Людовик II Бурбон-Конде

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Луї II де Бурбон-Конде, Принц де Конде. Бронзовий бюст. Лувр

Людовік (Луї) II де Бурбон-Конде, принц де Конде (фр. Louis II de Bourbon, Prince de Condé; 8 вересня 1621, Париж11 грудня 1686, Фонтенбло), відомий під іменем Великого Конде фр. le Grand Condéгенералісимус, один з найвідоміших воєначальників Франції.

Скульптор Куазевокс, портретний бюст принца Конде, Лувр[ред.ред. код]

Справжнім шедевром став бронзовий бюст принца Конде. Дуже вдалий полководець, Луї II Конде відрізнявся жорстокістю, блюзнірством, грубим поводженням навіть з близким оточенням. Він з тих антипатриотів, що обертав свою зброю проти своєї країни. Конде був прибічником Фронди, що воювала проти короля і кардинала Мазаріні. Це він спустошував північні області Франції, це він намагався створити самостійне князівство в своїх землях. Бурхливо проведена молодість, перебування у в'язниці і хвороба зробили його неприємним і антипатичним. Навіть після політичного примирення з королем і кардиналом, його на вісім років відсторонили від справ, бо не довіряли.

Перед скульптором стояло важке завдання створити репрезентативний портрет хворої (хворів на ревматизм) і неприємної, але небезпечної особи. Куазевокс гідно справився з завданням, висунувши на перший план розкішне вбрання Конде і блискучі засоби обробки бронзи. Це трохи затьмарило сміливо змальовану, правдиву і неприємну характеристику образу.

Жоден із портретів Луї ІІ Конде фарбами не передає усю складність характеру по-своєму скаліченої особи принца.

Худ.Давид Тенірс, принц Конде.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Desormeaux «Histoire de Louis de Bourbon» (П., 1766—68)