Ліберально-демократична партія (Північна Македонія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ліберально-демократична партія

Либерално-демократска партија
Країна  Північна Македонія
Голова партії Йован Манасієвський
Дата заснування 19 квітня 1997
Штаб-квартира Скоп'є
Ідеологія лібералізм
Членство в міжнародних організаціях Ліберальний інтернаціонал
Альянс лібералів і демократів за Європу
Офіційний сайт ldp.org.mk

Ліберально-демократична партія (мак. Либерално-демократска партија) — одна з політичних партій Республіки Македонії.

Історія

[ред. | ред. код]

Ліберально-демократична партія була створена 19 квітня 1997 в результаті злиття Ліберальної партії і Демократичної партії. Першим керівником ЛДП був Петар Гошів від демократів, який був також останнім головою Союзу комуністів Македонії. Коли колишня Ліберальна партія була відновлена ​​в 1999 році, значна частина колишніх членів ліберальної партії залишилася в ЛДП. У 2005 році від ЛДП пережила ще один розкол. Ліліана Попівська з групою однодумців вийшли з ЛДП і сформували свою партію — Демократичне оновлення Македонії.

Починаючи з 1994 року ЛДП є ​​членом Ліберального інтернаціоналу. ЛДП є ​​афілійованим членом Альянсу лібералів і демократів за Європу.

Керівники

[ред. | ред. код]

Головою Ліберально-демократичної партії з 11 лютого 2007 року є Йован Манасієвський.

Участь у парламентських виборах

[ред. | ред. код]

У парламентських виборах 15 вересня 2002 партія брала участь в альянсі з Соціал-демократичним союзом Македонії і отримала 12 з 120 місць. У коаліційний уряд, сформований після виборів 2002 року увійшли члени СДСМ, ЛДП і Демократичного союзу за інтеграцію. ЛДП отримала в уряді чотири міністерства.

Після парламентських виборів, що відбулися 5 липня 2006 Ліберально-демократична партія отримала всього 5 місць у Зборах і не увійшла в уряд. На парламентських виборах 2011 року партія отримала 16 551 (1,47 %) голосів і не зуміла увійти до Зборів.

Участь у президентських виборах

[ред. | ред. код]

На президентських виборах в 1999 році, кандидатом від ЛДП був Стоян Андов. Він отримав 120 тисяч голосів і не пройшов у другий тур.

Посилання

[ред. | ред. код]