму
49°50′25″ пн. ш. 24°01′20″ сх. д. / 49.84048800002777568° пн. ш. 24.02246400002777804° сх. д. / 49.84048800002777568; 24.02246400002777804Координати: 49°50′25″ пн. ш. 24°01′20″ сх. д. / 49.84048800002777568° пн. ш. 24.02246400002777804° сх. д. / 49.84048800002777568; 24.02246400002777804
Міжнародна назва рос. Львовский национальный университет имени Ивана Франко
рос. Львовский государственный университет имени Ивана Франко (18 січня 1940)
рос. Львовский государственный университет (22 вересня 1939)
рос. Львовский университет имени Яна Казимира (18 вересня 1918)
рос. Львовский университет
біл. Львоўскі ўніверсітэт імя Яна Казіміра (18 вересня 1918)
Назва латиною Universitas Leopoliensis
Тип класичний
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування ЛьвівЛьвів
Гасло лат. Patriae decori civibus educandis
Назва на честь Франко Іван Якович
Засновано 20 січня 1661
Акредитація IV  рівня
Ректор Володимир Мельник
Студентів 19 357
Докторів 220
Професорів 203
Кольори Синій та Золотий         
Приналежність МОН України
Складається з Архів Львівського університету, Факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, Біологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, Географічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, Геологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, економічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, Факультет електроніки Львівського національного університету імені Івана Франка, Факультет іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка, Історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, Факультет культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка, Факультет міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, Механіко-математичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, Факультет педагогічної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка, Факультет прикладної математики ЛНУ ім. Івана Франка, Факультет управління фінансами та бізнесу Львівського національного університету імені Івана Франка, Фізичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, Філологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, Філософський факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, Хімічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, Інститут післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Львівського національного університету імені Івана Франка, Педагогічний коледж Львівського університету, Правничий коледж Львівського університету, Природничий коледж Львівського університету, Астрономічна обсерваторія Львівського університету, Ботанічний сад Львівського університету, Зоологічний музей імені Бенедикта Дибовського, Наукова бібліотека Львівського університету і Музей історії Львівського національного університету імені Івана Франка
Випускники Категорія:Випускники Львівського університету
Адреса 79000, вул. Університетська 1, Львів
Сайт www.lnu.edu.ua
CMNS: Львівський національний університет імені Івана Франка на Вікісховищі
Посилання ЛНУ перенаправляється сюди. Можливо, Ви шукали Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Льві́вський націона́льний університе́т і́мені Іва́на Франка́ — один із найстаріших університетів України та Східної Європи та найпрестижніших в Україні. Є спадкоємцем колегіуму (1608—1661) та академії (1661—1773) єзуїтів, Йосифинського університету (1784—1805), Львівського ліцею (1805—1817), Університет Франца I (1817—1918), Львівського університету Яна-Казимира (1919—1939), Львівського державного університету ім. І. Франка (1939—1999).

Заснування та рання історія Університету[ред. | ред. код]

Колишня головна будівля університету (18511923 роки)

Атанас Фіґоль у статті про виш в «Енциклопедії українознавства» стверджував, що поляки з початку ХХ ст. для підкреслення «польськости» університету почали твердити, що він постав у 1661 році як Академія Єзуїтів, заснований королем Яном ІІ Казімежем з Львівського колегіуму єзуїтів. Але рішення короля не затвердив Сейм. Це твердження без критики сприйняли в СССР та інших країнах.[1]

За іншими даними, Львівську академію з правами університету утворено 1661 року указом короля Яна ІІ Казимира, який надавав єзуїтській колегії у Львові «гідність академії і титул університету». 1773 року орден єзуїтів заборонено, університет закрито. Відновлено 1784, називався Йосифінський університет. 18051817 — ліцей. 1817-го відновлено як Університет Франца I.

Передісторія[ред. | ред. код]

В епоху Ренесансу Львів був відомим освітнім містом Центральної Європи, в якому діяло просвітницько-релігійне товариство «Львівське братство» (1439) та друкарня Степана Дропана (1460). Як і перший університет Центральної Європи — Карловий (Прага, Чехія), що бере свої початки зі світської школи (1348), Львівський університет (тепер імені Івана Франка) своє літочислення розпочинає зі створення у листопаді 1372 року міської школи хлопчиків, яку заснував титулярний «Король Русі» Владислав Опольчик[2] спільно з орденом Францисканців, котрі поряд з місіонерством вели також і освітню діяльність[3].

У XVI — XVII ст. центрами культурного життя на українських землях були церковні братства. Користуючись підтримкою міщан і духовенства, вони сприяли поширенню ідей гуманізму, розвитку науки і шкільництва. Найдавнішим православним в Україні було Успенське братство (ставропігійське з 1586 року) у Львові, яке стало визначним українським культурним православним центром. З 1586 р. у Львові діяла братська школа, яка була середнім навчальним закладом. Тут вивчали церковнослов'янську, грецьку, латинську і польську мови, математику, граматику, риторику, астрономію, філософію та інші дисципліни. Діячі Львівського братства планували навіть перетворити свій «гімнасіон» (так вони називали цю школу) у вищий навчальний заклад. У Львівській братській школі працювали і здобули освіту визначні діячі української культури кінця XVI — першої половини XVII ст.: Лаврентій Зизаній (Кукіль) і його брат Степан, Кирило Транквіліон-Ставровецький, Іван Борецький та ін.

До середини XVII ст. в Україні не було жодного вищого навчального закладу[джерело?]. Шляхетська Польща чинила опір створенню тут вищої школи, яка могла б стати небезпечним політичним і культурним центром. Українська молодь мусіла здобувати вищу освіту в стінах Краківського й інших європейських університетів.

Заснування[ред. | ред. код]

Згідно зі статтями Гадяцької угоди (1658 р.) між Україною та Річчю Посполитою польський уряд обіцяв у майбутньому відкрити в Україні дві вищі школи-академії: одну в Києві, а другу там, де знайдеться для неї відповідне місце. Академіям було обіцяно такі самі права університету, якими користувався Краківський університет. Впливові кола Речі Посполитої не виключали й того, що під тиском певних політичних обставин в Україні могли утворитися власні національні університети. Тоді ж єзуїтський орден у справі захисту католицизму в Україні покладав особливі надії на свій осередок у Львові. Єзуїти з'явились у Львові ще наприкінці XVI ст., а в 1608 р. відкрили тут свою середню школу-колегію. До середини XVII ст. ця колегія занепала, але все ж була врятована єзуїтами від загибелі, оскільки користувалась опікою і підтримкою польських магнатів.

Єзуїти розуміли можливість створення на основі братської школи у Львові університету, тому постійно домагались перетворення своєї колегії в академію. Після неодноразових клопотань король Ян ІІ Казимир 20 січня 1661 р. підписав диплом, який надавав єзуїтській колегії у Львові «гідність академії і титул університету» з правом викладання всіх тодішніх університетських дисциплін, присудження вчених ступенів бакалавра, ліценціата, магістра і доктора. Однак відразу ж після підписання диплому створення академії зустріло рішучу опозицію Краківського університету та окремих впливових осіб держави, що його підтримували. Незважаючи на перешкоди, у Львівській академії навчання велося за зразком інших європейських академій. А згодом польський король Август III Фрідріх у 1758 р. затвердив диплом від 20 січня 1661 р., виданий Яном ІІ Казимиром. Академію закрили у 1773 році.

Від часу заснування і до 1773 р. Львівський університет повністю перебував під контролем єзуїтського ордену і підпорядковувався генералові єзуїтів у Римі. На чолі університету стояв ректор. Приміщення університету було поблизу Краківської вулиці в центрі Львова. Навчальний заклад будував і купував нові приміщення, мав свою бібліотеку, найбільшу у Львові друкарню.

Попередниця університету в XVII—XVIII століттях[ред. | ред. код]

Скульптура на фасаді головного корпусу ЛНУ

Академія складалася з двох відділів (факультетів) — філософського і богословського (теологічного). Роль середнього навчального закладу при Львівській Академії відігравала колегія, яка була підготовчим етапом для охочих продовжувати навчання. Історичні джерела засвідчують, що 1667 року на філософському і теологічному відділах навчалось близько 500 студентів, а навчальний процес забезпечували вісім викладачів. У середині XVIII ст. кількість студентів збільшилася до 700 осіб, викладачів — до 15-17. Поляки становили 75 % студентів, решта — українці та представники інших етнічних груп.

Навчальний процес у Львівській Академії проводився за програмою єзуїтських шкіл, розробленою ще наприкінці XVI ст.; помітні зміни у цю програму стали вносити лише в середині XVIII ст. На відділі філософії головно вивчали філософську систему Аристотеля, яка була сукупністю логіки, фізики й метафізики; у складі фізики розглядали також елементи математики, астрономії, біології, метеорології, у складі метафізики — питання психології та етики. Вивчали, крім цього, історію, географію, грецьку мову та ін. На відділі філософії навчання тривало два-три роки. Після закінчення цього відділу можна було здобувати богословську освіту. На теологічному відділі навчання тривало чотири роки. Тут вивчали історію церкви, Старий і Новий Заповіт, догматичне і моральне богослів'я, канонічне право, казуїстику, староєврейську мову. Всі дисципліни викладали професори.

У середині і другій половині XVIII ст. у зв'язку з розвитком наукових знань, зокрема природничих наук, сталися зміни у навчальному процесі університету. 1744 року відкрито кафедру математики, яку, на пропозицію провінціала ордену єзуїтів Томаша Ліхтанського[4] очолив Фаустин Ґродзіцький — автор підручника з архітектури і математики, створено математично-фізичний кабінет, відкрито університетську астрономічну обсерваторію. Почали викладати польську, французьку, німецьку мови, географію та історію як окремі предмети. Тут працювали відомі вчені: історик Каспер Несєцький, математики Ф. Ґродзіцький і Томаш Секежинський, письменник-єзуїт вірменського походження Григоріс Пірамович, громадський діяч, поет, письменник і філософ, примас Польщі Ігнацій Красіцький. Випускниками університету були такі відомі люди, як Інокентій Ґізель, М. Слотвинський, Я. Богомоловський та багато інших.

Пам'ятник Іванові Франку навпроти центрального входу університету

Університет у ХІХ — початку XX століттях[ред. | ред. код]

Після входження Галичини до складу імперії Габсбурґів у 1772 році та скасування діяльності католицьких чернечих орденів Академія отримала, зокрема, будівлю монастиря та костелу тринітаріїв. У костелі було організовано бібліотеку, 16 листопада 1784 відбулось її урочисте відкриття. Після обстрілу і бомбардування Львова 1848 року з 50000 книг залишилися 13000, знищено багато рукописів.[5] У 1805 році уряд перетворив університет на ліцей.

Студіюм Рутенум[ред. | ред. код]

У 1787 році засновано науковий інститут, який назвали «Studium Ruthenum» («Провізоричний науковий інститут в руській мові»), який діяв до 1804 року. Навчання у закладі проводилось тодішньою українською мовою. Викладачами були, зокрема, Михайло Гарасевич, Антін Ангелович, Мелетій Модест Гриневецький та інші.

Подальші роки[ред. | ред. код]

У 1817 році уряд відновив університет з німецькою мовою викладання. Весна народів надала поштовх українцям і полякам до боротьби за введення своїх мов у навчальний процес. Так у 1849 році відкрилась кафедра української мови та літератури (завідувач — Яків Головацький). У 1862 та 1872 роках виникли кафедри з українською мовою викладання на богословському та правничому факультетах.

1851 року університету передали збудований 1842 року конвікт єзуїтів (шляхетської молоді[6]), проект Фіделіса Штадлера, кошти — з фундації Самуеля Ґловінського. Єзуїтів вигнали з приміщення після вуличних маніфестацій під час «весни народів» 1848 року.[7]

Львівський університет та Іван Франко[ред. | ред. код]

У 70-х роках XIX ст. на філософському факультеті Львівського університету навчався Іван Франко — всесвітньовідомий український мислитель, письменник, учений, перекладач, психолог, політичний і громадський діяч, один з геніїв України, що увійшов в історію культури як «титан праці». У 1894 році, після смерті Омеляна Огоновського — тодішнього очільника кафедри руської словесності Львівського університету — Іван Франко спробував посісти це вакантне місце, однак тодішній намісник Галичини граф Казімєж Бадені зробив усе для того, щоб не допустити в університет письменника, який закликав український народ до соціального і національного визволення

Указом від 8 січня 1940 року Президія Верховної ради УРСР надала Львівському державному університету ім'я Івана Франка. Сьогодні тут працює одна з основних шкіл франкознавства в Україні.

У період незалежності[ред. | ред. код]

Головний корпус. Вхід до університету

У жовтні 1999 року Львівський державний університет імені Івана Франка отримав статус національного.

У Львівському національному університеті імені Івана Франка станом на травень 2017 році до виконання науково-дослідних робіт залучено 1892 науково-педагогічні працівники, з них – 214 докторів наук і 1152 кандидати наук, 161 штатного працівника науково-дослідної частини Університету, з них – 8 докторів наук і 50 кандидатів наук. В Університеті функціонують 144 кафедри, з них 95 очолюють доктори наук, 46 – кандидати наук.

Станом на квітень 2017 року в Університеті навчаються 19 770 студентів, у тому числі 19 050 – на 19-ти факультетах і 720 – у коледжах. На денній формі навчається 16 314 студентів (15 709 – на факультетах і 605 – у коледжах), на заочній – 3 843.

У 2017–2018 рр. в Університеті провели  понад 100 різноманітних заходів. У Центрі культури та дозвілля Львівського Національного університету імені Івана Франка працює 10 творчих колективів, з яких 7 мають звання Народний. Загальна кількість учасників налічує 354 особи.

20 лютого 2018 р. у дворі географічного факультету відкрито пам’ятник Героєві України Ігореві Костенку.

У словенському Подчетртеку 23-24 червня 2018 року відбувся Кубок Європи з дзюдо, у якому студентка філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка , майстер спорту міжнародного класу, дворазова чемпіонка Європи з дзюдо Василина Кириченко виборола бронзову медаль.

На 42 Міжнародній студентській олімпіаді з програмування ACM ICPC 2018 року, яка проходила у Пекіні з 15 по 20 квітня, команда студентів нашого Університету зайняла 14 місце! З 11 задач студенти розв’язали 6, тим самим забезпечивши собі високу позицію поряд з Стенфордським та Гарвардським університетами та випередивши Оксфорд та Кембридж.

Два роки поспіль видання Університету ставали лауреатами Міжнародної премії імені Івана Франка. У 2017 р. в номінації “За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук” цю високу нагороду здобув Заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, завідувач кафедри економічної і соціальної географії, академік Академії Вищої школи України та Української екологічної академії Олег Іванович Шаблій. Міжнародної відзнаки науковець удостоєний за вибрані праці “Суспільна географія” у двох книгах: книга перша – “Проблеми теорії, історії та методики дослідження”, книга друга – “Проблеми українознавства, регіоналістики і краєзнавства”, випущені в університетському Видавництві. Поема Івана Франка “Мойсей”, яку торік випустило Видавництво Львівського національного університету імені Івана Франка, стала першою у номінації “Класична українська література” у конкурсі “Найкраща книжка ХХІV Форуму видавців у Львові”.

Міжнародна співпраця[ред. | ред. код]

Львівський національний університет імені Івана Франка гідно представляє українську академічну спільноту у світі. Упродовж 2016 – 2017 рр. Університет підписав 15 угод про співпрацю та дві угоди про подвійне дипломування, дві угоди пролонговано. Загалом на цей час підписано 147 угод із вищими навчальними закладами та установами із 38 країн світу. Приблизно така ж кількість наукових і науково-педагогічних працівників Університету перебувала в цей період у закордонних установах.

Університет здійснює активну діяльність щодо підписання Хартії Європейських Університетів. У 2000 році університет став співзасновником Європейського Колегіуму Польських і Українських Університетів (Люблін, Польща). Продовжено термін дії угод із Бєльським державним університетом (Бєльці, Молдова) та Краківською Педагогічною Академією (Польща).

Студенти географічного, історичного факультетів та факультету міжнародних відносин проходять навчальні практики в Польщі, Німеччині, Австрії, Угорщині, Чехії, Словаччині. Співробітники механіко-математичного, філологічного, хімічного факультетів, факультету міжнародних відносин і прикладної математики та інформатики працювали у вищих навчальних закладах Польщі, Колумбії, Франції, Швейцарії, Австрії на викладацькій роботі за контрактами. Багато випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах США, Польщі, Німеччини, Австрії, Великої Британії, Франції. За 2016 рік Львівський національний університет ім. І. Франка провів 5 міжнародних літніх шкіл.

У 2016 році налагоджена активна міжнародна співпраця із закордонними партнерами. Університет вів двосторонні наукові дослідження з Віденським університетом (Австрія), Каунаським технологічним університетом (Литва), Фондом цивільних досліджень та розвитку США, Технологічним інститутом Хіросіми (Японія), які фінансувало Міністерство освіти і науки України.

Протягом останніх років  науковці Університету активно проводять  науково-дослідних робіти, які фінансують міжнародні організації, серед яких Інститут біофізичної хімії імені Макса Планка (Німеччина), Гарвардська медична школа (США), Інститут біомедичних досліджень «Новартіс» (США), Канадський інститут українських студій при Альбертському університеті, Міжнародний центр дифракційних даних (США), Фонд Ендрю У. Меллона (США), Цільовий освітній фонд досліджень дерев (США), компанія «Матеріал. Фази. Дані. Система» (Швейцарія).

Підписано угоду з агентством CrossRef, що дає змогу присвоювати DOI університетським виданням. В Університеті за фінансової підтримки Міністерства освіти і науки України функціонує національний контактний пункт Рамкової програми ЄС “Горизонт 2020” за тематичними напрямами “Майбутні і новітні технології” та “Інклюзивне, інноваційне та розумне суспільство”.

Рейтинги та репутація[ред. | ред. код]

Показником успішності вищого навчального закладу сьогодні можна вважати позицію у національних та міжнародних рейтингах ВНЗ. У 2015 році Львівський університет увійшов у трійку найкращих університетів України за даними світового рейтингу University Ranking by Academic Performance.

За результатами рейтингу вищих навчальних закладів України за даними наукометричної бази даних Scopus станом на квітень 2017 року Львівський університет посів четверте місце серед ВНЗ України. Станом на квітень 2017 року кількість публікацій науковців Львівського університету склала 5 823, кількість цитувань статей – 28 547, індекс Гірша – 50.

Одним із найпрестижніших рейтингів університетів світу є Webometrics (Webometrics Ranking of World’s Universities), який охоплює дванадцять тисяч університетів зі всього світу та який публікують двічі на рік. Протягом останнього року Університет суттєво покращив свої позиції у рейтингу. Згідно з січневою 2018 року публікацією рейтингу Університет увійшов до трійки лідерів серед вишів України.

У 2018 році Львівський національний університет імені Івана Франка потрапив у один з найпопулярніших світових рейтингів The Times Higher Education World University Rankings — щорічне видання університетських рейтингів за версією журналу Times Higher Education.

Структура[ред. | ред. код]

Факультети[ред. | ред. код]

Загальноуніверситетські кафедри[ред. | ред. код]

 • Безпеки життєдіяльності
 • Фізичного виховання і спорту

Навчальні установи[ред. | ред. код]

Наука[ред. | ред. код]

Основу наукового потенціалу Університету складають відомі в Україні і світі наукові школи: Фізика твердого тіла; Теоретична фізика; Кристалохімія; Фізико-хімія полімерів; Біохімія і молекулярна біологія; Біоенергетика і електрофізіологія секреторних клітин; Мінералогічна школа академіка Є. Лазаренка; Термобарогеохімічна школа професора М. Єрмакова; Львівська наукова школа геології та металогенії докембрію; Інженерна, екологічна та регіональна геоморфологія; Територіальна організація суспільства; Генетичне ґрунтознавство; Комплексний аналіз; Функціональний аналіз; Механіка деформівного твердого тіла; Чисельне моделювання і оптимізація фізико-механічних полів; Дослідження розвитку агропромислового комплексу України, державного регулювання транскордонного підприємництва в умовах глобалізації; Економіко-математичне моделювання в управлінні економіко-виробничими системами; Франкознавство; Слов'янознавство; Історія соціально-політичних процесів в Україні; Загальна теорія прав людини; Захист прав і законних інтересів потерпілого та інших суб'єктів кримінального процесу.

Університет має наукові об'єкти, що становлять національне надбання України: Фонд рукописних, стародрукованих та рідкісних книг наукової бібліотеки Університету, Науково-дослідний комплекс апаратури для вивчення штучних небесних тіл ближнього космосу Астрономічної обсерваторії Університету, Гербарій, Ботанічний сад, Наукові фонди та музейна експозиція Зоологічного музею, Колекція культур мікроорганізмів-продуцентів антибіотиків.

Наукові інститути[ред. | ред. код]

 • Археології
 • Європейської інтеграції
 • Історичних досліджень
 • Франкознавства
 • Літературознавчих студій
 • Екології масової інформації
 • Славістики

Інші наукові установи[ред. | ред. код]

Видавнича діяльність[ред. | ред. код]

Головною поліграфічною структурою ЛНУ є Видавничий центр[21], який був створений на підставі рішення Ректорату від 1 липня 1996 року за № 42 на базі редакційно-видавничого відділу, машинно-офсетної та поліграфічної лабораторій університету. На виставці, присвяченій 350-літтю Університету, Видавничий центр демонстрував книжковий доробок з близько 500 видань. Експозиція включала підручники, навчальні посібники, монографії, збірники наукових праць та інші видання. Значним досягненням Франкового Університету у книговиданні стало нагородження Шевченківською премією авторів 10-томного видання «Іван Франко».

При Львівському університеті діє також видавництво «Світ». Воно виникло в 1946 році як видавнича група Львівського університету, а нині є одним з лідерів українського книговидання. З 1991 року видавництво «Світ» випустило понад 700 найменувань книг загальним тиражем 11 млн. 759 тис. примірників.[22]

Керівництво університету[ред. | ред. код]

Ректори[ред. | ред. код]

Студентське життя[ред. | ред. код]

В університеті видаються студентські газети. Друковані: «Гілея» (Студентський культурологічний часопис), «Ярослов» (Студентська газета філологічного факультету), Vivat Justitia! (Студентський альманах, Юридичний факультет); електронні: «Факторіал» (Механіко-математичний факультет). Діє портал студентів факультету прикладної математики та інформатики. Також на економічному факультеті видається власний журнал «Журнал Ек-you», діє команда Enactus LNU (раніше відома як SIFE LNU). Організовуються загально-університетські змагання з гри Що? Де? Коли?

9 листопада 2011 року, студент історичного факультету Франкового Університету Тарас Прокопишин, став Головою студентської ради Львова. [1][недоступне посилання з липень 2019]

Студентські організації університету[ред. | ред. код]

Заслужені професори[ред. | ред. код]

Див. також: Категорія:Науковці Львівського університету

Відомі професори[ред. | ред. код]

Див. також: Категорія:Науковці Львівського університету

Відомі випускники[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. А. Фіґоль. Львівський Державний Університет ім. І. Франка… — Т. 4. — С. 1421.
 2. Опольський
 3. Сайт Львівського університету ветеринарної медицини - ІСТОРІЯ УНІВЕРСИТЕТУ. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 22-2-2011. 
 4. ks. Jan Poplatek. Grodzicki Faustyn (ur. 1709) // Polski Słownik Biograficzny. — Wrocław — Kraków — Warszawa: Zakład Narodowy Imienia Ossolińskich Wydawnictwo Polskiej Akademii Nauk, 1960. — Tom VIIІ/4. — Zeszyt 39. — S. 614. (пол.)
 5. Крип'якевич І. П. Історичні проходи по Львові. — Львів: Каменяр, 1991. — 168 с. — С. 7071. — ISBN 5-7745-0316-X.
 6. http://www.sbc.org.pl/dlibra/docmetadata?id=51&from=pubindex&dirids=15 С. 136
 7. Mieczysław Orłowicz. Ilustrowany przewodnik po Lwowie ze 102 ilustracjami i planem miasta. — Lwów-Warszawa, 1925. — 276 s. — S. 123. (пол.)
 8. Інститут післядипломної освіти Львівського національного університету імені Івана Франка. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2011-03-24. 
 9. Інтернет сторінка Педагогічного коледжу. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2011-03-24. 
 10. Інтернет сторінка Правничого коледжу. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2011-03-24. 
 11. Інтернет сторінка Природничого коледжу. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2011-03-24. 
 12. Центр італійської мови і культури Львівського національного Університету. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2016-03-04. 
 13. Інтернет сторінка Львівського фізико-математичного ліцею. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2011-03-24. 
 14. Інтернет сторінка Класичної гімназії. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2011-03-24. 
 15. Інтернет сторінка Астрономічної обсерваторії. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2011-03-24. 
 16. Інтернет сторінка Ботанічного саду. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2011-03-24. 
 17. Інтернет сторінка Зоологічного музею. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2011-03-24. 
 18. Інтернет сторінка Центру Інформаційних технологій. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2011-03-24. 
 19. Інтернет сторінка Центру гуманітарних досліджень. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2011-03-24. 
 20. Інтернет сторінка Центру країн Північної Європи. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2011-03-24. 
 21. http://publishing.lnu.edu.ua/
 22. http://svit.gov.ua/index.php?ukey=auxpage_1
 23. Ректорат Львівського національного університету ім. Івана Франка

Джерела та література[ред. | ред. код]

 • Encyclopedia. Львівський національний університет імені Івана Франка: [довідк. вид.]: в 2 т. Т.1 : А — К / Львівський нац. ун-т ім. І. Франка ; [вид. рада: І. О. Вакарчук (голова) та ін.]. — Львів: Вид-во ЛНУ, 2011. — 716 с. : іл., 112 вкл. — Тит. арк. парал. лат., пол., нім. — ISBN 978-966-613-892-0
 • Encyclopedia. Львівський національний університет імені Івана Франка: [довідк. вид.]: в 2 т. Т. 2 : Л — Я / Львівський нац. ун-т ім. І. Франка ; [вид. рада: І. О. Вакарчук (голова) та ін.]. — Львів: Вид-во ЛНУ, 2014. — 764 с. : іл., 224 вкл. — Тит. арк. парал. лат., пол., нім. — ISBN 978-966-613-891-3
 • Історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка (1940—2000) / Упоряд. О. Вінниченко, О. Целуйко; Ред. Л. Зашкільняк та ін.; Львівський нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2000. — XVIII, 293 с.
 • Кафедра етнології Львівського університету. Класичний період (1910—1947) / Роман Тарнавський ; відповідальний редактор Михайло Глушко. — Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2016. — 236 с. — ISBN 978-617-10-0300-2
 • Фізичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка (1953—2013): [довідк.-інформ. вид.] / І. О. Вакарчук, П. М. Якібчук, О. Г. Миколайчук, О. М. Попель ; М-во освіти і науки України, Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Львів: Вид-во ЛНУ, 2013. — 586 с. : фот. — Бібліогр.: с. 565 (9 назв).
 • Золота книга кафедри механіки (1939—1999) / Ред. Г. Сулим. — Л.: ЛНУ ім. І. Франка, 1999. — 102 с.: іл.
 • Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.
 • Качмар В. М. Львівський національний університет імені Івана Франка // Енциклопедія історії України : у 10 т. / редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. ; Інститут історії України НАН України. — К. : Наук. думка, 2009. — Т. 6 : Ла — Мі. — С. 358. — ISBN 978-966-00-1028-1.
 • Фіґоль А. Львівський Державний Університет ім. І. Франка // Енциклопедія українознавства : Словникова частина : [в 11 т.] / Наукове товариство імені Шевченка ; гол. ред. проф., д-р Володимир Кубійович. — Париж ; Нью-Йорк : Молоде життя ; Львів ; Київ : Глобус, 1955—2003. — Т. 4. — С. 1420—1421.
 • Львівський державний університет імені Ів. Франка / Ред. Роман Волков. Львів, 1947.
 • 300 років Львівського університету / Є. К. Лазаренко. — Львів, 1961.
 • Львівський ордена Леніна державний університет ім. Івана Франка. [Текст Володимира Здоровеги]. — Львів, 1967, 1973.
 • Львівський ордена Леніна державний університет імені Івана Франка. [Текст Володимира Здоровеги та Тамари Старченко]. — Львів, 1978.
 • Львівський університет / За ред. В. П. Чугайова. Львів, 1986.
 • Львівський ордена Леніна державний університет імені Івана Франка. Львів, 1990.
 • Наука міжнародного права у Львівському університеті: монографія / І. В. Земан; ред.: В. М. Репецький; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Львів: ЛНУ ім. І. Франка, 2015. — 318 c. — Бібліогр.: с. 275—306.
 • Історія Львівського університету (1976) // Фонди Музею історії Львівського національного університету імені Івана Франка.
 • Academia Militans. Uniwersytet Jana Kazimierza we Lwowie, red. Adam Redzik, Kraków 2015, ss. 1302.
 • Ludwik Finkel, Starzyński Stanisław, Historya Uniwersytetu Lwowskiego, Lwów 1894.
 • Hahn Wiktor, Kronika Uniwersytetu Lwowskiego, t. II, Lwów 1912.
 • Kronika Uniwersytetu Lwowskiego, t. I, Lwów 1899.
 • Historia w Uniwersytecie Lwowskim. Badania i nauczanie (do 1939 roku) / red. Nauk. Jerzy Maternicki, Joanna Pisulińska i Leonid Zaszkilniak. — Rzeszów: Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2016. — 661 s. — ISBN 978-83-7996-259-4
 • Jaworski Franciszek, Uniwersytet Lwowski. Wspomnienia jubileuszowe / Franciszek Jaworski. Lwów, 1912.
 • Adam Redzik, Wydział Prawa Uniwersytetu Lwowskiego w latach 1939—1946, Lublin 2006.
 • Adam Redzik, Prawo prywatne na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie, Warszawa 2009.
 • Józef Wołczański, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Jana Kazimierza 1918—1939, Kraków 2000.
 • Universitati Leopoliensi, Trecentesimum Quinquagesimum Anniversarium Suae Fundationis Celebranti. In Memoriam. Praca zbiorowa. Polska Akademia Umiejętności, Kraków 2011, ​ISBN 978-83-7676-084-1

Посилання[ред. | ред. код]