Лідер опозиції Австралії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Австралія
Coat of Arms of Australia.svg
Цю таблицю присвячено темі:
Політика і уряд
Австралії

Виконавча влада
Монарх (Єлизавета II)
Генерал-губернатор (Пітер Косгроув)
Прем'єр-міністр (Малкольм Тернбулл)
Кабінет
Виконавча рада

Законодавча влада
Парламент
   Сенат
   Палата представників
   Лідер опозиції (Малколм Торнбал)
Вибори
   Виборча система
   Виборчі округи
   Минулі вибори
   Майбутні вибори

Судова влада
Високий суд
Судова система
Конституція


Виконавча влада
Губернатори
Прем'єр-міністри

Законодавча влада
Парламенти
Виборчі системи
   АСТ ·  НПУ ·  ПТ ·  КЛД ·  ПА · 
     ТАС ·  ВІК ·  ЗАЗелені ·  Лейбористська ·  Аграрна ліберальна партія ·  Родина перед усім ·  Ліберальна ·  НаціональнаІнші країни

Лідер опіозиції в Австралії (англ. Leader of the opposition), є фігурою в австралійській політичній системі, членом австралійського парламенту в Палаті представників. Ця позиція, здебільшого, займається лідером партії, яка має більшість місць у парламенті з числа партій, що не входять до уряду. Під час засідань парламенту, лідер опозиції займає місце ліворуч від столу, розташованого у центрі зали, попереду усієї опозиційної частини парламенту, безпосередньо навпроти Прем'єр-міністра Австралії. Лідер опозиції обирається опозиційною партією на підставі її статуту і правил. Нового лідера опозиції може бути обрано у випадку, якщо його попередник помирає, подає у відставку або у випадку зміни правління в партії.

Австралійська Співдружність являє собою конституційну монархію з парламентською системою, яку створено за Вестмінстерським зразком. Відповідно до цієї традиції Лідер опозиції формально розуміється як лідер опозиції, лояльної до Її Величності. Це є важливим елементом Вестмінстерської системи: опозиція направляє свою критику на Уряд, чим намагається перемогти і змістити чинний Уряд. У той самий час опозиція за будь-яких обставин залишається відданою Короні і являє собою «тіньовий уряд», готовий у будь-який момент замістити чинний кабінет.

У цей час Лідером опозиції є Малколм Тарнбулл, який переміг свого попередника на посту лідера Ліберальної партії 16 вересня 2008 року. Ліберальна партія перебуває в опозиції з моменту своєї поразки на виборах 2007 року, коли Лейбористська партія одержала перемогу. У дійсний момент у австралійській парламентській історії нараховується 31 лідер опозиції, з яких 17 у той чи інший час також виконували обов'язки Прем'єр-міністра.


Політика Це незавершена стаття про політику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Прапор Австралії Це незавершена стаття про Австралію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.