Людина-павук 2099

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Людина-павук 2099
«Spider-Man 2099» #1. Художник Рік Леонарді
Історія
Видавець Marvel Comics
Дебют The Amazing Spider-Man #365 (серпень 1992)
Автор(и) Пітер Девід, Рік Леонарді
Характеристики
Альтер его Міґель О'Гара
Місце народження Мехіко
Громадянство Мексика
Актор Бонета Дієго
Alchemaxd і Exilesd
Союзники
Вигнанці
Вороги
Веном 2099, Гобґоблін 2099, Стерв'ятник 2099
Особливі сили


 • Надприродні сили, швидкість, стійкість, спритність;
 • Гострий слух
 • Надзвичайний інтелект
 • Здатність бачити у темряві;
 • Ікла з паралізуючою отрутою;
 • Кігті на пальцях рук і ніг;
 • Здатність створювати як органічну, так і синтетичну павутину.

Людина-павук 2099 (англ. Spider-Man 2099), справжнє ім'я — Міґель О'Гара (ісп. Miguel O'Hara) — супергерой з коміксів американського видавництва Marvel Comics, вигаданий Пітером Девідом та Ріком Леонарді у 1992 році, вперше з'явився у коміксі The Amazing Spider-Man #365. Він є блискучим ірландсько-мексиканським генетиком, який живе в Нуева-Йорку (перейменований Нью-Йорк) у 2099 році, який намагається відтворити здібності оригінальної Людини-павука в інших людях і згодом постраждає через нещасний випадок, який спричиняє перезапис половини його ДНК за допомогою генетичного коду павука.[1]

Персонаж з’являвся в численних медіа-адаптаціях, дебютувавши в кіно в анімаційному фільмі «Людина-павук: Навколо всесвіту» (2018), де його озвучив Оскар Айзек у сцені після титрів фільму. Персонаж також з’являється в сиквелі фільму «Людина-павук: Крізь Всесвіт» (2023), де Айзек знову виконує цю роль.

Біографія

[ред. | ред. код]
Міґель О'Гара

Міґель О'Гара народився в Мексиці і з раннього дитинства проявляв неабиякі здібності до навчання. Міґель навчався у спеціалізованій школі Алхімакс для обдарованих підлітків (колишній штаб-квартирі Людей Ікс) у Вестчестері, яка належить мегакорпорації «Алхімакс». Після закінчення школи Міґель працює генетиком у «Алхімакс». Компанія намагалася створити нову версію Людини-павука. З допомогою Мігеля компанії вдалося створити апарат для зрощування генів, в основу якого увійшло павуче ДНК. В таємниці від Мігеля компанія провела дослід, але піддослідний загинув. Незабаром Міґель дізнався про це і вирішив звільнитися, але компанія не захотіла звільняти свого найкращого робітника і заразила кров Мігеля особливим наркотиком. Міґель намагався вилікуватися апаратом, змінивши ДНК павука на людське, але один з вчених змінив їх назад, але Міґель не загинув. Він отримав надзвичайні павучі здібності і став Людиною-павуком. Міґель все ж таки звільнився з компанії, і на нього почалося полювання.

Міґель створив костюм для боротьби зі злочинністю, але він відрізнявся від костюма, створеного Пітером Паркером. Костюм Мігеля, як і костюм Пітера, червоного та синього кольорів, але, на відміну від оригінального костюма, костюм Мігеля переважно синій, очні лінзи чорного кольору, а павучий символ на грудях нагадує череп. Під пахвами у нього павутиноподібні перетинки, завдяки яким він здатен деякий час знаходитися у повітрі. На рукавицях у нього є кігті та леза, завдяки чому його удари завдають більше шкоди.

Людина-павук 2099 бореться з майбутніми версіями ворогів Пітера Паркера, найнебезпечнішими з яких є Гобґоблін 2099, Стерв'ятник 2099 та Веном 2099, яким виявився зведений брат Мігеля, Крон Стоун.

Поза коміксами

[ред. | ред. код]

У іграх

[ред. | ред. код]

Мультсеріали

[ред. | ред. код]
 • Міґель О'Гара вперше з'являється у серії «Павучі світи: Частина 1» третього сезону мультсеріалу «Людина-павук: Щоденник супергероя». Пізніше він стає членом команди Павутинних Воїнів і допомагає перемогти Зеленого Гобліна.

Мультфільми

[ред. | ред. код]
 • Людина-павук 2099 з'являється у сцені після титрів мультфільму «Людина-павук: Навколо всесвіту». Його голографічна помічниця повідомляє, що пристрій для подорожей між всесвітами готовий і тому Міґель відправляється у всесвіт мультсеріалу 1967 року про Людину-павука. Персонажа озвучував Оскар Айзек.
 • Міґель є одним з головних героїв другої частини мультфільму про Майлза Моралеса «Людина-павук: Крізь Всесвіт».

Посилання

[ред. | ред. код]
 1. David, Peter (w), Leonardi, Rick (p). Spider-Man 2099 (1992) #10. Marvel Comics.