Ліберальний форум

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ліберальний форум

Liberales Forum
Країна Flag of Austria.svg Австрія
Голова партії Ангеліка Мілнар
Дата заснування 4 лютого 1993
Дата розпуску 25 січня 2014
Штаб-квартира Dürergasse 6/10, A-1060, Відень
Ідеологія Класичний лібералізм, лібертаріанство
Членство в міжнародних організаціях Ліберальний інтернаціонал
Альянс лібералів і демократів за Європу (партія)
Офіційний сайт liberale.at

Ліберальний форум (нім. Liberales Forum, нім. LIF) — австрійська ліберальна політична партія, член Ліберального Інтернаціоналу і європартії Альянс лібералів і демократів за Європу.

Історія[ред. | ред. код]

Партія була заснована 4 лютого 1993 року а після виходу політиків ліберального спрямування, в тому числі 5 членів Національної ради, очолюваних Хайде Шмідт, з Австрійської партії свободи, в минулому ліберальної, але під керівництвом Йорга Хайдера схильної до націоналізму. Таким чином, Ліберальний форум став першою політичною партією країни, представленої в парламенті з самого заснування, і замінив АПС в Ліберальному інтернаціоналі. У 1994 році під керівництвом Шмідт партія завоювала 11 місць в парламенті, а в 1995 - 10 місць. Однак після відставки Шмідт популярність партії впала, і в 1999, отримавши 3,65% голосів, Ліберальний форум не пройшов до парламенту, де з тих пір був представлений тільки в 2006-2008 роках депутатом, обраним за списком Соціал-демократичної партії Австрії. Увійшла в партію NEOS - Нова Австрія.

Програма[ред. | ред. код]

Партія виступає за повну лібералізацію економічної системи, невтручання держави в економічне життя, масову приватизацію, рівноправність гомосексуалів і легалізацію марихуани.