Людина-Пінгвін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Пінгвін
Oswald large.png
Історія
Видавець DC Comics
Дебют Detective Comics #58 1941 року
Автор(и) Боб Кейн,
Білл Фінджер
Характеристики
Альтер его Освальд Коббльпот
Вид людина
Союзники
Ліга Несправедливість,
Загін смертників,
Суспільство
Вороги
Бетмен
Особливі сили
Експерт з дзюдо

Пінгвін (англ. Penguin) — розумний, багатий і вишуканий, яскраво виділяється з галереї ворогів Бетмена.

Дитинство[ред.ред. код]

Освальд Коббльпот (англ. Oswald Chesterfield Cobblepot), хоча й народився в багатій і відомій сім'ї, мав важке дитинство. Через те що мав невисокий зріст і ніс як у птаха. Інші діти часто дражнили його й знущалися. Відчуття себе вигнанцем було основною причиною того, чому він став злочинцем. «Пінгвін» — одне з прізвиськ, яким інші діти дражнили маленького Освальда. Він взяв це ім'я і використав образ птиці у своєму кримінальному житті. Його класична парасолька — це ще одна річ, яка прийшла з дитинства, мама часто прикривала його парасолькою від дощу, боячись, що він захворіє і помре, як батько.

Історія (комікс)[ред.ред. код]

Нескінченна криза[ред.ред. код]

Пінгвін коротко представлений у подіях Нескінченної кризи. У сьомому номері його можна помітити в битві в Метрополісі (англ. Battle of Metropolis) — битві, влаштованому Таємним Товариством суперлиходіїв (англ. the Secret Society of Super Villains).

Рік пізніше[ред.ред. код]

Поки Пінгвіна не було в Готемі, Грейт Уайт (англ. the Great White) і Лічильник (англ. Tally Man), вбили багатьох лиходіїв, які працювали на Пінгвіна, і підставляють Харві Дента (англ. Harvey Dent). Грейт Уайт планував захопити злочинний синдикат Готема і послабити всіх конкурентів, включаючи Пінгвіна. Повернувшись в Готем, Пінгвін продовжує стверджувати, що став законослухняним. Він заново відкриває нічний клуб «Iceberg Lounge» із завищеними цінами. Пінгвін закликає Загадку (англ. Riddler) уникати криміналу, так як нинішній спосіб життя є прибутковішим.

Підземелля Готема[ред.ред. код]

Бетмен найняв Пінгвіна як інформатора, щоб використавши його зв'язки отримати перевагу над злочинцями Готема. Пінгвін втягується в гангстерську війну з Тобіасом Уейлом (англ. Tobias Whale) і інтербандою (англ. Intergang). Зрештою, він позбавляється своєї привілейованої позиції, втративши підтримку Бетмена, який таємничо зникає, а інтербанда посилюється повернулися Апокаліптичними Богами (англ. Apokoliptan Gods).

Iceberg Lounge[ред.ред. код]

Останнім часом Пінгвін використовував свою дурну славу на свою користь. Він відвернувся від кримінального життя, щоб займатися почеснішою справою: керувати «Iceberg Lounge» — популярним нічним клубом Готема. Але «Iceberg Lounge» не таке вже законослухняне місце, Бетмен дозволив йому існувати, тільки тому що цей клуб — відмінне джерело інформації про злочинців міста. У підземеллях Пінгвін повернувся до криміналу і сформував недовговічний альянс з Тобіасом Уейл.

Здібності і зброя[ред.ред. код]

Пінгвін кримінальний геніальний і має багато зв'язків у злочинному світі. Крім того, він майстер з дзюдо і навіть кілька разів зміг відбитися від Бетмена. Як допомогу, для здійснення задумів, він використовує своє неймовірне багатство. У руках Пінгвіна перебувало багато видів парасольок, більшість з яких насправді є таємною зброєю, яке варіюється від висувного ножа до кулемета. Деякі з них використовувалися як транспорт: планер або, популярний, парасолька-вертоліт. Були й багато інших: парасолька що вистрілює струмом або павутиною, парасольки які стріляють полум'ям і транквілізаторами.

Фільмографія[ред.ред. код]

Бетмен (1966)[ред.ред. код]

Берджесс Мередіт виконува роль Пінгвіна в 1966 році поряд з кількома іншими злодіями.

Бетмен повертається (1992)[ред.ред. код]

У повернені Бетмена, пінгвіна зіграв Денні ДеВіто. Режисер Тім Бертон зображує його не як красномовного пана злочинця, а як соціопата з фізичними вадами. Хоча Пінгвіну й залишили декілька фірмових фішок, зокрема, різновид парасольок і монокль, але він отримав значні візуальні зміни.

Волосся пінгвіна зобразили довгим і покуйовдженим, але на тім'ячку була лисина. Його руки схожі на ласти, всі крім великого і вказівного пальця злиті. З носа і рота іноді тече рідина темно-зеленого кольору. Носив він смокінг з жабо, щоб надати готичного вигляду. Також він одягнений в чорні чоботи та маніжку. Тим не менше, дизайн Бертона зберегти циліндр, поряд з моноклем і сигаретою в деяких сценах.

За сюжетом фільму Пінгвін народився, з фізичними вадами, і батьки кінули його в каналізацію Готема. Але він виживає і приєднується спочатку до групи пінгвінів з міського зоопарку, а згодом до цирку-уродів. В фільмі натякають що він міг бути причетним до зникнення кількох дітей під час свого перебування в цирку.

Ґотем (серіал)[ред.ред. код]

В серіалі «Ґотем» (2014—…) Пінгвіна зіграв Робін Лорд Тейлор.

Посилання[ред.ред. код]