Людовік Ліндсі, 16-й граф Кроуфорд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Людовік Ліндсі (англ. Ludovic Lindsay; 16001652), 16-й граф Кроуфод (з 1639 р.), — шотландський державний діяч періоду Английської революції, один з найпослідовніших прибічників короля Карла I.

Людовік Ліндсі походив з одного з старійших шотландських графських родів і був вождем клану Ліндсі. З початком конвенантського руху в Шотландії в 1637 р. і Английської революції в 1640 р. граф Кроуфорд зберіг вірність королю Карлу I і відмовився підписати «Національний ковенант». В 1641 р. він був звинувачений в змові проти лідерів ковенантерів (графа Аргайла і маркіза Гамільтона). Кроуфорд був змушений залишити Шотландію.

В 1642 р. Людовік приєднався до армії короля Карла I. Він відрізнявся в битвах з парламентськими військами при Эджхілле і Ньюбері, а пізніше, в 1644 р. в битві при Марстон-Мурі. За свою лояльность королю Лідсі отримав прізвище «Вірний граф». Будучи бездітним і останнім представником роду Ліндсі-Кроуфорд, Людовік в 1642 р. передав свій титул і землю королю, отримав їх одразу назад, але з правом передачі наслідування Лінсді-Байерсам, бокової лінії будинку, на чолі якої стояв Джон Ліндсі, лорд Байерс. Незадовго до битви при Мартсон-Муре парламент Шотландії обвинуватив Кроуфорда в державній зраді і конфіскував його володіння, передав їх лорду Байерсу, який є одним з лідерів конвенантерів. Ця конфіскація, однак, не вступила в юридичну силу до смерті Людовіка.

В 1644 р. граф Кроуфорд був полоненим шотландськими парламентськими військами в Ньюкаслі і засуджений до смертної кари. Однак вирок в дію не був приведений, і конвенантери обмежались заключенням Кроуфорда. В 1645 р. він був звійлений військами роялістів маркіза Монтроза, які з боями продвигались по Шотландії. Кроуфорд вступив в армію Монтроза і був призначений командучим кавалерією роялістів. Він взяв участь в роковій битві при Філіпхоу, в результаті якої військо короля було розбите і Шотландія повернулась до конвенанторів. Після здачі Карла I у полон шотландцям весною 1646 р. граф Кроуфорд емігрував з країни. Він помер в 1652 р. у Франції.

Посилання[ред.ред. код]


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.


Історія Це незавершена стаття з історії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.