Любівка (Люботин)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Лю́бівка — західний район міста Люботина Харківської області.

Історія[ред. | ред. код]

Назва «Любівка» пішла від прізвища пана Любицького, що мав маєток на північ від Любівки. Пізніше Любівкою почали називати територію навколо колишнього маєтку.

Після побудови однойменної залізничної станції, почали заселятися рідкозаселені до цього райони на південь від власне Любівки (Звіряковка) і цією назвою почали охоплюватися ширші території.

Сучасність[ред. | ред. код]

На сьогодні Любівка являє собою західний край міста Люботин. В Любівці функціонує школа (Люботинська ЗОШ № 3), кілька продуктових крамниць, регулярно курсують автобуси за маршрутом Харків — Любівка.

Любівка
Lubovka doroga.JPG
Lubovskiy pereezd.JPG
Дорога з Люботина до Любівки Залізничний переїзд

Любівський лісопарк[ред. | ред. код]

Перші дерева Любівського лісопарку були висаджені у ранні післявоєнні роки. Серед дерев домінують дуб, клен, липа, акація, береза. В роки Другої Світової війни у лісі, на галявині Партизанка були розстріляні кілька десятків радянських солдат, залишки яких згодом були перевезені до братських могил міста. В парку за радянських часів був розташований піонерський табір «Ластівка», зруйнований місцевими мешканцями протягом 1990-х років. У парку є кілька джерел, навколо яких утворилося болото (права притока річки Люботинка), яке за останні роки все більш розширюється. На сьогодні парк сильно засмічений, на його території діють кілька стихійних сміттєзвалищ.

Любівський лісопарк
Lubovskiy les.JPG
LubotinPartizanka.JPG
LubotinBerezki.jpg
В Любівському лісопарку Галявина Партизанка Берези на галявині лісопарку


Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]