Ліга Леуміт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
הליגה הלאומית בכדורגל - Ліга Леуміт
Засновано 1976
Реорганізовано 1999
Регіон Ізраїль Ізраїль
Конфедерація УЄФА
Кількість команд 16
Рівень в ієрархії 2
Підвищення в класі Прем'єр-ліга
Пониження в класі Ліга Алеф
Внутрішній кубок Кубок Ізраїлю
Поточний чемпіон «Маккабі» (Нетанья)
Сайт Федерація футболу Ізраїлю
Soccerball current event.svg Поточний сезон

Першість Ізраїлю з футболу серед команд клубів футбольної Національної Ліги (Ліга Леуміт; הליגה הלאומית בכדורגל) — другий за силою, значимістю та популярністю дивізіон професіонального футболу Ізраїлю.

У період між 1976 та 1999 роками Другий дивізіон називався «Ліга Арацит» («Ізраїльська ліга»), а Перший дивізіон — «Ліга Леуміт» («Національна Ліга»). У 1999 році Другий дивізіон отримав теперішню назву.

До сезону 2007/08 включно по закінченню кожного сезону до Прем’єр-ліги («Ліга а-Аль») переходили дві команди, що посіли перші два місця у Лізі Леуміт, а останні дві команди переходили до Третього дивізіону.

Однак через зміну кількості команд у двох професіональних лігах (16 команд замість 12) у сезоні 2008/09 у всіх трьох ізраїльських лігах змінилася кількість переходів у вищий та нижчий дивізіони. Національна ліга делегувала п’ять кращих команд до Прем’єр-ліги, а звідти перейшла вниз одна команда. Крім того, Національну лігу покинула тільки одна команда, а з Третього дивізіону прийшли відразу сім команд.

У наступних сезонах кількість команд у лігах было зменшено до 14, і відповідно змінилась кількість переходів. У останньому сезоні ліги обмінялися відповідно двома кращими та гіршими командами.

Нині у Лізі Леуміт 16 команд. Останні 2 команди покидають лігу, а команда, що посіла 14-е місце, грає перехідні матчі за право залишитись у Лізі.

Посилання[ред. | ред. код]