Лісова жаба улугурська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лісова жаба улугурська
Самець улугурської лісової жаби
Самець улугурської лісової жаби
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Підклас: Безпанцерні (Lissamphibia)
Надряд: Батрахії (Batrachia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Підряд: Neobatrachia
Родина: Жаби-верескуни
Рід: Лісова жаба
Вид: Лісова жаба улугурська
Leptopelis uluguruensis
Barbour & Loveridge, 1928
Посилання
Вікісховище: Leptopelis uluguruensis
Віківиди: Leptopelis uluguruensis
EOL: 332448
ITIS: 663262
МСОП: 87733802

Лісова жаба улугурська (Leptopelis uluguruensis) — вид земноводних з роду Лісова жаба родини Жаби-верескуни.

Загальна довжина досягає 2,8—5 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Відрізняється від інших видів слабким розвитком міжпальцевих перетинок на задніх лапах (маються тільки в основі пальців) і дуже маленькою, часто непомітної барабанною перетинкою. Райдужина темно-червона. Більшість особин, зокрема дорослі самиці, забарвлені в інтенсивно-зелений або блакитно-зелений колір, іноді з білими крапочками або кільцями на спині. Малюнок нагадує гниючий лист з колоніями пліснявих грибів на поверхні. У дорослих самців горло і боки тіла небесно-блакитного відтінку.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Полюбляє вологі гірські ліси, а також сільськогосподарські плантації плодових культур на розчищених ділянках первинного лісу. Зустрічається на висоті 900–1650 м над рівнем моря. Активна вночі. Самці видають короткі звуки кожні 2 сек., які нагадують стрікотання або верещання.

Парування починається у сезон дощів. У самця горловий мішок-резонатор стає синім. він схоплює самицю амплексусом (ззаду, вводячи сперматофори до клоаки). Пуголовки з'являються через тиждень. Метаморфоз триває до 2 тижнів.

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Це ендемік Танзанії. Має дуже обмежений ареал, зустрічається тільки в гірських масивах Улугуру і Узамбара на сході країни.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Howell, K., Poynton, J.C., Schiøtz, A. & Menegon, M. 2004. Leptopelis uluguruensis. 2006 IUCN Red List of Threatened Species. Downloaded on 22 July 2007.