Любов і голуби (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Любов і голуби
Жанр комедія
Режисер Володимир Меньшов
Сценарист Володимир Гуркін
У головних
ролях
Олександр Михайлов
Ніна Дорошина
Людмила Гурченко
Наталія Тенякова
Сергій Юрський
Оператор Юрій Невський
Композитор Валентин Левашов
Кінокомпанія Мосфільм
Тривалість  107 хв.
Країна СРСР
Рік  1984
IMDb: ID 0087650

«Любо́в і го́луби» — фільм Володимира Меньшова в жанрі «лубочна комедія» за однойменною повістю Володимира Гуркіна.

Сюжет[ред.ред. код]

Василь Кузякін (Олександр Михайлов) все життя прожив у селищі зі своєю сім'єю: дружиною Надією (Ніна Дорошина) і трьома дітьми. Улюблене захоплення Василя — розведення голубів. Дружина Василя вкрай ревниво ставиться до захоплення свого чоловіка.

Після виробничої травми Василь отримує путівку в південний санаторій, де знайомиться з робітницею відділу кадрів зі свого ж підприємства, Раїсою Захарівною (Людмила Гурченко). Просте, на перший погляд, знайомство переростає в бурхливий роман. Через деякий час до Наді, збожеволілої від горя приїздить розлучниця і намагається «налагодити відносини». Надія виганяє її з дому зі скандалом. Після розмови про цю подію, Василь розуміє, що його все сильніше тягне до сім'ї.

Повернутися до сім'ї, почавши все спочатку виявляється дуже непросто.

Фільм має щасливий кінець: Вася і Надя знову люблять один одного та готуються в 4-й раз стати батьками, старший син Льоня йде в армію, дядько Митя мириться з бабою Шурою, а голуб, пущений в небо Надею і Васею, знаходить свою голубку.

У ролях[ред.ред. код]

Знімальна група[ред.ред. код]

Нагороди[ред.ред. код]

  • Премія «Золота тура» на Міжнародному кінофестивалі комедій в Торремоліносі в 1985 році.
  • Кінонагороди MTV Росія в 2009 році, номінація «Найкращий Радянський фільм».

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • В одній зі сцен Люда дивиться по телевізору попередню режисерську роботу Володимира Меньшова - кінофільм "Москва сльозам не вірить". Аналогічно, головні герої наступної картини Меньшова "Заздрість богів" потрапляють до кінотеатру на "Любов і голуби".
  • Синя краватка з'являється в гардеробі Василя в сцені в тренувальній залі, яка передує сцені на ринку, в якій Василь, за порадою Раїси Захарівни, купує саме цю краватку.
  • В сцені зустрічі Наді і Васі біля старого порома, на голові Наді пов'язана квітчаста хустка. У різних кадрах хустку зав'язано на різні боки.

Посилання[ред.ред. код]