Лісопильна рама

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Лісопильна рама
Розпилювання колоди на дошки на лісопильній рамі

Лісопи́льна ра́ма — деревообробний верстат для поздовжнього розпилювання сукупністю пил круглих лісоматеріалів і брусів на пиломатеріали потрібних розмірів і якості[1].

Призначення[ред.ред. код]

Лісопильна рама — це верстат з безперервною подачею для подовжнього розпилювання колод на дошки і бруси, а також брусів на дошки. При роботі в розвал, колоди розпилюються на дошки потрібної товщини. При роботі з брусковою заготовкою колоди спочатку розпилюються на бруси (з одночасним отриманням 2 або 4 підгорбильних дощок) і лише після цього брус розпилюється на дошки.

Будова[ред.ред. код]

Основні вузли: механізми різання, механізм подавання, візки для подачі колоди, приймальні візки чи рольганг (набір роликів) з напрямними ножами. Різальним інструментом у лісопильній рамі служать пилки, закріплені у пильній рамці (одна або дві), якій кривошипний механізм надає зворотно-поступального руху. Лісопильні рами можуть мати безперервну або доштовхну подачу.

Характеристики[ред.ред. код]

Розрізняють лісопильні рами: стаціонарні та пересувні; одно-, півтора- і двоповерхові; з прямолінійною і замкненою криволінійною траєкторією руху рамки; з вертикальним і горизонтальним розміщенням пилок; з безперервним або періодичним подаванням матеріалу.

Лісопильні рами виготовляють з просвітом (ним визначається найбільший діаметр розпилюваних колод) 350...1100 мм, ходом рамки 200...700 мм, частотою її ходів 300...600 на хвилину. Потужність головного рушія лісопильної рами сягає 135 кВт.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. ДСТУ 2247-93 Скриньки дерев'яні. Виробництво. Терміни та визначення.

Джерела[ред.ред. код]

  • УРЕС — 2-е видання.
  • Войтович І. Г. Основи технології виробів з деревини: підручник для студ. спец. «Деревооброблювальні технології» / І. Г. Войтович. — Львів: НЛТУ України, Країна ангелят, 2010. — 305с. — ISBN 978-966-96826-0-4
  • Кірик М. Д. Механічне оброблення деревини та деревних матеріалів. Підручник для вищих навчальних закладів / М. Д. Кірик. — Львів: ТзОВ «Кольорове небо», 2006. — ISBN 966-8800-07-9

Посилання[ред.ред. код]