Лідер опозиції Австралії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Coat of arms of Australia.svg
Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
Австралії
 
Категорія КатегоріяІнші країни

Лідер опіозиції в Австралії (англ. Leader of the opposition), є фігурою в австралійській політичній системі, членом австралійського парламенту в Палаті представників. Ця позиція, здебільшого, займається лідером партії, яка має більшість місць у парламенті з числа партій, що не входять до уряду. Під час засідань парламенту, лідер опозиції займає місце ліворуч від столу, розташованого у центрі зали, попереду усієї опозиційної частини парламенту, безпосередньо навпроти Прем'єр-міністра Австралії. Лідер опозиції обирається опозиційною партією на підставі її статуту і правил. Нового лідера опозиції може бути обрано у випадку, якщо його попередник помирає, подає у відставку або у випадку зміни правління в партії.

Австралійська Співдружність являє собою конституційну монархію з парламентською системою, яку створено за Вестмінстерським зразком. Відповідно до цієї традиції Лідер опозиції формально розуміється як лідер опозиції, лояльної до Її Величності. Це є важливим елементом Вестмінстерської системи: опозиція направляє свою критику на Уряд, чим намагається перемогти і змістити чинний Уряд. У той самий час опозиція за будь-яких обставин залишається відданою Короні і являє собою «тіньовий уряд», готовий у будь-який момент замістити чинний кабінет.

У цей час Лідером опозиції є Малколм Тарнбулл, який переміг свого попередника на посту лідера Ліберальної партії 16 вересня 2008 року. Ліберальна партія перебуває в опозиції з моменту своєї поразки на виборах 2007 року, коли Лейбористська партія одержала перемогу. У дійсний момент у австралійській парламентській історії нараховується 31 лідер опозиції, з яких 17 у той чи інший час також виконували обов'язки Прем'єр-міністра.