Лядов Анатолій Костянтинович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Анатолій Костянтинович Лядов. Портрет роботи І. Рєпіна (1902)

Анато́лій Костянти́нович Ля́дов (рос. Анатолий Константинович Лядов 4 травня 1855, Санкт-Петербург28 серпня 1914) — російський композитор, диригент і педагог, професор Петербурзької консерваторії.

Народився в родині відомого російського диригента Костянтина Лядова у маєтку Полинівка (нині - Новгородська область). У 1870-1876 роках вчився у Петербурзькій консерваторії, 1876 був відрахований за невідвідуваність, проте 1878 - відновлений. По закінченні консерваторії, викладав у ній же теорію музики, гармонію та інструментовку до кінця життя. Серед його учнів - С. Прокоф'єв, М. Мясковський, Б. Асаф'єв і інші видатні музиканти.

Лядов вважається одним з видатніших майстрів мініатюри — більшість його творів - це малі форми, тривалістю кілька хвилин. Серед найвідоміших творів Лядова — симфонічні картини «Баба-Яга», «Волшебное озеро» і «Кикимора». Також Лядов є автором великої кількості творів для фортепіано - прелюдій, мазурок, етюдів, багателей, арабесок та інших. За спогадами Сержа Лифаря, саме до Лядова Сергій Дягілєв спочатку звертався із замовленням написати балет «Жар-птиця», проте через затримку із написанням балету, Дягілев віддав це замовлення Ігорю Стравінському.

Література[ред.ред. код]

  • Михайлов М. А.К. Лядов. Очерк жизни и творчества. Л., 1985

Посилання[ред.ред. код]