Львівський фізико-математичний ліцей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Львівський фізико-математичний ліцей при Львівському національному університеті імені Івана Франка
Вигляд ліцею
Тип ліцей-інтернат
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Львів
49°49′32″ пн. ш. 23°58′16″ сх. д. / 49.825806° пн. ш. 23.971111° сх. д. / 49.825806; 23.971111
Засновано 1991
Директор Добосевич Мар'ян Станіславович
Учні 720 (2018)
Адреса 29, вулиця Караджича, Львів, Україна, поштовий індекс 79054
Сайт lpml.com.ua

Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при Львівському національному університеті імені Івана Франка (скорочено — ЛФМЛ) — середній навчальний заклад при Львівському національному університеті імені Івана Франка, призначений для навчання обдарованих дітей старшого шкільного віку за двома профілями: фізико-математичним і хіміко-біологічним.

Найкращий загальноосвітній навчальний заклад України за рейтингом журналу «Фокус» (2012 та 2017)[1].

Історія[ред. | ред. код]

Ліцей засновано 1991 року в приміщенні колишнього інтернату, зведеному в 1960 році. Того ж року відбулися перші вступні іспити і почалося навчання. Засновниками ліцею були Західний науковий центр Академії наук Української РСР (в особі академіка Ярослава Підстригача) та Львівський державний університет. Спочатку навчання велося лише за фізико-математичним профілем; у 1994 році був започаткований хіміко-біологічний.

Директори ліцею:

Навчальний процес[ред. | ред. код]

Навчання в ліцеї відбувається за фізико-математичним та хіміко-біологічним профілями. Вступ проходить за результатами внутрішніх іспитів після 7 і 8 класів середніх загальноосвітніх шкіл. Конкурс становить приблизно два претендента на одне місце[2]. Поза конкурсом зараховуються переможці III етапу всеукраїнських предметних олімпіад. Для учнів з інших міст діє гуртожиток. Ліцей є єдиною школою у Львівській області з шестиденним робочим тижнем[2].

Львівський фізико-математичний ліцей є організатором на території України Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»[3] та Міжнародного конкурсу з інформатики «Бобер».[4]; а також є засновником Всеукраїнського фізичного конкурсу «Левеня»[5].

Щорічно, 21 листопада, в день пам'яті покровителя закладу архангела Михаїла відзначається День ліцею.

Багато учнів ліцею беруть участь в предметних олімпіадах різного рівня, конкурсах захисту наукових робіт Малої академії наук України та інших турнірах. З деяких предметів учні ліцею беруть участь відразу в обласних олімпіадах, пропускаючи районні[2]. Станом на 2012 рік, 470 учнів ліцею за всі роки його існування ставали переможцями IV етапу всеукраїнських олімпіад з математики, фізики, біології, хімії, екології, інформатики, англійської мови, економіки, географії. 24 ліцеїсти представляли Україну на міжнародних олімпіадах з математики, фізики, біології, хімії, інформатики та екології, з них 20 здобули медалі переможців. 11 ліцеїстів ставали переможцями Міжнародної Менделєєвської олімпіади з хімії[6].

Ліцей традиційно займає перше місце в області за підсумками зовнішнього незалежного оцінювання[7]. За підсумками ЗНО 2011 року журналом «Фокус» його було названо найкращою школою України[1]. Того ж року з трьох учасників тестування, які здали три предмети на максимальний бал, двоє були ученицями ліцею[8].

Викладачі[ред. | ред. код]

Штат викладачів ліцею набирався на конкурсній основі, до викладання також запрошувалися науковці Львівського національного університету імені Івана Франка. У 2012 році в навчальному закладі викладало 40 педагогів. На звільнювані вакансії зазвичай претендують до 10 викладачів[2].

До числа викладачів ліцею входили Богдан Дмитрович Воробець,

Ліцейська вчителька Валентина Дольнікова — авторка найкращої програми з світової культури (переможниця конкурсу Міністерства освіти).

У культурі[ред. | ред. код]

Випускник ліцею, відомий український письменник Любко Дереш, присвятив ліцейському життю свій перший роман «Культ». Прототипом навчального закладу, зображеного в ньому був ЛФМЛ — у творі зображено деякі його особливості.

Примітки[ред. | ред. код]