Люк Монтаньє

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Люк Монтаньє
Luc Montagnier
Luc Montagnier
Luc Montagnier-press conference Dec 06th, 2008-6.jpg
Народився 1 серпня 1932(1932-08-01) (85 років)
Шабрі, Франція
Місце проживання Франція Франція
Громадянство Франція Франція
Alma mater Паризький університет
Галузь Вірусологія, імунологія
Заклад Інститут Пастера
Науковий ступінь PhD
Член Французька академія наук, European Academy of Sciences and Arts[d], Європейська організація молекулярної біології[d], Європейська академія, Buenos Aires National Academy of Medicine[d] і Паризька медична академія[d]
Відомий завдяки: Відкриття ВІЛ, збудника СНІДу
Нагороди Nobel prize medal.svg Нобелівська премія з фізіології або медицини (2008)

Люк Монтаньє у Вікісховищі?

Люк Монтаньє́ (фр. Luc Montagnier, нар. 1 серпня 1932 року в Шабрі, Франція) — французький вірусолог, кавалер ордена Почесного легіону, лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини 2008 року, яку він розділив з Гаральдом цур Гаузеном і Франсуазою Барре-Сінуссі. Разом з Барре-Сінуссі він відкрив в 1983 році ретровірус ВІЛ, що викликає синдром набутого імунодефіциту у людини.

Біографія[ред.ред. код]

Люк Монтаньє народився в місті Шабрі біля Туру в сім'ї бухгалтера. Його батько був ентузіастом науки і по вихідних займався експериментуванням в підвалі власного будинку. Монтаньє закінчив коледж Шатейеро і в 1953 році закінчив Університет Пуатьє, де отримав еквівалент бакалавра в природних науках. Через два роки він закінчив Паризький університет із ступенем магістра. Потім він працював асистентом у «Паризькому науковому факультеті» і викладав на кафедрі фізіології, де в 1960 році захистив дисертацію. У тому ж році Монтаньє отримав позицію в Національному центрі наукових досліджень (CNRS), але вирішив відправитися до Великої Британії на наукове стажування, де пропрацював три з половиною роки в Карсхолтоні.

Більшість наукових робіт Монтаньє були виконаны в Інституті Пастера в Парижі, саме тут його групою був відкритий вірус ВІЛ. Проте, залишається спірним питання про те, чи його група, чи група Роберта Ґалло з Національного інституту раку, США першою відкрила цей вірус. Суперечка частково стала результатом незвичайної схожості між виділеними штамами вірусу ВІЛ-1: Lai/LAV (виділений групою Монтаньє) і Lai/IIIB (виділений групою Ґалло) на фоні великої вариабільності вірусу, що з обох боків викликало підозру у використанні зразків конкурюючої лабораторії.

Посилання[ред.ред. код]