Ліга Європи УЄФА 2015—2016 (кваліфікаційний раунд)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кваліфікаційний раунд Ліги Європи УЄФА 2015–2016 почався 30 червня та закінчився 27 серпня 2015 року. 157 команд змагаюлися в трьох кваліфікаційних раундах та раунді плей-оф за 22 місця (з 48 загалом) у груповому етапі.[1]

Весь час вказано у CEST (UTC+2).

Розклад жеребкувань та ігор[ред. | ред. код]

Всі жеребкування проводяться в штаб-квартирі УЄФА у Ньйоні, Швейцарія.[2]

Раунд Дата та час жеребкування Перша гра Друга гра
Перший кваліфікаційний раунд 22 червня 2015, 14:00[3] 2 липня 2015 10 липня 2015
Другий кваліфікаційний раунд 22 червня 2015, 15:30[3] 16 липня 2015 23 липня 2015
Третій кваліфікаційний раунд 17 липня 2015 30 липня 2015 6 серпня 2015
Раунд плей-оф 7 серпня 2015 20 серпня 2015 27 серпня 2015

Формат[ред. | ред. код]

В усіх кваліфікаційних раундах та раунді плей-оф кожна пара команд грає два матчі, по одному на домашньому полі кожної з команд. Команда, яка за сумою двох матчів забиває більше м'ячів, проходить до наступного раунду. Якщо кількість м'ячів однакова, то далі проходить команда, яка забила більше голів на виїзді (Правило голу, забитого на чужому полі). Якщо кількість виїзних м'ячів однакова, то грається додатковий час, розділений на два тайми по 15 хвилин. Після додаткового часу також діє правило голу на чужому полі, тобто якщо в додатковий час були забиті м'ячі та загальний рахунок рівний, то до наступного раунду виходить гостьова команда. Якщо в екстра-таймі жодного м'яча забито не було, то грається серія пенальті.[1]

При жеребкуванні кожного етапу команди розподіляються на кошики сіяних та несіяних на базі їхнього коефіцієнту УЄФА станом на початок сезону. Сіяні команди зустрічаються з несіяними, при чому порядок матчів визначається випадково. Відповідно до обмеженого часу між матчами, жеребкування другого та третього кваліфікаційних раундів проводяться до того, як результати попередньої стадії будуть відомі. У цьому випадку (як і в будь-яких інших випадках коли результат ігор попередніх пар невідомий на момент жеребкування) припускається, що команда з вищим коефіцієнтом вийшла до даного раунду, що означає, коли виграє команда з нижчим коефіцієнтом, то вона просто бере жереб свого попереднього опонента. Перед жеребкуванням УЄФА може формувати «групи» відповідно до принципів, які скаладаються Комітетом клубних змагань, але вони потрібні лише для зручності жеребкування та впевненості, що команди з однієї асоціації не будуть грати одна з одною, і не представлють собою жодних реавльних груп у змаганнях.[1]

Команди[ред. | ред. код]

Загалом у троьох кваліфікаційних раундах та раунді плей-оф бере участь 157 команд, включно з 15 програвшими в третьому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів, які виходять до раунду плей-оф. 22 переможці раунду плей-оф проходять до групового етапу, де приєднуються до 16 автоматично кваліфікованих команд та 10, що вибули з раунду плей-оф Ліги чемпіонів.

Нижче розташований список команд-учасниць разом з їхніми коефіцієнтами УЄФА перед початком сезону[4], згруповані за раундами, з яких вони починають змагання.[5]

Раунд плей-оф
Команда Коеф.
Нідерланди Аякс 66.195
Австрія Ред Булл Зальцбург 43.135
Чехія Вікторія Пльзень 41.825
Румунія Стяуа 40.259
Швейцарія Янг Бойз 31.375
Чехія Спарта Прага 30.825
Туреччина Фенербахче 30.020
Греція Панатінаїкос 19.880
Польща Лех 17.300
Азербайджан Карабах 11.500
Фінляндія ХІК 11.140
Норвегія Мьольде 10.375
Данія Мідтьюлланн 7.960
Угорщина Відеотон 7.950
Молдова Мілсамі 3.750
Третій кваліфікаційний раунд
Команда Коеф.
Німеччина Боруссія Дортмунд 99.883
Росія Рубін 57.099
Іспанія Атлетік 56.999
Нідерланди АЗ 46.695
Бельгія Стандард Льєж 25.440
Франція Бордо 24.483
Італія Сампдорія 18.102
Португалія Віторія Гімарайнш 17.776
Франція Сент-Етьєн 16.983
Швейцарія Цюрих 16.875
Чехія Слован Ліберець 16.325
Англія Саутгемптон 16.078
Росія Краснодар 15.099
Португалія Белененсеш 12.276
Україна Ворскла 11.033
Україна Зоря 10.533
Греція Atromitos 10.380
Нідерланди Вітессе 10.195
Чехія Яблонець 9.325
Австрія Штурм 9.135
Кіпр АЕК 8.460
Ізраїль Хапоель Іроні 7.200
Туреччина Істанбул ББ 6.520
Румунія Тиргу Муреш 5.259
Австрія Райндорф Альтах 5.135
Другий кваліфікаційний раунд
Команда Коеф.
Данія Копенгаген 40.960
Греція ПАОК 40.880
Туреччина Трабзонспор 36.520
Польща Легія Варшава 24.800
Хорватія Рієка 13.700
Швейцарія Тун 10.375
Румунія Астра 9.759
Білорусь Дінамо Мінськ 9.650
Чехія Млада Болеслав 8.825
Бельгія Шарлеруа 7.440
Швеція Гетеборг 6.045
Австрія Вольфсбергер 5.135
Ізраїль Хапоель Беер Шева 4.700
Шотландія Інвернесс КТ 3.580
Болгарія Черно море 3.350
Перший кваліфікаційний раунд
Команда Коеф.
Англія Вест Гем Юнайтед 16.078
Молдова Шериф 14.500
Норвегія Русенборг 11.875
Швеція Ельфсборг 11.545
Хорватія Хайдук 11.200
Кіпр Аполлон 10.460
Кіпр Омонія 10.460
Словаччина Слован Братислава 9.250
Швеція АІК 9.045
Азербайджан Нефтчі 9.000
Польща Шльонськ 8.800
Словаччина Жиліна 8.750
Казахстан Актобе 8.575
Нідерланди Гоу Ехед Іглз 8.195
Сербія Црвена Звезда 7.775
Угорщина Дебрецен 7.700
Данія Брондбю 7.460
Білорусь Шахтьор 7.150
Грузія Динамо Тбілісі 6.875
Болгарія Литекс 6.850
Сербія Воєводина 6.275
Словаччина Спартак Трнава 6.250
Ісландія Гапнарфйордур 6.100
Шотландія Сент-Джонстон 6.080
Боснія і Герцеговина Желєзнічар 6.000
Данія Раннерс 5.960
Норвегія Стремсгодсет 5.875
Ісландія КР 5.600
Польща Ягеллонія 5.550
Румунія Ботошані 5.259
Хорватія Локомотива 5.200
Ірландія Шемрок Роверс 5.150
Люксембург Ф91 Дюделанж 5.025
Азербайджан Інтер 5.000
Північна Ірландія Лінфілд 4.975
Болгарія Бероє 4.850
Мальта Валетта 4.841
Люксембург Діфферданж 03 4.775
Північна Македонія Работнічкі 4.675
Білорусь Торпедо-БелАЗ 4.650
Шотландія Абердин 4.580
Молдова Дачія 4.500
Словенія Копер 4.475
Ірландія Сент-Патрікс Атлетік 4.400
Ізраїль Бейтар 4.200
Боснія і Герцеговина Зриньські 4.000
Фарерські острови ГБ Торсгавн 3.950
Чорногорія Будучност 3.875
Мальта Біркіркара 3.591
Словенія Домжале 3.475
Ліхтенштейн Вадуц 3.450
Перший кваліфікаційний раунд
Команда Коеф.
Сербія Чукарички 3.275
Словенія Цельє 3.225
Угорщина Ференцварош 3.200
Естонія Нимме Калью 3.200
Естонія Флора 3.200
Чорногорія Сутьєска 3.125
Латвія Сконто 3.100
Фарерські острови Вікінгур 2.950
Північна Македонія Ренова 2.925
Норвегія Одд 2.875
Албанія Кукесі 2.825
Азербайджан Габала 2.750
Північна Македонія Шкендія 2.675
Казахстан Кайрат 2.575
Казахстан Ордабаси 2.575
Угорщина МТК 2.450
Вірменія Ширак 2.300
Чорногорія Младость 2.125
Албанія Лачі 2.075
Вірменія Уліссес 2.050
Молдова Саксан 2.000
Північна Ірландія Гленторан 1.975
Фінляндія ВПС 1.890
Грузія Динамо Батумі 1.875
Грузія Цхінвалі 1.875
Естонія Калев 1.700
Андорра Лузітанос 1.666
Фінляндія Сейняйоен Ялкапаллокерго 1.640
Фінляндія Лахті 1.640
Ісландія Вікінґур 1.600
Латвія Єлгава 1.600
Боснія і Герцеговина Олімпік 1.500
Фарерські острови НСІ Рунавік 1.450
Андорра Сан-Жулія 1.416
Литва Атлантас 1.400
Північна Ірландія Гленавон 1.225
Ірландія Корк Сіті 1.150
Ірландія ЮСД 1.150
Литва Круоя 1.150
Сан-Марино Ла Фіоріта 1.099
Уельс Ейрбас 1.075
Албанія Партизані 1.075
Люксембург Прогрес Нідеркорн 1.025
Литва Тракай 0.900
Латвія Спартакс (Юрмала) 0.850
Мальта Бальцан 0.841
Уельс Бала Таун 0.825
Сан-Марино Ювенес-Догана 0.599
Уельс Ньютаун 0.575
Вірменія Алашкерт 0.550
Гібралтар Коледж Європа 0.300

Тег в дужках «ЛЧ 3КР» вказує на те, що на це місце кваліфікується команда, яка програла в третьому кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів.

Перший кваліфікаційний раунд[ред. | ред. код]

Жеребкування[ред. | ред. код]

У першому кваліфікаційному раунді бере участь 102 команди.[3] Жеребкування було проведене 22 червня 2015 року.[6]

Матчі[ред. | ред. код]

Перші ігри будуть зіграні 30 червня та 2 липня, другі — 7 та 9 червня 2015 року.

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Вікінгур Ісландія 2:3 Словенія Копер 0:1 2:2
Шериф Молдова 0:3 Норвегія Одд 0:3 0:0
Кукесі Албанія 2:0 Білорусь Торпедо-БелАЗ 2:0 0:0
Алашкерт Вірменія 2:2 (ч) Шотландія Сент-Джонстон 1:0 1:2
Єлгава Латвія 3:3 (ч) Болгарія Литекс 1:1 2:2
Ньютаун Уельс 4:2 Мальта Валетта 2:1 2:1
Динамо (Тбілісі) Грузія 2:3 Азербайджан Габала 2:1 0:2
Ренова Північна Македонія 1:5 Молдова Дачія 0:1 1:4
Олімпік Боснія і Герцеговина 1:1 (ч) Словаччина Спартак (Трнава) 1:1 0:0
Вест Гем Юнайтед Англія 4:0[7] Андорра Лузітанос 3:0 1:0
Гленавон Північна Ірландія 1:5 Білорусь Шахтар 1:2 0:3
Діфферданж 03 Люксембург 4:3 Уельс Бала Таун 3:1 1:2
Шкендія Північна Македонія 1:1 (ч) Шотландія Абердин 1:1 0:0
Вікінгур Фарерські острови 0:2 Норвегія Русенборг 0:2 0:0
Сейняйокі Фінляндія 0:2 Ісландія Гапнарфйордур 0:1 0:1
Лінфілд Північна Ірландія 5:4[7] Фарерські острови НСІ Рунавік 2:0 3:4
Брондбю Данія 11:0 Сан-Марино Ювенес-Догана 9:0 2:0
МТК Угорщина 1:3 Сербія Воєводина 0:0 1:3
Сконто Латвія 4:1 Ірландія Сент-Патрікс 2:1 2:0
Лахті Фінляндія 2:7 Швеція Ельфсборг 2:2 0:5
Атлантас Литва 1:5 Болгарія Бероє 0:2 1:3
Дебрецен Угорщина 3:2 Чорногорія Сутьєска 3:0 0:2
Ордабаси Казахстан 1:2 Ізраїль Бейтар 0:0 1:2
Бальцан Мальта 0:3 Боснія і Герцеговина Желєзнічар 0:2 0:1
Калев (Сілламяе) Естонія 3:7 Хорватія Хайдук 1:1 2:6
Будучност Чорногорія 1:3[7] Латвія Спартак 1:3 0:0
Црвена Звезда Сербія 1:4 Казахстан Кайрат 0:2 1:2
Флора Естонія 1:2 Північна Македонія Работнічкі 1:0 0:2
Сан-Жулія Андорра 0:4 Данія Раннерс 0:1 0:3
Саксан Молдова 0:4 Кіпр Аполлон 0:2 0:2
Прогрес Люксембург 0:3 Ірландія Шемрок Роверс 0:0 0:3
Актобе Казахстан 0:1 Естонія Нимме Калью 0:1 0:0
Динамо (Батумі) Грузія 1:2 Кіпр Омонія 1:0 0:2
Круоя Литва 0:9 Польща Ягеллонія 0:1 0:8
Ширак Вірменія 3:2 Боснія і Герцеговина Зриньські 2:0 1:2
Корк Сіті Ірландія 2:3 Ісландія Рейк'явік 1:1 1:2 (дч)
Гоу Ехед Іглс Нідерланди 2:5 Угорщина Ференцварош 1:1 1:4
Тракай Литва 7:1 Фарерські острови ГБ Торсгавн 3:0 4:1
Лачі Албанія 1:1 (ч) Азербайджан Інтер 1:1 0:0
ВПС Фінляндія 2:6 Швеція АІК 2:2 0:4
УКД Ірландія 2:2 (ч) Люксембург Дюделанж 1:0 1:2
Домжале Словенія 0:1 Сербія Чукарички 0:1 0:0
Гленторан Північна Ірландія 1:7 Словаччина Жиліна 1:4 0:3
Стремсгодсет Норвегія 4:1[7] Албанія Партизані 3:1 1:0
Нефтчі Азербайджан 3:3 (ч)[7] Чорногорія Младость 2:2 1:1
Цельє Словенія 1:4 Польща Шльонськ 0:1 1:3
Ла Фіоріта Сан-Марино 1:10 Ліхтенштейн Вадуц 0:5 1:5
Біркіркара Мальта 3:1 Вірменія Уліссес 0:0 3:1
Ейрбас Уельс 3:5 Хорватія Локомотива 1:3 2:2
Ботошані Румунія 4:2 Грузія Цхінвалі 1:1 3:1
Європа Гібралтар 0:9 Словаччина Слован (Братислава) 0:6 0:3

Другий кваліфікаційний раунд[ред. | ред. код]

Жеребкування відбулося 22 червня 2015 року. Перші матчі відбулися 16 липня, матчі-відповіді — 21 та 23 липня 2015 року.

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Кукесі Албанія 4:3 Чорногорія Младость 0:1 4:2
Локомотива Хорватія 2:7 Греція ПАОК 2:1 0:6
Слован (Братислава) Словаччина 6:1 Ірландія УКД 1:0 5:1
Ференцварош Угорщина 0:3 Боснія і Герцеговина Желєзнічар 0:1 0:2
Вадуц Ліхтенштейн 5:1 Естонія Нимме Калью 3:1 2:0
Бероє Болгарія 0:1 Данія Брондбю 0:1 0:0
Рейк'явік Ісландія 0:4 Норвегія Русенборг 0:1 0:3
АІК Швеція 4:0 Вірменія Ширак 2:0 2:0
Легія Польща 4:0 Румунія Ботошані 1:0 3:0
Дачія Молдова 3:6 Словаччина Жиліна 1:2 2:4
Шемрок Роверс Ірландія 1:4 Норвегія Одд 0:2 1:2
Хапоель (Беер-Шева) Ізраїль 2:3 Швейцарія Тун 1:1 1:2
Кайрат Казахстан 4:2 Вірменія Алашкерт 3:0 1:2
Воєводина Сербія 4:1 Латвія Спартак 3:0 1:1
Ягеллонія Польща 0:1 Кіпр Омонія 0:0 0:1
Єлгава Латвія 1:2 Північна Македонія Работнічкі 1:0 0:2
Чукарички Сербія 1:2 Азербайджан Габала 1:0 0:2
Шахтар Білорусь 0:3 Австрія Вольфсбергер 0:1 0:2
Трабзонспор Туреччина 3:1 Люксембург Діфферданж 03 1:0 2:1
Шарлеруа Бельгія 9:2 Ізраїль Бейтар 5:1 4:1
Раннерс Данія 0:1 Швеція Ельфсборг 0:0 0:1 (дч)
Млада Болеслав Чехія 2:2 (ч) Норвегія Стремсгодсет 1:2 1:0
Черно море Болгарія 1:5 Білорусь Динамо (Мінськ) 1:1 0:4
Рієка Хорватія 2:5 Шотландія Абердин 0:3 2:2
Вест Гем Юнайтед Англія 1:1 (пен. 5:3) Мальта Біркіркара 1:0 0:1
Аполлон Кіпр 4:0 Литва Тракай 4:0 0:0
Копер Словенія 4:6 Хорватія Хайдук 3:2 1:4
Гапнарфйордур Ісландія 3:4 Азербайджан Інтер 1:2 2:2 (дч)
Інвернесс Шотландія 0:1 Румунія Астра 0:1 0:0
Спартак (Трнава) Словаччина 5:2 Північна Ірландія Лінфілд 2:1 3:1
Копенгаген Данія 5:1 Уельс Ньютаун 2:0 3:1
Шльонськ Польща 0:2 Швеція Гетеборг 0:0 0:2
Сконто Латвія 4:11 Угорщина Дебрецен 2:2 2:9

Третій кваліфікаційний раунд[ред. | ред. код]

Жеребкування відбулося 17 липня 2015 року. Перші матчі відбулися 29 та 30 липня, матчі-відповіді — 6 серпня 2015 року[8].

Команда 1 Заг. Команда 2 1-й матч 2-й матч
Цюрих Швейцарія 1:2 Білорусь Динамо (Мінськ) 0:1 1:1 (дч)
Кайрат Казахстан 3:2 Шотландія Абердин 2:1 1:1
Жиліна Словаччина 3:3 (ч) Україна Ворскла 2:0 1:3 (дч)
АЗ Нідерланди 4:1 Туреччина Істанбул ББ 2:0 2:1
Бордо Франція 4:0 Кіпр АЕК 3:0 1:0
ПАОК Греція 2:1 Словаччина Спартак (Трнава) 1:0 1:1
Тиргу-Муреш Румунія 2:4 Франція Сент-Етьєн 0:3 2:1
Дебрецен Угорщина 3:6 Норвегія Русенборг 2:3 1:3
Бауміт Чехія 3:3 (ч) Данія Копенгаген 0:1 3:2
Тун Швейцарія 2:2 (ч) Ліхтенштейн Вадуц 0:0 2:2
Белененсеш Португалія 2:1 Швеція Гетеборг 2:1 0:0
Сампдорія Італія 2:4 Сербія Воєводина 0:4 2:0
Кукесі Албанія 0:4 Польща Легія 0:3[9] 0:1
Шарлеруа Бельгія 0:5 Україна Зоря 0:2 0:3
Штурм Австрія 3:4 Росія Рубін 2:3 1:1
Ельфсборг Швеція 2:3 Норвегія Одд 2:1 0:2
Саутгемптон Англія 5:0 Нідерланди Вітессе 3:0 2:0
Слован (Ліберець) Чехія 5:1 Ізраїль Хапоель (Кір'ят-Шмона) 2:1 3:0
Аполлон Кіпр 1:2[7] Азербайджан Габала 1:1 0:1
Вольфсбергер Австрія 0:6 Німеччина Боруссія (Дортмунд) 0:1 0:5
АІК Швеція 1:4 Греція Атромітос 1:3 0:1
Стандард Бельгія 3:1 Боснія і Герцеговина Желєзнічар 2:1 1:0
Вест Гем Юнайтед Англія 3:4 Румунія Астра 2:2 1:2
Атлетік Іспанія 2:0 Азербайджан Інтер 2:0 0:0
Работнічкі Північна Македонія 2:1 Туреччина Трабзонспор 1:0 1:1 (дч)
Брондбю Данія 2:2 (ч) Кіпр Омонія 0:0 2:2
Альтах Австрія 6:2 Португалія Віторія (Гімарайнш) 2:1 4:1
Хайдук Хорватія 4:0 Норвегія Стремсгодсет 2:0 2:0
Краснодар Росія 5:3 Словаччина Слован (Братислава) 2:0 3:3

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Regulations of the UEFA Europa League 2015/16 Season (en). UEFA.com. 1 травня 2015. 
  2. Match and draw calendar 2015/16 (en). UEFA.com. 
  3. а б в Europa League qualifying draws live (en). UEFA.com. 18 червня 2015. 
  4. Клубні коефіцієнти УЄФА 2014/15 (en). UEFA.com. 
  5. Учасники Ліги Європи УЄФА 2015/16 (en). UEFA.com. 
  6. Жеребкування першого кваліфікаційного раунду (en). UEFA.com. Процитовано 22 червня 2015. 
  7. а б в г д е Порядок ігор було змінено після жеребкування
  8. UEFA Europa League third qualifying round draw(англ.)
  9. «Легії» зарахована технічна перемога (3:0) через те, що в голову гравця «Легії» потрапив об'єкт, кинутий із натовпу на стадіоні. Матч був зупинений на 52 хвилині за рахунку 2:1 на користь «Легії» (англ.) Kukës v Legia decision. uefa.com. УЄФА. 4 серпня 2015. Процитовано 4 серпня 2015.  Europa League: Kukesi v Legia Warsaw abandoned after crowd trouble. theguardian.com. Гардіан. 30 липня 2015. Процитовано 30 липня 2015. 

Посилання[ред. | ред. код]