Людина розумна найстаріша

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Людина розумна найстаріша
Біологічна класифікація
Клас: Ссавці
Ряд: Примати
Родина: Гомініди
Рід: Люди
Вид: Людина розумна
Посилання
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Homo sapiens idaltu

*Людина Ідалту (лат. Homo sapiens idaltu) — один з найдавніших представників людини сучасного виду, що був знайдений у місті Херті формації Борі на території Ефіопії. «Ідалту» афарською мовою означає «старший, найстаріший».

*Відкриття[ред.ред. код]

Location of discovery

Змита водою область Ефіопії близько 140 миль на північний схід від Addis Ababa - одна зі всесвітніх найбагатших мисливських земель для палеонтологів.Міжнародна команда від Університету Каліфорнії проводила дослідження на чолі з Джорджем Берклі, якому вдалось знайти :  три черепи (череп з особою чоловіка 30-35 років EL-VP-16/1; фрагменти черепа дорослої EL-VP-16/2;череп дитини 6-7 років EL-VP-16/5), 5 фрагментів тім'яних кісток, 2 ізольованих зуба. Всього 10 індивідів (черепи знайдено в 200 метрах один від іншого) датування  яких від 160,000 років назад - 40,000 роками раніше, ніж попередні найстаріші залишки Homo sapiens.

Залишки , які виявили в Herto Bouri були ще названо 'Чоловік Herto'. Кріс Стрінгер стверджує, що "нові пошуки" - повна достатня кількість, яка ідентифікована як ранні сучасні люди, відколи вони показують характерну кулясту форму черепа і лицьові особливості людських родів.Проте як дорослі черепи величезні, так і надійний, а також показують подібності примітивнішим Африканським скам'янілостям. Черепа не точний збіг черепів людей, що живуть сьогодні, вони трохи більші, довші  та мають більш виражені  надбрівні дуги. Ці невеликі, але важливі відмінності спонукали США  після Ефіопських досліджень вивести новий так званий підвид людей Homo sapiens idaltu.

*Археологічні Знахідки[ред.ред. код]

Розміри  чоловічого черепа дуже великі, масивність більша, ніж у сучасної людини. Кістки склепіння товсті. Звід відносно довгий ,вузький і високий. Стінки черепа вертикальні, слабо розбіжні нагору, найбільша ширина черепа розташована високо. Звід округлий у поздовжньому і поперечному напрямках. Ширина лобової кістки дуже маленька, навіть менша, ніж у синантропів. Мозок потужністю близько 1450 куб.см. трохи більше сучасної людини в середньому між 1350 і 1400 куб. см. Лоб порівняно вертикальний і опуклий, з помірковано розвиненими лобовими буграми. Надбрівний рельєф архаїчний: надбрівні валики потужні, відокремлені від луски лобової кістки ; валики слабо зігнуті у вигляді двох дуг. Лобові пазухи дуже великі. Очиці маленькі, низькі, майже прямокутні (нетипово для гомінідів, які жили до 35-40 тис. р. до н.е.). Відстань очей дуже широка. Носові кістки високі, вузькі, майже прямі, орієнтовані вертикально. Носовий отвір широкий  і низький, майже квадратний. Вилична кістка коротка, але висока, з величезним лобовим відростком. Верхньощелепна вирізка дуже глибока. Верхня щелепа вкрай висока. Ширина альвеолярної дуги більше, ніж у синантропів, як у пре-палеоантропів,майже досягає індивідуального максимуму сучасної людини. Форма альвеолярної дуги сучасна.

Череп EL-VP-16/2 більший , ніж череп чоловіка. Потилиця виступає, рельєф потилиці дуже сильний.

Череп дитини  має вигляд цілком сучасний. Звід опуклий, найбільша ширина черепа припадає на тім'яні горби, лоб виступає вперед. Немає надбрівного рельєфу. Потилиця сильно виступає. Обличчя було маленьке. Очниці високі, майже квадратні. Відстань очей широка. Носові кістки порівняно широкі та короткі. Лобовий відросток виличної кістки великий. Кликова ямка добре виражена.

Два з трьох  черепів -  є інструментом знаків, які показують, що вони були вирізані і відполіровані щойно як померли істоти. Про це повідомляють вчені у номері журналу Nature. За словами дослідників, не можливо визначити, чи  плоть або мізки померлого були втрачені в рамках канібальського ритуалу. Знахідки включали кам'яні знаряддя та інші шматки черепа. Один дорослий череп має паралельні надрізи по периметру - поверхневі надрізи, зроблені кам'яним інструментом . Порізи черепа дитини, зроблені дуже гострим каменем . Більше того ,перелом ребер був полірований, коли кістка була ще свіжа. Дослідники відзначають, що антропологи виявили такі ж кісткові зміни в суспільствах, де черепи предків зберігалися та поклонялися їм.Дослідники припускають, що усі знайдені знахідки мають ознаки організованої і тривалого похоронного ритуалу. 600 000-річний череп, знайдений раніше , в цьому ж регіоні мав  глибокі порізи, пов'язані з видалення тканин,але ніяких доказів полірування не було. У м. Херто ,скам'янілості настільки схожі на сучасні людські черепи, що вчені класифікували їх у свої власні підвиди Homo sapiens idàltu.

"Всі генетики вказали геологічно недавнього походження людини в Африці - і тепер у нас є скам'янілості",- сказав професор Тім Вайт, одна з країн-лідерів по дослідній групі, що знайшли черепи."Ці зразки є критичними, оскільки вони подолати розрив між ранніми та більш архаїчними формами в Африці і повністю сучасних людей, що ми бачимо 100 000 років тому," Каліфорнійський університет в Берклі, США,палеонтолог розповів BBC News Online. Передбачається, що цей підвид, що володів рядом архаїчних краніологічних ознак, міг бути безпосереднім предком сучасного підвиду Homo Sapiens Sapiens.

*Література[ред.ред. код]

Вишняцкий Л. Б. Введение в преисторию. Проблемы антропогенеза и становления культуры: Курс лекций / Л. Б. Вишняцкий. Изд. 2-е, испр. и доп. — Кишинев: Высшая Антропологическая школа, 2005, 

*Інтернет-ресурси[ред.ред. код]


Метелик Це незавершена стаття з біології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.