Люк Монтаньє

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Люк Монтаньє
Luc Montagnier
Luc Montagnier
Luc Montagnier-press conference Dec 06th, 2008-6.jpg
Народився 1 серпня 1932(1932-08-01) (85 років)
Шабрі, Франція
Місце проживання Франція Франція
Громадянство Франція Франція
Alma mater Паризький університет
Галузь наукових інтересів Вірусологія, імунологія
Заклад Інститут Пастера
Науковий ступінь PhD
Відомий завдяки: Відкриття ВІЛ, збудника СНІДу
Нагороди Nobel prize medal.svg Нобелівська премія з фізіології або медицини (2008)


CMNS: Люк Монтаньє на Вікісховищі
Nobel prize medal.svg

Люк Монтаньє́ (фр. Luc Montagnier, нар. 1 серпня 1932 року в Шабрі, Франція) — французький вірусолог, кавалер ордена Почесного легіону, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини 2008 року, яку він розділив з Гаральдом цур Гаузеном і Франсуазою Барре-Сінуссі. Разом з Барре-Сінуссі він відкрив в 1983 році ретровірус ВІЛ, що викликає синдром набутого імунодефіциту у людини.

Біографія[ред.ред. код]

Люк Монтаньє народився в місті Шабрі біля Туру в сім'ї бухгалтера. Його батько був ентузіастом науки і по вихідних займався експериментуванням в підвалі власного будинку. Монтаньє закінчив коледж Шатейеро і в 1953 році закінчив Університет Пуатьє, де отримав еквівалент бакалавра в природних науках. Через два роки він закінчив Паризький університет із ступенем магістра. Потім він працював асистентом у «Паризькому науковому факультеті» і викладав на кафедрі фізіології, де в 1960 році захистив дисертацію. У тому ж році Монтаньє отримав позицію в Національному центрі наукових досліджень (CNRS), але вирішив відправитися до Великої Британії на наукове стажування, де пропрацював три з половиною роки в Карсхолтоні.

Більшість наукових робіт Монтаньє були виконаны в Інституті Пастера в Парижі, саме тут його групою був відкритий вірус ВІЛ. Проте, залишається спірним питання про те, чи його група, чи група Роберта Ґалло з Національного інституту раку, США першою відкрила цей вірус. Суперечка частково стала результатом незвичайної схожості між виділеними штамами вірусу ВІЛ-1: Lai/LAV (виділений групою Монтаньє) і Lai/IIIB (виділений групою Ґалло) на фоні великої вариабільності вірусу, що з обох боків викликало підозру у використанні зразків конкурюючої лабораторії.

Посилання[ред.ред. код]