Лівий блок (Португалія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лівий блок

Bloco de Esquerda, BE
Країна Flag of Portugal.svg Португалія
Голова партії Катарина Мартінш
Дата заснування 1999
Штаб-квартира Лісабон
Ідеологія Демократичний соціалізм, марксизм, антикапіталізм
Союзники та блоки Європейські антикапіталістичні ліві, Партія європейських лівих
Кількість членів  6830
Офіційний колір (кольори) Pantone 485 Cd[1]
Офіційний сайт http://www.esquerda.net/ (порт.)]

Лівий блок Португалії (порт. Bloco de Esquerda, BE) — соціалістична політична партія Португалії, займає радикальну ліву позицію.

Ключові фігури під час заснування — Фернанду Розаш, Франсішку Лоуса, Мігел Порташ, сьогодні — Маріза Матіаш, Катарина Мартінш, сестри Жуана та Маріана Мортагуа. Після виборів 2015 і 2019 рр. має 19 місць у парламенті (при загальній кількості 230 депутатів) і є третьою політичною силою країни. Групи інтересів усередині Блоку: феміністи, екосоціалісти, сіндікалісти тощо.

Франсішку Лоуса, лідер партії

Блок був утворений у 1999 році злиттям трьох політичних сил: Народно-демократичного союзу (екс-маоїсти), Революційної соціалістичної партії (троцькісти, секція Воз'єднаного Четвертого інтернаціоналу) та невеликої лівої організації Політика «XXI», до яких в подальшому приєднались інші рухи та організації. З тих пір став повноцінною політичною силою, що користується підтримкою, в основному, в університетському і профспілковому середовищі.

На перших виборах 1999 р. від партії обралось двоє депутатів. Здобувши 6,4% на законодавчих виборах у 2005 році, що на 3,7% більше ніж на попередніх виборах 2002 року, продовжила підйом до 9,8% на парламентських виборах 2009 року.

Першим депутатом до Європейського Парламенту було обрано Мігела Порташа у 2004 році (є братом Паулу Порташа — лідера Народної партії).

У 2006 році тодішній лідер Блоку Франсішку Лоуса був кандидатом на пост президента Республіки, отримавши 5,31% голосів. Маріза Матіаш представляла Блок на президентських виборах 2016 року, здобувши третє місце з 10,1% голосів.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]


  1. manual de normas gráficas — Bloco de Esquerda — С. 6.