Лінія М4 (Будапештський метрополітен)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лінія М4
Будапештський метрополітен
Budapest M4 Metro.svg
Відкриття першої дільниці 28 березня 2014
Довжина, км 7,4
Кількість станцій 10
Максимальна кількість вагонів у складі поїзда 4
Кількість вагонів у складі поїзда 4
Наземні дільниці нема
Електродепо «Депо Келенфельд»
Лінія М4
Келеті-пайаудвар
II Янош Пал папа тер
Ракоці тер
Кальвін-тер
Февам-тер
Сент-Геллерт-тер
Моріц-Жигмонд-кертер
Уйбуда-кезпонт
Бікаш-парк
Електродепо «Келенфельд»
Келенфельд-вашуталломаш

Лінія M4 — лінія Будапештського метрополітену. Перша ділянка від станції «Келенфельд вашуталломаш» (Буда) до «Келеті пайаудвар» (Пешт) відкрилася 28 березня 2014. Довжина лінії становить 7,4 км, на ній розташовано 10 станцій. Обслуговують лінію потяги фірми Alstom[1]. Під річкою Дунай прямує тунелем. Щоденний пасажиропотік оцінюється в 421 000 осіб.

Будівництво[ред. | ред. код]

Лінію почали будувати ще в XX столітті. Основним її завданням було вирішення транспортних проблем великого «спального» району Будапешта Келенфельд, розташованого в південно-західній частині угорської столиці. Лінія мала пов'язати його з центром міста та іншими лініями метро.

Будівництво лінії йшло з великими труднощами і регулярно переривалося через нестачу фінансування. Введення до ладу першої ділянки спочатку планувався на 2003 рік, потім терміни багаторазово зсувалися. Відкриття відбулося 28 березня 2014[2]. Будівництво першої ділянки четвертої лінії обійшлося в 366 000 000 000 форинтів (~ 1,2 мільярда євро)[3].

Плани розвитку[ред. | ред. код]

Заплановано будівництво другої ділянки з 4 станцій від Келеті пайаудвар до Босняк тер. Передбачається, що вона буде введена в дію в 2017 році, але реалізація проекту піддається сумнівам як з фінансових причин, так через критику всієї концепції[3]. Подальший розвиток лінії поки знаходиться в стадії попереднього проектування, передбачається, що після введення другої ділянки лінія буде продовжена до межі міста на південному заході до станції Мадархедь.

Галерея[ред. | ред. код]

Мапа[ред. | ред. код]

Лінія М4 будапештського метрополітену

Примітки[ред. | ред. код]