Любов і голуби (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Любов і голуби M:
Жанр комедія
Режисер Володимир Меньшов
Сценарист Володимир Гуркін
У головних
ролях
Олександр Михайлов
Ніна Дорошина
Людмила Гурченко
Наталія Тенякова
Сергій Юрський
Оператор Юрій Невський
Композитор Валентин Левашов
Кінокомпанія Мосфільм
Тривалість 107 хв.
Країна СРСР
Рік 1984
IMDb ID 0087650

«Любо́в і го́луби» — фільм Володимира Меньшова в жанрі «лубочна комедія» за однойменною повістю Володимира Гуркіна.

Сюжет[ред.ред. код]

Василь Кузякін (Олександр Михайлов) все життя прожив у селищі зі своєю сім'єю: дружиною Надією (Ніна Дорошина) і трьома дітьми. Улюблене захоплення Василя — розведення голубів. Дружина Василя вкрай ревниво ставиться до захоплення свого чоловіка.

Після виробничої травми Василь отримує путівку в південний санаторій, де знайомиться з робітницею відділу кадрів зі свого ж підприємства, Раїсою Захарівною (Людмила Гурченко). Просте, на перший погляд, знайомство переростає в бурхливий роман. Через деякий час до Наді, збожеволілої від горя приїздить розлучниця і намагається «налагодити відносини». Надія виганяє її з дому зі скандалом. Після розмови про цю подію, Василь розуміє, що його все сильніше тягне до сім'ї.

Повернутися до сім'ї, почавши все спочатку виявляється дуже непросто.

Фільм має щасливий кінець: Вася і Надя знову люблять один одного та готуються в 4-й раз стати батьками, старший син Льоня йде в армію, дядько Митя мириться з бабою Шурою, а голуб, пущений в небо Надею і Васею, знаходить свою голубку.

У ролях[ред.ред. код]

Знімальна група[ред.ред. код]

Нагороди[ред.ред. код]

  • Премія «Золота тура» на Міжнародному кінофестивалі комедій в Торремоліносі в 1985 році.
  • Кінонагороди MTV Росія в 2009 році, номінація «Найкращий Радянський фільм».

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • В одній зі сцен Люда дивиться по телевізору попередню режисерську роботу Володимира Меньшова - кінофільм "Москва сльозам не вірить". Аналогічно, головні герої наступної картини Меньшова "Заздрість богів" потрапляють до кінотеатру на "Любов і голуби".
  • Синя краватка з'являється в гардеробі Василя в сцені в тренувальній залі, яка передує сцені на ринку, в якій Василь, за порадою Раїси Захарівни, купує саме цю краватку.
  • В сцені зустрічі Наді і Васі біля старого порома, на голові Наді пов'язана квітчаста хустка. У різних кадрах хустку зав'язано на різні боки.

Посилання[ред.ред. код]