Лю Їлун

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лю Їлун
3-й Імператор Південної Сун
424 — 453
Попередник: Лю Їфу
Спадкоємець: Лю Шао
 
Народження: 407
Jingkou Districtd, Династія Цзінь
Смерть: 16 березня 453
Цзяньканd, Лю Сун
Країна: Лю Сун[1]
Батько: Лю Юй
Мати: Hu Dao'and
Шлюб: Empress Dowager Lu Huinand, Shen Rongjid, Empress Yuan Qiguid, Yin Xiuhuad, Yang Meirend, Cai Meirend, Jiang Meirend, Consort Pand, Jiang Xiuyid, Xie Ronghuad, Yan Meirend, Xun Meirend і Q30943311?
Діти: Лю Шао, Liu Jun, Prince Shixingd, Лю Цзюнь, Liu Shuod, Liu Shaod, Liu Dand, Liu Hongd, Liu Yid, Liu Changd, Liu Hund, Лю Ю, Liu Xiurend, Liu Shuoyoud, Liu Shuomaod, Liu Xiuyed, Liu Yifud, Liu Xiuqiand, Liu Xiuruod, Liu Xiufand, Liu Yingmeid, Xun Yangd, Lin Hai Huid, Liu Yinged, Liu Yingyuand[1], Nanjin Xiand, Princess Nanyangd, Lijiangd, Haiyand, Huai Yangd, Langye Chen Changd і Chang Chungd

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Лю Їлун (кит. трад.: 劉義隆; піньїнь: Liu Yilong; 407 — 16 березня 453) — третій імператор Лю Сун з Південних династій.

Життєпис[ред. | ред. код]

Був третім сином засновника імперії Лю Юя. Після смерті батька 422 року на трон зійшов його старший брат Лю Їфу. Втім дуже швидко вищі чиновники держави зрозуміли, що Лю Їфу не має здібностей, потрібних імператору, тому повалили та вбили його 424 року. Після цього на престол зійшов Лю Їлун.

29 років його правління вважаються періодом процвітання й могутності, оскільки імператор прагнув відшукати талановитих людей, яких призначав на ключові посади в державі. Разом з тим, Лю Їлун кілька разів невдало намагався атакувати Північну Вей, застосовуючи хибну стратегію. Це призвело до послаблення його держави, також похитнувся й авторитет самого Лю Їлуна. 453 року, розгніваний на свого спадкоємця Лю Шао через те, що він захоплювався чаклунством, Лю Їлун вирішив офіційно викреслити його з порядку спадкування престолу. Довідавшись про таке, Лю Шао здійснив переворот і вбив свого батька, замінивши його на троні. Однак, уже за рік, молодший брат Лю Шао Лю Цзюнь повалив нового імператора і сам зайняв престол.

Девіз правління[ред. | ред. код]

  • Юаньцзя (元嘉) 424-453

Джерела[ред. | ред. код]

  1. а б China Biographical Database