Лісові Чорти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
3-й Курінь УСП/УПС «Лісові Чорти»
Lisovi Chorty.png
Основна інформація
Країна Україна
Засновано 1922
Вебсайт lch.org.ua
Scouting пластовий портал

Третій курінь старших пластунів та сеньйорів Пласту — Національної Скаутської Організації України «Лісові Чорти» (самоназва — «Велике Плем'я Лісових Чортів») був заснований гуртом львівських пластунів в Україні у 1922 році (офіційною датою заснування вважається 22 липня 1922 року).

Шоста мандрівка членів пластового куреня «Лісові Чорти»

Історично пластовий курінь «Лісові Чорти», як і «Пласт», був побудований на принципі скаутинґу (scouting) і від свого заснування до часу заборони польською владою українського скаутинґу у 1930 році та праці у підпіллі, «Лісові Чорти» були активні в політичних і суспільних організаціях, а також у військовій службі. Взявши активну участь у спробі відновлення української незалежности у часі ІІ Світової Війни, «Лісові Чорти» емігрували — роз'їхалися по усіх країнах світу, де зараз існує українська діяспора: до Австралії, Аргентини, Англії, Америки, Бразилії, Канади, Франції, Німеччини. Тут «Лісові Чорти» взялися до громадської і пластової праці, розбудувавши сильний фундамент для подальших поколінь пластунів на землях за межами України. Після проголошення незалежності України та відновлення діяльності «Пласту», відроджується й діяльність куреня «Лісові Чорти», до лав котрого прийняли пластунів зі Львова, Києва, Івано-Франківська та інших міст.

На теперішній час існує сім офіційних осередків куреня «Лісові Чорти» в Австралії, США, Канаді, Арґентині та Україні та велика кількість одиноких членів в інших краях. У курені є всілякі фахівці: професори, економісти, політики, лікарі, архітектори, художники, учителі та ін.

Відомі члени куреня[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]