Лісовий Митрофан Трохимович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Митрофан Трохимович Лісовий
Лісовий Митрофан Трохимович.JPG
Народження 23 листопада 1905(1905-11-23)
Рубіжне, Вовчанський район, Україна
Смерть 30 вересня 1943(1943-09-30) (37 років)
Іванківський район
Поховання Остер
Приналежність Прапор Радянської армії Радянська армія
Вид збройних сил сухопутні війська
Рід військ піхота
Роки служби 1927—1943
Партія КПРС
Звання CCCP army Rank major infobox.svg Майор
Командування 635-й стрілецький полк
Війни / битви Радянсько-фінська війна
Німецько-радянська війна
Нагороди
Герой Радянського Союзу
Орден Леніна Орден Червоного Прапора

Митрофа́н Трохи́мович Лісови́й (нар. 1905 — пом. 1943) — радянський військовик часів Другої світової війни, командир 635-го стрілецького полку 143-ї стрілецької дивізії (60-та армія), майор. Герой Радянського Союзу (1944).

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 23 листопада 1905 року в селі Рубіжному Вовчанського повіту Харківської губернії Російської імперії (нині — Вовчанського району Харківської області). в селянській родині. Українець. Здобув початкову освіту. Працював у сільському господарстві.

До лав РСЧА призваний у 1927 році. У 1928 році закінчив командні курси, у 1932 році — Київську об'єднану військову школу. Член ВКП(б) з 1937 року. Учасник радянсько-фінської війни.

На фронтах німецько-радянської війни з 22 червня 1941 року. Воював на Західному і Центральному фронтах.

У липні 1941 року на території Смоленської області заступник командира зі стройової частини 508-го стрілецького полку 174-ї стрілецької дивізії капітан М. Т. Лісовий потрапив у оточення. Після виходу з оточення командував 743-м стрілецьким полком 131-ї стрілецької дивізії. 6 серпня 1942 року був поранений.[1]

Особливо командир 635-го стрілецького полку 143-ї стрілецької Конотопської дивізії майор М. Т. Лісовий відзначився під час проведення Чернігівсько-Прип'ятської наступальної операції. У вересневих боях 1943 року на Конотопському, Бахмацькому і Київському напрямках особовий склад полку під його командуванням виявив зразки героїзму, звитяги та мужності. 16-18 вересня під час боїв за селище міського типу Козелець (Чернігівська область), перетворений німцями в потужний вузол спротиву, майор М. Т. Лісовий виявив високу майстерність у керівництві військами.

Форсування Дніпра під час Чернігівсько-Прип'ятської наступальної операції (1943).

18 вересня, у критичний момент бою, коли супротивник, переважаючими чисельно силами, при підтримці танків перейшов у контратаку і викликав замішання серед радянських військ, М. Т. Лісовий, який перебував у передових порядках, висунув на загрозливу ділянку протитанкові гармати і під його особистим керівництвом гарматним вогнем контратака була відбита. Вимотавши супротивника, 635-й стрілецький полк спільно з іншими полками дивізії атакував ворожий гарнізон і увірвався до Козельця. Під час бою було знищено 2 танки, 1 САУ й до батальйону піхоти. У подальшому підрозділи полку з ходу форсували річки Десну і Дніпро, захопили і розширили плацдарм на західному березі.[2]

30 вересня 1943 року під час бою за село Страхолісся Іванківського району Київської області отримав смертельне поранення. Похований в місті Остер Козелецького району Чернігівської області.

Нагороди[ред. | ред. код]

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 3 червня 1944 року «за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецькими загарбниками та виявлені при цьому відвагу і героїзм», майорові Лісовому Митрофану Трохимовичу присвоєне звання Героя Радянського Союзу (посмертно).

Також нагороджений орденом Червоного Прапора (1939).

Пам'ять[ред. | ред. код]

Ім'ям Митрофана Лісового названо вулиці в місті Конотопі (Сумська область) і місті Остер (Чернігівська область).

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]